Чака мама МАРТенско мъниче, да направи първото ритниче!

  • 10 261
  • 305
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 446

                             Благодарим за заглавието на expetka и boomerang

В мартнеския отбор сме вече 61 мами

Чакаме 3 и 1
и 58 изненади

                                          1 МАРТ
                                                     

                                                           mariq_79_   
                                                           iliqna22   
                                                           yana-varna

                                          2 МАРТ
                                                     

                                                            spirit
                 
                                          3 МАРТ
                                                     

                                                               Kerryusa
                                                               myran
                                                               emi_br
                                                               evil
                                                               Славундер

                                          4 МАРТ
                                                     

                                                                  Ani 77
                                                                  Janett   stork-girl

                                          5 МАРТ
                                                     

                                                                  tanitaia
                                                                  Бебинщайн

                                          6 МАРТ
                                                     

                                                                  az

                                          7 МАРТ
                                                     

                                                                  Kalina78
                                                                  foti

                                           8 МАРТ
                                                     

                                                                 Diana
                                                                 вярата
                                                                 Iva-1977
                                                                 Sizela

                                          9 МАРТ
                                                     

                                                                anina
                                                                ането
                                                                lorisita
                                                                peps791223
                                                                terre  stork-boy

                                          10 МАРТ
                                                     

                                                                   MILINI

                                          11 МАРТ
                                                     

                                                                    boomerang
                                                                    dkmd

                                          12  МАРТ
                                                     

                                                                    stefffiii 
                                                                    radost_ina

                                          13 МАРТ
                                                     

                                                                     ДиянаГ

                                          15 МАРТ
                                                     

                                                                      Диана К
                                                                      Andjela81
                                                                      Дея*
                                                                      yanan 

                                           17 МАРТ
                                                     

                                                                      wiwi
                                                                       nefertity
                                                                       irra
                                                                       bori79

                                           18 МАРТ
                                                     

                                                                         евето

                                           19 МАРТ
                                                     

                                                                          mariel
                                                                          Къдри4ка
                                                                          KikiNiki  stork-girl
                                                                          vivi_an

                                           20 МАРТ
                                                     

                                                                          roniboni
                                                                          kokolina 
                                                                          sevi_
                                         
                                           21 МАРТ
                                                     

                                                                            Julls 

                                           23 МАРТ
                                                     

                                                                            angelfish
                                                                            sladka_blondinka
                                                                            Meghan

                                            24 МАРТ
                                                     

                                                                             ger4opiper4o  stork-girl
                                                                             kalina M
                                                                             Vlady

                                             25 МАРТ
                                                     

                                                                               polina13

                                            26 МАРТ
                                                     

                                                                               OLYMPIA

                                            27МАРТ
                                                     

                                                                               Ma_ma
                                                                               Polim
                                                                               totschica
                                                                               Lara1

                                             28 МАРТ
                                                     
                          
                                                                                 Били

                                           
   

                                     НАШИЯТ АЛБУМ 

                                                                потребител: mart2008
                                                                парола: 2008




ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ :

Аз съм бременна
Полезни връзки 1
Полезни връзки 2
Полезно за бременността
Календар на бременността по седмици
Календар на бременността по дни
Изчислете пола на бъдещото си бебе
Размери на бебето по седмици
Календар за развитието на бебето по дни
Прегледи
 Гимнастика за бременни
Гимнастика за бременни 2
Напълняването по време на бременност
Калкулатор на теглото по време на бременността
Хранене, лекарства и витамини
Витамини и бременност
Kои лекарста са безопасни по време на бременност
Здравословното хранене
Училище за бременни
Бременна и красива


Предложения за нови теми:
Мартенските бебешоци,правят първите подскоци.
Пижо, Пенда вий ритнете, радост вкъщи донесете!

Някои полезни съвети за кърменето (повече ще намерите в Библиотеката на подфорум "Кърмене и захранване на бебетата":
Подготовка на гърдите за кърмене
Подготовка за кърмене - психическа и физическа
Предимства на кърменето
Първите дни на кърменето
Как правим мляко  
Съвети за успешно кърмене
Педиатри за изключително кърмене и късно захранване  
Към кого можем да се обърнем за информация, помощ и подкрепа за кърмене
Ла Лече Лига
Правата на кърмещата майка, която работи


За акта за раждане и еднократната помощ (инфо от ДейзиГ - Майски мами):
Актът за раждане се получава в общината по адресна регистрация на майката до 14 дни след раждането. По принцип може да е готов и по-рано но това е определеният срок. В същата стая се попълва една декларация и след заплащане на минимална такса около 2 лв. на касата ти дава Удостоверение за семейно положение. След това се попълва Молба-декларация за отпускане на еднократната помощ в службата по социално подпомагане пак по адресна регистрация на майката. Към нея се прилага оригиналът на Удостоверение от общината и актът за раждане на детето, и копия от личните карти на родителите /ако майката е неомъжена - копие само на нейната лична карта/, като и копия от акта/актовете на другото/другите деца, когато бебето не е първородно, като носите и оригиналите за сверка. Не забравяте да си напишете номера на банковата сметка /IBAN/ в молбата. Тази помощ може да се поиска до три години от раждането. Сумата се изплаща около 15-17 число на месеца, следващ този на подаването. При подаването на молбата можете да си подадете и  Молба-декларацията за детски добавки - единственото условие за нея за неосигурените е молбата да не се подава в месеца на раждане на детето, например ако е родено март можете да подадете молба най-рано през април, за да не пропуснете месец. Оригиналът на акта за раждане остава в Социалната служба до изплащането на помощта и затова ви съветвам да си направите копие за всеки случай.
За болничните и майчинството (цитат на gmsvetla):
Така, реших най-накрая да синтезирам информацията за бумагите около болничните и майчинството. Ако по-късно излезе още нещо, ще го добавям. Тъй като не успях да направя директна връзка към документине за НОИ, ви пиша адреса на страницата на НОИ : http://www.noi.bg/ Отивате на този адрес, там в ляво са дадени различните раздели. Отивате на раздел Нормативни актове  и от там си свалете един зипнат файл (написът е с червени букви) "Текст на Наредбата с приложенията към нея".  По- долу ще ви пиша за всеки отделен случай кое приложение точно ще ви трябва.
Първа стъпка: Издават ви болничния за брем. и раждане 45 дни преди термина. Този болничен, заедно с “Д Е К Л А Р А Ц И Я за банковата сметка за изплащане на паричните обезщетения и помощи от ДОО”  и копие от документ, издаден от съответната банка, с данни за личната банкова сметка, носите на работодателя и той има грижата да ходи до НОИ и да носи документите ви. Тази декларация е дадена в приложение № 7 от файла, който трябваше да си свалите.
Втора стъпка: Издават ви втория болничен от родилния дом след раждането  - носите си го на работодателя. Не намерих да искат някакви документи към него.
Трета стъпка: Издават ви болничен след 42-рия ден от раждането. Него, заедно с “ДКЛАРАЦИЯ за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 КСО”  си го носите на работодателя. Тази декларация е дадена в приложение № 1  от файла.
Четвърта стъпка: Изтичат ви 135-те дни болнични. За остатъка  до 315 календарни дни  си пишете молба до работодателя, че искате да ползвате този отпуск (това е отпуск по чл.163 ал.1 от Кодекса на труда). Заедно с молбата до работодателя (свободен текст) попълвате и  “МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 КСО за остатъка от 135 до 315 календарни дни” съгласно приложение № 2. Работодателят ви пише заповед за разрешаване на отпуска (не може да го откаже) и заверено копие от тази заповед, заедно със заверено копие от акта за раждане на детето се прикрепят към молба-декларацията, която се носи в НОИ, но отново е работа на работодателя.
Пета стъпка: След като изтекат тези 315 дни, си подавате молба до работодателя да ползвате платен отпуск за отглеждане на дете до 2 години по чл. 164 ал.1 от Кодекса на труда. Попълва се  и “МОЛБА – ДЕ

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:12 от Славундер

# 1
  • Мнения: 318
    ПУ си първа! Славундер, поздравления!!! Мноого интересно инфо и красиви надписи:) Страхотно настроение ми създаде:)
    Искам да пожелая на всички мами успешна, безпроблемна, много лека и щастлива нова седмица:)  - с новата ни темичка!
    Усмивки и положителни емоции да изпълнят дните ви, и страничките на комуникациите ни тук!
   Stay cool!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Славундер,благодаря за усилията,с които си направила новата ни темичка.Нека тя бъде изпълнена само с положителни новини.Искрено съм благодарна и за информацията,която си ни предоставила,защото лутането ни щеше да е голямо,поне за мен,защото който не е минал по този път няма откъде да знае стъпките,които ти си изброила за болничните и майчинството.Хайде да ни е честита и да се запълни бързо нашата красива мартенска темичка.

# 3
  • Мнения: 4 406
записвам се с голямата новина, че вече усещам бебето как се ровичка из мен!!!! мислех, че съм забравила усещането, но съм абсолютно сигурна, че е точно това!  Grinning Grinning Grinning побутва ме някъде край левия яйчник... Grinning Grinning

# 4
  • Мнения: 2 132
И аз съм тук  Laughing
boomerang какво е усещането? И аз имам чувството , че се движи в мен, но сигурно нещо корема ми бълбука  Laughing

# 5
  • Мнения: 4 406
такова е , но бълбука на едно място няколко пъти  Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 1 369
Да се запиша и аз в новата темичка. Славундерчето се е постарало:))Браво!!!

