Над 100 килограма и секцио?

  • 1 615
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Чувала съм,че при повечко килограми е опасно както нормалното раждане,така и секциото.Моля ви споделете вашия опит.

# 1
  • Мнения: 10 982
Чувала съм, че секциото е по-сложно, понеже при много килограми, коремната стена е по-дебела и се реже повече плът.

# 2
  • Мнения: 135
И аз така съм чувала,но ме интересува дали някой е имал проблеми с зарастването на раната,някакви други усложнения???

# 3
  • Мнения: 1 092
Чувала съм, че секциото е по-сложно, понеже при много килограми, коремната стена е по-дебела и се реже повече плът.
и аз така знам smile3521,но мисля,че трябва да се консултираш със специалист newsm10

# 4
  • Мнения: 135
Моя гинеколог ми каза,че може да се направи секцио до 130 килограма,но е много пестелив с думите,не ми обяснява хипотетично какви усложнения могат да настъпят,плюсовете и минусите в тази ситуация.Затова се обръщам към вас .....

# 5
  • Мнения: 10 982
Щом не иска да ти обясни, консултирай се с друг специалист.

# 6
  • Мнения: 281
Когато влязох да раждам тежах 103кг Crazy  Раждането беше запланирано да е оперативно още в самото начало на бременността поради многото ни предишни безрезултатни опити да си имаме дете, лекарите искаха да се застраховат от евентуални проблеми при естествено раждане и предпочетоха да ме подложат на секцио. И така... родих секцио с епидурална упойка, нямах абсолютно никакви усложнения нито при самото секцио, нито при зарастването на операцията.  Peace

# 7
  • Мнения: 252
Аз бях 110 килограма когато ми правиха секциото. Нямах никави усложнения нито при самата операция нито след това. Много барзо се възтанових.

# 8
  • Мнения: 8 999
По принцип по-пълните хора са по-сложни за каквато и да е операция. Възстановяват се по-трудно не заради излишните килограми, а защото са по-трудноподвижни /особено за след секцио е много важно да не се залежаваш/.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 826
Второто ми раждане беше секцио,тежах 103кг.Възстанових се изключително бързо,сама си гледах и двете деца .В сравнение с първото ми нормално раждане секциото беше една песен. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Е бебето трябва да излезе все някакси нали, лекарите ще преценят как да стане, не се тревожи предварително.
Ако не можеш да родиш нормално и да се притесняваш от евентуални усложнения присекциото има ли смисъл? успокой се (поне опитай) мисли позитивно, наспи се Simple Smile защото то предстоят ти много,много много тревоги и безсъние. Успех

# 11
  • София
  • Мнения: 4 895
Преди една седмица ми направиха секциото, планирано и по мое желание. Тежах 102 кг. Никой никога не ме и попита колко тежа, за да се съобразява с това. Единствено анестезиолога видя малко зор докато постави упойката - бях със спинална - но като цяло операцията мина перфектно - станах от леглото на още на другия ден. Вече съм си вкъщи и си върша абсолютно всичко без проблем. Единственото по-трудно нещо е ставането от леглото, но това си е нормално при която и да е операция.
Според мен въпросът е да попаднеш на добър доктор, а не да се притесняваш за килограмите!
Успех!    bouquet

# 12
  • Мнения: 46 437
98 кг. влязох в болницата за нормално раждане. Наложи се секцио, но килограмите нямаха нищо общо. Мина леко и се възстанових бързо  Peace

# 13
  • Мнения: 1 467
Имам приятелка, която и при двете бременности беше около 110 килограма и двете деца роди по нормален начин.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 550
Моя гинеколог ми каза,че може да се направи секцио до 130 килограма,но е много пестелив с думите,не ми обяснява хипотетично какви усложнения могат да настъпят,плюсовете и минусите в тази ситуация.Затова се обръщам към вас .....


Такааааааа. Първо му кажи на твоя гинеколог да си хвърли дипломата.

Влязох за секцио с лично тегло 134,5 кг Mr. Green Моля припадналите да бъдат изнесени и да не се включват с излишни коментари Wink
Секциото ми бе с пълна упойка. Гинеколог-оператор д-р Красимира Жекова, завеждащ родилното на Окръжна болница. Лепена съм.

След 24 часа бях на крака. baibibi мога много да споря за трудноподвижността. Все пак не съм старица, а и е много важно как са ти разпределени килцата, колко си висок и всъщност защо си толкова кг? При мен излишните килограми са подплътени с много тежка костна система.

Секциото ми зарасна по-бързо от на доста мами с нормални габарити в болницата. Нямах кървене от раната, болки - повече от нормалното, удебелявания, възпаления и прочие неща.
Сама вдигах сина си /роден 4,5 кг/ плюс количка 11 кг още на 40-ия ден. Дотогава мъжът ми не ми даваше.

Така че с две думи. След 1 година и 1 месец рекапитулацията е перфектно секцио, перфектно зарастване.

Общи условия

Активация на акаунт