Рязането на ноктите и войната в къщи

  • 1 597
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Мили момичета,
Дайте съвет как да се преборя с малкото инатче и да си улесня живота при рязането на ноктите и на ръцете и на краката.
Като беше бебе всичко беше наред, но от както наближи двете години и досега рязането на ноктите прилича на бойни действия.
Вече не мога сама, необходими са двама човека. Баща и я държи здраво, а тя се гърчи, рита, пищи и реве с такива огромни сълзи, че направо се виждаме в чудо. Докато и изрежа ноктите ставам цялата мокра от нерви и притесниние, че както се мята мога да я порежа или да отрежа по-навътре.
Как се справяте с тази дейност. Ако сте имали такъв проблем моля за съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
Засега нямаме такъв проблем..., т.к. режем ноктите когато спи... при това на части.

Защо не отиташ да си изрежеш ноктите пред малчо?

# 2
  • Мнения: 3 042
Режем ги когато гледа реклами или слуша френска музика(с друга не става, иска френска човечето).
С ножица или нокторезачка действате?

# 3
  • Мнения: 7 831
Режа ги като им давам нещо иначе забранено за пипане от моето шкафче (червило, дезодорант, щипка за мигли и др.) и действам бързо.
Успех

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
взимам Ади в мен на колене ми, и режа, изобщо нямам проблем с рязането, като изрежа ноктите на едната ръка ме пита дали е готова, дава си другата ръка.........просто идея нямам какво да те посъветвам. Tired а аз режа бавно и дълго, и тя най-съсредоточено гледа какво работя, но сяда на коленете ми с гръб към мен.

# 5
  • Мнения: 1 798
Пробвай докъто спи Simple Smile бъди нежна и внимателна.

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
До петата година бяхме така - пищеше все едно я колят. При мен подейства лишаването от телевизия - щом пищи, 3 дни без телевизия и имаше ефект.

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И ние имахме и все още имаме този проблем с ноктите.Аз лично съм му хванала цаката като гледа рекламите на битиви.Единственно тогава кротува.С ножичка не ми е удобно а и с нея действам много бавно.С нокторезачка ми е по удобно.
Опитай се да му дадеш нещо което му е интересно и използвай момента. Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Цитат на: ivka10
И ние имахме и все още имаме този проблем с ноктите.Аз лично съм му хванала цаката като гледа рекламите на битиви.Единственно тогава кротува.С ножичка не ми е удобно а и с нея действам много бавно.С нокторезачка ми е по удобно.
Опитай се да му дадеш нещо което му е интересно и използвай момента. Simple Smile

И моята е влюбена в рекламите. За лош късмет точно, когато най ми трябваха нямаше никакви раклами по нита един канал Mr. Green
А иначе като вресне "Пускай рекламите" няма управия Embarassed .

# 9
  • Мнения: 3 562
И ние го имаме този проблем, настава такова викане, че ни чуват комшиите от 1-вия етаж  Mr. Green
От скоро решавам проблема като Ellypr - давам да се пипа нещо забранено и с хиляди уговорки, че после тя ще реже моите нокти и така ...

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Цитат на: Despina
Цитат на: ivka10
И ние имахме и все още имаме този проблем с ноктите.Аз лично съм му хванала цаката като гледа рекламите на битиви.Единственно тогава кротува.С ножичка не ми е удобно а и с нея действам много бавно.С нокторезачка ми е по удобно.
Опитай се да му дадеш нещо което му е интересно и използвай момента. Simple Smile

И моята е влюбена в рекламите. За лош късмет точно, когато най ми трябваха нямаше никакви раклами по нита един канал Mr. Green
А иначе като вресне "Пускай рекламите" няма управия Embarassed .



Да обикновенно става така,точно когато ти трябват никакви ги няма.Но ако не искаш да пищи чакаш да се появят това май ще ти е спасението за сега. Simple Smile Аз така въоражавам се с нокторезачката и само като чуя рекламният блок и го почвам синковеца.Мъж ми се подиграва че така съм приличала все едно съм войник на пост. Grinning

# 11
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
На сила никога не съм ги рязала. Обикновено режа пред нея моите и дума не обелвам, че искам да изрежа и нейните. След 3-тия-4-тия нокът тя сама пристига да ми се натиска. Понякога кротува през цялата процедура. Друг път решава, че вече не й е забавно и започва да се дърпа. Най-леко минаваме с приказки, каква прическа на кой пръст ще направим, какви са актуалните тенденции сред пръстите. Как показалецът иска да е хубав, за да направи впечатление на палечка, пък кутрето, понеже е най-малък и се вре навсякъде, трябва да е добре подстриган, за да не се цапа. Ако не стане номерът, й давам нокторезачката и листче, или конец, който да реже. Разбира се с моя помощ. Като й отвлека вниманието малко, пак продължаваме. А има моменти, в които и с това не мога да я съблазня. Тогава я оставям да ходи с няколко неизрязани нокъта 1-2 дни, докато пак й дойде музата.

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Малеее, това и при нас е голям кошмар. Режа ги на чсти - днес 2, утре 5 и докато ги изрежа всички, те първите пак пораснали  Mr. Green

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
И при нас е отврат и писък. Държа я на коленете си с гръб към мен. Разбрах, че е най-лесно, като й пусна анимация на компа, или изобщо някакъв филм. Рядко гледа филм тук (по-често на Тв), затова се заглежда с интерес. Звукът е на макс, разбира се. "Гарфийлд" е много вървежен - пускам частта, където танцуват с Оуди - я виж как танцува мацето - и бързо режа. Днес гледахме "Expanding universe" и пак мина гладко, нищо, че е научнопопулярен без танцуващи котки. По-голям ужас са краката - освен всичко, има и гъдел... абе, какво да ти разправям!
Добре е, че вече става по-голяма и почва малко да разбира повече - дори понякога ми дава пръст, като питам кой ще режем сега, но предния път два така и не ги даде, и ходи с орлови нокти 10 дена на тях.
Как пък не съм си зарязала маникюра на всеки 10 дена! Хе, че аз пиля-лакирам, къде ще му излезне края така! Добре, че мъжът ми не поддържа маникюр и дава светъл пример как се режат нокти. Което не значи, че дава да й режа нейните по-лесно - не, краде нокторезачката и си ги "реже" сама...
Иначе нейните режа с детска ножичка Нук - страх ме е с нокторезачка да не отрежа и кожичка.

# 14
  • Мнения: 4 244
Винаги след къпане, защото тогава са най меки се режат много бързо
Това ни е и част от ритуала, защото имаме масаж, рязане на нокти на ръце и крака, сушене на коса и обличане на пижама
Къпя ги обикновено вечер преди лягане и остава последно само да им прочета и приказката
Не съм имала изобщо проблеми нито с единия нито с другия
Даже им е любопитно как точно става и се боря аз да мога да виждам, че малките им глави ми пречат

Общи условия

Активация на акаунт