Между другото и аз имам разни странни усещания из корема и ако бях в по-напреднал стадий, щях да кажа, че и аз усещам бебето. Но сега предполагам, че е друго- нали матката расте нагоре,излиза от малкия таз и избутва другите вътрешности, та затова предполагам са ми тези "нови" усещания.  За бебето е още рано. Макар да казват, че при втора бременност се усещат по-рано,ама чак пък толкова newsm78

# 7
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен.
Аз усещам нещо като гъделичкане от вътрешната страна на корема от средата на 3 месец. Всички ми казват, че е невъзможно да е бебето но такова усещане не съм изпитвала никога през живота си.Моля ви по опитни мами опишете какво точно е усещането?

Целувки на всички Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 3 123
здравейте и от мен.Благодаря за хубавата темичка Славундер. Hug
Нека е пълна само с хубави новини. Grinning
 Аз днес съм на ФМ-стискайте ми палци. GrinningЩе питам и за ЖК и ще си взема и направление от личния.
 Сега видях и снимките на бебчовците ви,много са готини. Heart Eyes
 

# 9
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честита нова тема и нова седмица! Hug 
Благодаря на всички за съветите и вниманието bouquet
Желая ви само положителни емоции и само хубави новини.
Зори, стискам палци! Hug
Славундер, прекрасна тема Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 57
хайде да ни е честита новата тема  Grinning. вчера се прибрах след 4-дневен уикенд и докато ви изчета, ми се приспа, затова се включвам едва тази сутрин, но свежарка.
boomerang, супер новина!!! обясни моля те горе-долу какво е чувството, много съм любопитна Blush. аз имам разни подозрения, но като ми е за първи път, не знам дали е от бебето или ми се ходи до тоалетна  Laughing.
за сватбите- ние Ще се оженим през ноември, но сватбата Ще я правим догодина в края на август или началото на септември, така че и бебчо Ще присъства  baby_neutral. бременна булка определено не искам да съм- не можеш да пиеш, страх те е едно Елено моме да иzиграеШ, абе не е готино.
за килограмите- още не съм качила, ама чакам вече всеки момент да ми се случи.
за спането- както мога. по корем или наляво, надясно нещо не ми е удобно.
angels_zg, стискам палци. усмихнат ден на всички мами!

# 11
  • Мнения: 135
Данйе честита новичката тема с най красивото заглавие.

# 12
  • Мнения: 3 621
здравейте и от мене
Славундер темичката е страхотна , благодаря ти и за полезното инфо което си ни събрала
Зори , чакаме хубави новини от тебе
аз моето бебче ще го водя на 18.09. тогава имам час , и вече нямам търпение
пожелавам хубава седмица на всички
12. 09. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария Jersey, (ул. “Вардар” 27), до новия БСУ – Д-р Милка Жижанова – Милушева, диетолог, експерт в списание “9 месеца”, ще представи темата “Хранене при бременната и кърмачката при алергични проблеми.”

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 16:20 от Nefertity

# 13
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет и от нас /с малкото де/
 newsm08
Честита ни нова цветна темичка – да я пълним само с хубави моменти и новини от бременеенето !
Славундер – справила си се отлично  smile3525
Ние тези почивни дни бяхме на гости в Свищов при бъдещите свекър и свекърва.
Носейки снимката на бебо от последният ми преглед /макар и преди седмица/ успях да ги запозная с бъдещото първо внуче. Ох, беше много затрогващ момент – то прегръдки, целувки, рев... абе не е за разправяне просто. После като се почна едно тичане, това да ми дават да ям, пък второ, трето, пето...чак неудобно ми стана. Беше планувано да се ходи на гроздобер, защото хората не смогват да си оправят лозята там, и аз разбира се се правих на герой – макар, че да не ви разправям как беше после – чувствах се разглобена /ама жал ми е – не мога да  ги оставя сами да се мъчат/. Те изобщо не искаха да ме водят с тях работа да върша и накрая вместо да ги оставя поне сами да се справят, горките все тичаха край мене – смях голям. Бъдещият свекър вика „Ей, работно ще е момчето”. А пък майка му ми каза, че още отдавна преди да разбере е сънувала, че ще е момче /и аз такова вътершно чувство имам/, но времето ще покаже в действителност.  newsm03
Още неща исках да пиша, но да наваксам малко с работа и пак ще ви чета – доста сте пописали тези дни – само така !

# 14
  • Мнения: 382
Да се запиша и аз в новата темичка.
Славундер,браво много хубаво заглавие newsm10
Момичета,скоро ми попадна нещо много свежо.Вижте го и вие http://dalliya.narod.ru/3.html

Общи условия

Активация на акаунт