Телевизори - обяснете, дайте акъл, споделете

  • 3 749
  • 37
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Искам да си взема няколко (аха) телевизора. Единият за кухня - много ми легна на сърце един LCD 15'' Самсунг, компактен такъв...

По-големи, но не твърде големи (като за хол) да препоръчате? Не твърде големи - заради цената, разбира се. Стандартният размер (51 см и малко отгоре) ще ме устрои, макар че ако някой ми продаде 70 см за 200-300 лв, никак няма да го върна  Laughing

Има ли смисъл от по-плоските, но не плазма или лсд телевизори? От тези с плосък (?) кинескоп? Такива има симпатични няколко модела.

Изобщо - обяснете като за лаик нЕкои детайли, кой каквото мисли/знае.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами те май вече всички са с плосък екран.За самсунга много добре си се ориентирала,всичките ми телевизори са самсунг.В хола имам 29 инча,слим(демек не големия кюп дето режеш секцията да го набуташ) много съм доволна от него.Гледаш да е 100 херца и ако си на цифрова телевизия имаш идеална картина.Иначе и аз си падам по LCD-тата или плазмата,но много пари бяха,а сега не ми се захвърля този,почти нов е все пак Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,задължително условие е да 100Hr ,и плосък екран.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И нашия в хола е Самсунг, плосък екран (не ЛСД), вече 2 г. е супер, беше 300 лв. някъде 51 см май беше  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако сега ми се отвори вариант да купувам нов телевизор, бих се спряла на ЛСД, 50 инчов и нагоре, най-вероятно марка Самсунг или Деу /че са на по-прилични цени/ или поне телевизор с намален обем на корпуса. Тоя кютук вкъщи не мога да го трая вече - заема ми 1 кв.м. площ от хола! Мои познати си купиха НЕО и са много доволни.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Плосък кинескоп, не екран Grinning От тези, дето не са плазма/лсд, но все пак са по-тесни от обичайните ботруни.

# 7
  • Мнения: 46 492
Ние взехме този, преди 6 години беше 350 лв.  Crazy Плосък е и направо се влюбих като го видях, много е симпатичен  Heart Eyes

Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

Това зависи от качеството на сигнала, който идва от антената/кабелната  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 788


Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

Това зависи от качеството на сигнала, който идва от антената/кабелната  Peace

Говоря за цветовете, не за качеството на сигнала. Нашите са доста по-естествени, за разлика от другите марки ТВ-та, които съм виждала.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ние взехме този, преди 6 години беше 350 лв.  Crazy Плосък е и направо се влюбих като го видях, много е симпатичен  Heart Eyes
Колко е, ъ, дебел?

# 10
  • Мнения: 1 925
Мъжът ми се занимава с техника и има много познати, които се занимават именно с телевизови. Катотръгнахме да си купуваме за Коледа телевизор, всичките ни познати техници казаха, ако намерим туба ( т.е. от нормалните големи телевизори ) да си вземем такъв, защото животът им много по-дълъг от този на лсд, а още по-малко на плазмите. И така и направихме, взехме си туба Филипс с плосък екран http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09021365 . Май месец пак решихме да взимаме телевизор за спалнята и мъжът ми реши да е лсд, за да можем да го сложим на стената. Пак имаше допитване и ни препоръчаха Сони бравиа, въпреки че бяхме решили да вземем Самсунг. Казаха ни, че Самсунг давали много повече проблеми и от лсд телевизорите най-добре се "държали" Сони Бравиа. Но искам да ти кажа, че има огромна разлика в картината с тубата Филипс, тубата е класи над лсд Сони Бравиа, което много ме учуди, нали уж лсд е нова технология и трябва да е по-добра - да ама не. И хората, които се занимават с телевизори около нас ни го обесниха, че лсд технологията е и по-евтина и по-принцип в такъв тънък телевизор не могат да се сложат много добри неща, както при тубите, при които се пожурат, демек се спестяват разни там "джаджи".

# 11
  • Мнения: 46 492
Киса, не разбирам, оправяй се с мъжа ми  Laughing по неговата част е, той ми каза да го напиша  Embarassed

"Иначе системата Pal има определен брой точки по хикс и по игрек и повече от това не може По добро качество е HDTV  цифрова телевизия с по голяма разд спосоност т.е. повече пиксела(точки ) по хикс и по игрек"

Бу, 50 см. Peace

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Тц, много бе...сегашния (който няма да сменям, де) е толкова. Чудя се за плосък кинескоп - поне няма да заема толкова място.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тц, много бе...сегашния (който няма да сменям, де) е толкова. Чудя се за плосък кинескоп - поне няма да заема толкова място.
Ей на туй сега май му викат Slim fit tv.Те са плоски отзад и не заемат много място

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

Общи условия

Активация на акаунт