Тайната на перфектната кожа.

  • 193 110
  • 831
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Има тема за косата - прави ми впечатление, че е мнооого добра. Но няма тема за кожата. А хубавата кожа, както и косата, не е въпрос просто на добър ген. Трябва и акъл, дет се вика. Е хайде тук да е мястото, където да си го дадем.

При мен действат следните неща (но има какво още да се желае, а и за някои проблеми не намирам решение):
1. Строга хигиена: миене с подходящ продукт, никога пипане с неизмити ръце (после даже кранчето не пипам), всяка вечер си сменям калъфката на възглавницата, мия си косата през ден (тъй като се опира до лицето), никога не бъркам в крема си с пръсти, а използвам предварително почистена със спирт шпатула.
2. Използвам продукти, предназначени единствено за моята възраст и за моя тип кожа.
3. Слагам минимални количества продукт, избягвам да слагам в излишък. Имаче първо товари кожата, второ не попива и запушва порите, полепва прах и мръсотия, лепне.
4. Винаги след измиване на лицето и тялото си слагам веднага крем. От миещите препарати кожата се раздразва и стресира и е индивидуално, но при едни хора изсъхва и получава фини линии, а при други започва да се омазнява прекомерно, за да компенсира измиването... Кремът стопира тези проблеми.
5. Никога не слушам продавачките какво ми препоръчват, а си искам тестери и пробвам вкъщи. Трябва минимум 1 седмица, за да се прецени продуктът подходящ ли е или не. И никога не ползвам дори тесте за друг тип кожа от моята.
6. Ексфолиирам си лицето с лек щадящ продукт всеки ден, а тялото (с по-суха кожа е) - 2 пъти седмично.
7. Почти не слагам маски. Само когато усетя необходимост, а при спазване на горните точки такава необходимост рядко се появява.
8. Пия мнооого вода - по 50 мл на 1 кг от теглото си.
9. Ям задължително по половин килограм плодове дневно. Гарнитурите и манджите ми винаги включват зеленчуци. Готвя винаги със зехтин и избягвам пърженото. Сладкиши ям... Twisted Evil
10. През определен период от време пия хранителни добавки.

Забелязала съм, че кожата ми се избистря при следните случаи:
- приемане на разхлабителни средства като зелен чай "Сание", Шоколадчета със сена и др. Но избягвам този метод, защото скапва бъбреците, а и по принцип не е никак приятен.
- приемане на пробиотици като Лактацид
- пропускане на вечерята (откакто забременях и после и родих не ми се е случвало...)
- активни физически упражнения, при които се учестява сърдечния ритъм.
- когато си правя домашна маска за коса и рядко от домашни маски за лице.
- при редовни разходки на чист въздух.

# 1
  • Мнения: 372
Споделям мнението, че добрата хигиена и правилен режим на живот са изключително важни за кожата.

При мен консумацията на плодове дава добър резултат, а когато се храня предимно с белтъчини напротив, засилва се проблемът ми с тирбички под очите. Те съществуват и при здравословно хранене, но са по-незабелижими. Явно няма решение за този проблем при мен.

Ползвам продукти от добри марки, но без хигиена на живот не става.
От няколко дни вече съм на 30 и съм доста стресирана за поддържане на добрия вид.

Ще следя за вашите тайни.

# 2
  • Мнения: 7 414
   Важно е да употребявам натурални храни.Да избягвам пърженото.Да се наспивам.Да съм в добро настроение. Grinning
   Ако се сетя за още,ще пиша.
   На мен самата не ми се удава да спазвам горе-посочените правила ,макар и не пречи  Embarassed

# 3
  • Мнения: 102
Поздравления за темата.Изкл.много ме вълнува ,особено напоследък.
Принципите в началото на темата наистина са много добри.За мен обаче е немислимо да изпивам толкова много вода,пия предимно кола и колкото и да полагам усилия да пия вода,не става и не става.
А какво ще кажете за козметични процедури които правят кожата да сияе.например козметичните масажи?А лазерното подмладяване?Някой пробвал ли го е?Също мислите ли че скъпата козметика повлиява кожата по-добре от масовата.Аз лично не съм много убедена.
Поздрави.Ще следя темата  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 878
всичко звучи супер, обаче това дето не докосваш лицето си направо ме смая... newsm78 струва ми се доста трудно да го приложа, както и шпатулката. наистина ли това толкова вреди???

