Малко въпроси относно развода

  • 649
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 337
Здравейте, момичета!
От известно време чета в темата, а ето че и вече съм на път официално да стана "самостоятелна" мама.
Довечера ми предстои среща с адвокат (и с мъжа ми) и ще съм благодарна, ако преди това ми помогнете с малко информация:

1. колко струва горе-долу развод по взаимно съгласие в София? (ще трябва да покрия всички разходи)
2. ако се съглася бащата да не плаща издръжка и това се запише в споразумението, някога в бъдеще ще мога ли да променя претенциите си?. Той от доста време е безработен, та предполагам в момента няма и как да се надявам да получа помощ за децата от него newsm78.
3. като подадем документи за развод по взаимно съгласие и процедурата се стартира, възможно ли е в определен момент той да предяви допълнителни претенции и съответно процедурата да се прекрати или пък да трябва да се съдим по вина?
4. има ли от какво да се опасявам, ако използваме общ адвокат с мъжа ми?
5. има ли клаузи, за които е хубаво да настоявам да се включва в споразумението (напр. да подпише декларация за паспорти на децата за чужбина).
6. имам ли някакви привилегии поради фактът, че съм по майчинство и бебето е на 3 месеца?

Ще съм благодарна за отговорите ви и допълнителни предложения.

# 1
  • Мнения: 20
4. Определено има от какво да се опасяваш чии права защитава адвоката твоите или неговите?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 336

1. колко струва горе-долу развод по взаимно съгласие в София? (ще трябва да покрия всички разходи) - на този въпрос не мога да отговоря - по принцип е различно
2. ако се съглася бащата да не плаща издръжка и това се запише в споразумението, някога в бъдеще ще мога ли да променя претенциите си?. Той от доста време е безработен, та предполагам в момента няма и как да се надявам да получа помощ за децата от него - не можете да не определите издръжка - макар и минимална такава следва да бъде вписана
3. като подадем документи за развод по взаимно съгласие и процедурата се стартира, възможно ли е в определен момент той да предяви допълнителни претенции и съответно процедурата да се прекрати или пък да трябва да се съдим по вина? - винаги делото може да бъде прекратено - достатъчно е един от двамата молители да не се яви - тогава трябва или нова молба по взаимно съгласие или производство по общия исков ред
4. има ли от какво да се опасявам, ако използваме общ адвокат с мъжа ми? - по принцип не, стига да сте наясно какво искате
5. има ли клаузи, за които е хубаво да настоявам да се включва в споразумението (напр. да подпише декларация за паспорти на децата за чужбина). - честно казано не ми се е случвало да виждам такива споразумения, а и не съм сигурна, че съответния съдия ще ги одобри - в Семейния кодекс е посочено какво следва да съдържа едно сопарумение
6. имам ли някакви привилегии поради фактът, че съм по майчинство и бебето е на 3 месеца? - не

Ще съм благодарна за отговорите ви и допълнителни предложения.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт