Дилема

  • 1 769
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Момичета, имам нужда от съвет. Чувствам се в безизходица... Синът ми ходи от доста време на ясла. И не може да свикне. Всяка сутрин плаче (през деня също, макар че лелките мълчат като партизани, аз разчитам недомлъвките им така), не се храни добре, спи съвсем малко... Страх ме е това да не го стресира и да окаже негативно влияние върху развитието му... Навсякъде другаде е страшно лъчезарен и общителен, дори сме го оставяли сам в детски клуб - влиза на бегом и дори не поглежда назад... Но стане ли въпрос за яслата се превръща в най-тъжното малко човече и само повтаря как не иска там и че лелките се карат много (те са малко грубовати и дори нормалния им тон е повишен, а моето детенце не е свикнало и се стряска). Та се чудя дали няма да е по-добре за него да го спра и догодина да тръгне направо на градина. Но точно тук идва дилемата (няма да е пресилено, ако кажа и драмата - за мен си лично). Чувствам, че е наложително да започна работа и не само заради финансовия въпрос (който хич не е маловажен), а и заради усещането, че е крайно време да попадна в определена среда и да натрупам тоа, което ми е липсвало до сега като реализация, опит и положение. Търся активно, за сега не попадам на правилното място и до кога ще е така, никой не знае... Спра ли малчо от ясла, всичко това се отлага с още година... Но пък релано какво става сега - стоя си вкъщи, очаквайки интервю, среща, предложение - а той е там, може би през целия ден нещастен (искам да вярвам, че през деня се успокоява).
Дано сте ми разбрали писанията... Очаквам мнения, коментари, утеха някаква дори... Може и упреци...

# 1
  • Мнения: 4 915
От колко време ходи на ясла?

# 2
  • Мнения: 2 220
От юни месец, но с две прекъсвания по 2-3 седмици - първо беше болен, а после бяхме на море.

# 3
  • Мнения: 326
Защо не пробваш да смениш яслата с някоя друга, за която има добри отзиви, в която госпожите са по дружелюбни. Аз не съм много наясно с яслите, то но май не може по всяко време и където си искаш да го запишеш. Така че, мога само да се опитам да те успокоя, че децата преминават през различни фази и дано скоро го израсте този неприятен момент  newsm10. А вариянт са детегледачка?

# 4
  • Мнения: 2 220
Облаче, другата седмица очаквам отговор от една друга ясла, в която също съм го записала. И на мен в нея ми е надеждата, макар че и за там съм чувала не много ласкави отзиви. В друга просто няма шанс да го вземат. А детегледачка - невъзможно... За да си я позволим, трябва да имам що-горе добре платена работа, а сега нямам нищо. На квартира сме и с една заплата, нямаме и баби тук...

# 5
  • Мнения: 1 426
И синът ми плачеше... Той вътре, а аз - вънка...
Докато една сутрин една от лелите - жива и здрава да е леля Добра! - ме настигна по стълбите и ми каза: "Булче, докато ти го оставяш с убеждението, че тука ще му е зле, дотогава ще ти плаче. Аз 20 години работя тука и знам. Ако майката е убедена, че детето й ще се чувства добре при нас, то е спокойно и наистина се чувства добре. А щом тебе те е страх, то го усеща и затова плаче и не иска да остане."
Ако знаеш колко права се оказа!

# 6
  • Мнения: 4 668
В тежка ситуация си ... разбирам те  Rolling Eyes Моят син е от две седмици на ясла , без да е толкова разстроен , но го виждам че не се е адаптирал ... Аз също работя и е абсурд да си оставя работата , по много причини . Да не говорим , че наистина нямам достатъчно търпение и нерви да се занимавам само с детето  Embarassed
Но ... в твоя случай бих направила всичко възможно да сменя яслата  Thinking Явно в тази не се чувства добре . Ако и това не помогне бих си останала да го гледам , каквото и да ми струва това .
Пожелавам ти да намериш вярното решение  Hug

# 7
  • Мнения: 8 999
Ако търсиш успокоение - ще свикне, няма да е вечно нещастно детето ти. Но, ако наистина виждаш, че се измъчва извънмерно, то е по-добре да си останеш вкъщи още една година. Ако ти изникне някоя супер готина работа, с добро заплащане, тогава мисли за бавачки. Сега, така и така си у дома, гледай си детето.

# 8
  • Мнения: 47 893
моят син ходи на ясла от 6 месецаавече, но в сборната се изредиха доста лелки и той си допадна с едни от тях и директорката взе решение да го премести в друга група при тях- сега влиза без рев, яде и спи, а преди това всички се изреждаха да се маймунджосват да го накарат да яде или да спи
аз не посмях да взема решението да го преместя, но- хвала на директорката, която е много съвестна , тя сама видя кое е по-добре за детето и сега всички сме доволни  Hug
ако искаш, пробвай с друга група първо, после с друга ясла...мислех че шока от промяната ще е голям, но се оказа огромен плюс това преместване

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз също чакам да го вземат, като чета не знам дали ще се справим лесно Thinking

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Разбирам те много добре. Можеш ли да поговориш с персонала в яслата да опитат някакъв индивидуален подход? Тъпо е да предлагаш спонсорство, но... Иначе, опитай наистина в друга ясла, като предварително подотвиш сестрите там, че детенцето е по-чувствително и го местиш точно, за да попадне на по-адекватно отношение. Колко големи са групите?

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас проблема спря,когато сменихме яслата. Peace

# 12
  • Мнения: 2 220
Благодаря за куража. Истината е, че с персонала едва ли мога да говоря за това (евентуално с директорката, но не знам идеята дали е добра  Thinking). Те не са отоворени към разговори - всеки ден пеят едно и също - ял е, спал е, не е плакал. Да, ама моето злоядо дете изяжда по парче пица само час след като си е тръгнал от там. Няма как да им повярвам, че се е хранил... Миналата седмица му бяха сложили памперс (той е без памперс от преди да тръгне там). А си има резервни гащи... Друг е въпроса защо изобщо се е напикал, той си казва, явно толкова им обръщат внимание...
Не знам навсякъде ли е така, но имам чувството, че попаднахме на ужасно място.

Иначе, опитай наистина в друга ясла, като предварително подотвиш сестрите там, че детенцето е по-чувствително и го местиш точно, за да попадне на по-адекватно отношение. Колко големи са групите?

Благодаря за идеята, мисля, че ще е добре да го кажа, ако изобщо го вземат, де. Групата е от 20 и няколко деца в момента.

"Булче, докато ти го оставяш с убеждението, че тука ще му е зле, дотогава ще ти плаче. Аз 20 години работя тука и знам. Ако майката е убедена, че детето й ще се чувства добре при нас, то е спокойно и наистина се чувства добре. А щом тебе те е страх, то го усеща и затова плаче и не иска да остане."
Ако знаеш колко права се оказа!

Аз винаги съм му обяснявала с ентусиазъм колко е хубаво там, как ще играе с децата и колко в вкусна храната и т.н. Но не съм крила, че ми е мъчно като плаче...

# 13
  • Мнения: 5 468
Наистина, опитай с друга ясла. Питай в някоя друга ясла и ако кажат, че могат да го вземат, му говори, че ще го преместиш на по-хубаво място. Опитай да го махнеш от тези буреносни облаци там.

# 14
  • Мнения: 47 893
е защо не пробваш първо с друга група?
а и защо се притесняваш да говориш с директорката- тя за какво е там?!

Общи условия

Активация на акаунт