# 5
  • Мнения: 72
добра хигиена, достатъчно сън и течности, правилно подбрана ко3метика според типа кожа Peace

# 6
  • Мнения: 5 462
добра хигиена, достатъчно сън и течности, правилно подбрана ко3метика според типа кожа Peace
И STOP на цигарките,  бих допълнила аз . Wink

# 7
  • Мнения: 1 731
Много добре звучи ,макар че ми се струва доста манияшко,но иначе поздравления !  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 309
На мен описаната от Пролет хигиена ми идва в повечко  Rolling Eyes Моята кожа е суха, чувствителна, със склонност към атопичен и себореен дерматит, изисква непрестанно третиране с лекарства и медицинска козметика.

Била съм няколко дни на хижа Мусала, миех си лицето, ръцете и краката с вода от езерото, през тези няколко дни лицето ми светеше, нямах никакви кожни проблеми, тъй че не е до хигиената, а до чистота на въздуха и водата. След като измия лицето си с вода от чешмата, веднага пламва и почва да ме сърби.

Иначе съм забелязала, че много добре ми действа да се намажа с витамин Е, понякога нощем си правя плътна маска от крем Здраве - избистря кожата и я прави прозрачно бяла. Не пропускам да почистя лицето си вечер, редовно ходя на почистващи процедури при козметик, опитвам се да ползвам качествена козметика, която обаче не винаги ми действа добре, тъй че марката при мен не е от значение - случвало се е да ми действа добре и български крем от 2лв. Пълноценният сън е много важен / за съжаление съм забравила какво е да спиш цяла нощ и вече свикнах с торбичките си под очите/, цигарите са категорично забранени. Най-важното от всичко е хранителния режим. И в крайна сметка все пак си е ген  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
При мен най-силен ефект за здрав вид на кожата има добрият сън - иначе е една прозрачна, имам сенки под очите...

Също и на морето ми става хубава кожата от солената вода и слънцето.

Иначе още не съм открила дневен крем, който да ми допада, както  и продукт за измиване на лицето.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 355
Съгласна съм с Пролет за всичко, но смяната на калъфката всяка вечер ми се вижда прекалено. А, и пилинг на лицето всеки ден не е добре  Naughty Освен изброените от вас неща, да добавя: избягвам нощните заведения - една вечер на диско ми скапва кожата за седмица напред. Не пия, не пуша, спортувам, не се гримирам, но ползвам крем след всчко измиване на лицето, а го мия мин.3 пъти на ден + когато се почувствам мръсна. Не прекалявам и с храната... Абе нездравословния живот се изписва на лицето  Naughty

# 11
  • Мнения: 1 236
Пролет,мила,пак изби рибата! Hug

# 12
  • Мнения: 603
Здравейте и от мен, много хубава тема.Ще я следя с интерес.
Пролет при мен положението е същото -просто много си щадя и грижа за кожата.
Спазвам много строга хигиена,мия си лицето с тоник веднага като се прибера вкъщи,просто гледам винаги да е чисто,не го пипам,нито когато съм гримирана,нито когато съм вкъщи.Много се карам с мойто момче за това,той все иска да ми пипа и целува бузите че били нежни и меки а аз..  box  Embarassed
Правя си само домашни маски,най-вече с мед,понякога към медта добавям лимон,мляко.
Сега за 1 път ползвам една със саке  ориз от Avon,но със сигурност предпочетам медта,прави кожата невероятна.
Задължително слагам защитен крем,не излизам без него.веднъж на месец или два ходя на козметик,и тя ми го е предписала и вече 4 години никъде без този крем,много е добре за лицето.Лятото никогаа не си пека лицето.
Слагам грим,но много рядко тежък,но задължително пудра.Фон дю тен не съм ползвала никога.
Не пуша,пия само когато има повод и то малко.Спортувам,опитвам се да водя здравословен начин на живот.Доста се и глезя де,ама  Rolling Eyes
Ям ленено семе,пия витамини по два месеца и почивам малко и така.
В общи линии-старая се.  smile3506

# 13
  • Мнения: 1 128
Здравословния начин на живот играе огромна роля ,но и гените си казват думата.
Най добре чувствам кожата си,когато спя редовно и часовете,който организма ми има нужда.Това нещо обаче не се е случвало откакто забременях и после се роди малкото.Няма начин Sad

# 14

Общи условия

Активация на акаунт