Ясла, детегледачка или баби??

  • 3 028
  • 44
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв вариант бихте избрали за дете на 1г. в София

Опции:

  • Мнения: 326
Здравейте мами. Скоро ще ми се наложи да направя и аз този тежък избор. И ми се иска да сондирам малко мнения на други майчета минали по този път.

# 1
  • Мнения: 25 449
И в София, както и на всяко друго място по света, едно дете на 1 година има нужда най-вече от майка си. Друг е въпросът дали тя може да си го позволи. Чак тогава вече идват другите варианти.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 082
за дете на година е най-добре да е при майка си.според мен е малко за ясла.значи остава детегледачка...

# 3
  • Мнения: 2 309
На първо място е майката, после бабата /стига да не е много възрастна/, после детегледачка и накрая ясла.

# 4
  • Мнения: 10 983
За дете на 1 г. е най-добре да е с майка си. Баби, ясли и гледачки по-нататък.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Дете на 1 година е най-добре да се гледа от майка си.
Ако се налага майката да тръгне на работа - от баба си.
Ако и бабата не може - детегледачка.
Ако и детегледачка няма за това дете (което е невъзможно, ако родителите имат средства, естествено! Rolling Eyes) - тогава остава яслата. Tired

# 6
  • Мнения: 605
Тъй като е ясно, че майката не е вариант - от заглавието на темата, аз съм за баба или детегледачка.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
И в София, както и на всяко друго място по света, едно дете на 1 година има нужда най-вече от майка си. Друг е въпросът дали тя може да си го позволи. Чак тогава вече идват другите варианти.  Peace

Да! А  ако не може да си го позволи моят отговор е държавна ясла, където персонала е от медицински лица! Аз го направих и затова съм твърдо за този вариант!

# 8
  • Мнения: 948
Не съм от София, но да се изкажа по въпроса.Ако за майката е наложително да започне работа, клоня между опции 3 и 4 от анкетата. Peace

# 9
  • Мнения: 5 468
Ако се налага майката да тръгне на работа - от баба си.
Peace

# 10
  • Мнения: 1 622
По мои лични спомени, когато Атанас навърши година вече много се бях пищисала вкъщи. Исках да се върна на работа, чуствах се уморена от еднообразието, раздразнителна от главно общуване на бебешко-детски теми, от перални, разходки в парка и едно такова супер бебешко ежеднивие. Не съм чак толкова лоша майка, който както иска да го разбира, но вече трябваше да променя нещо, защото не действах добре на детето.
Бабите ни не са в София,  имаше вариант да е с тях в провинцията, който веднага отпадна.
Спрях се на детегледачка и не съжалявам нито за момент. Добро момиче, старателно, детето доволно, здраво, хем с дечица играе, хем е далече от болните, ясни правила, няма сръдни, (както има в момента от бабите-ако нещо не е така, както според тях е правилно.)
Аз съм за детегледачката, ако можеш да си я позволиш, яслата и частна да е, все пак са поне 5-6- дечица в група, не можеш да го изолираш от хремави или подкашлящи.
За държавните детски ясли съм с едно наум, ходи седмица, после две болен, след това същата схема, но с друг вирус се повтори още два пъти. Преди да ме изгонят от работа, го спрях и пак се върнахме към детегледачката.
Успех, каквото и да решиш.

# 11
  • Мнения: 47 901
аз пък мисля че
1. бебе на 1 г се глада от майка си Wink
2. ако не е възможно, предпочитам ясла, държавна, но проверена за условията
моите деца тръгнаха рано на ясла и се чувстват чудесно там, но яслата е много добре, децата са макс. 20 и условията и персонала са много добри
с баба- само в краен случай , много проблеми има с бабите обикновенно
с детегледачка- звучи добре, но винаги има едно голямо "но" че трудно се намира свестен човек, аз лично бих го препочела за болнаво дете само
в частна ясла- не съм видяла частна ясла, която да е по-добра от нашата държавна, напротив- имат много недостатъци

# 12
  • Мнения: 645
За мен - няма по - хубаво от майчината грижа. Когато се наложи друго бих предпочела детегледачка.

# 13
  • Мнения: 1 426
Е, ако можеш да си останеш вкъщи - това е най-добрият вариант.
Ако не - зависи от конкретната ситуация. Ако бабите не работят и биха се радвали да си гледат внучето - това също става.
Между детегледачка и ясла аз лично май бих избрала яслата.

# 14
  • Мнения: 24 467
Тъй като е ясно, че майката не е вариант - от заглавието на темата, аз съм за баба или детегледачка.

Ако беше вариянт, вероятно нямаше да се задава този въпрос, та се замислих поради каква причина има такъв отговор в анкетата. Ако жената има избор и желание, естествено, че тя ще си гледа бебето.
В противен случай аз степенувам: бавачка- ясла- баби.
Пробвала съм трите вариянта, за мен безспорната класация е тази. В подобни теми съм обяснявала подробно причините за това. У нас вариянта "детегледачка" е сравнително нов и непопулярен не заради друго, а защото българинът е свикнал, че възрастните родители са задължени безвъзмездно да полагат труд в полза на също възрастните си деца. Това аз лично не приемам. За качественото отглеждане на дете се дават средства и когато си плащаш си избираш човека /има си критерии за това/ и му диктуваш правилата.
Детските заведения не са за бебета, а едно хлапе под две години за мен си е бебе. Няма смисъл тук да обяснявам защо.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 10:52 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт