Пак за космите

  • 1 277
  • 14
  •   1
Отговори
От години пазя една рецепта, в която е опоменато, че трайно отстранява мъжки тип окосмяване.Питала съм в няколко аптеки и ми отговарят,че не могат да я приготвят, защото нямат една от съставките. Сега ще я напиша и ако някой е компетентен да сподели:
-Osyrol-ампули / с 200мл активна субстанция/
-Acidi Lactical 1.0
-мастна субстанция ad 100
Рецептата е изрязана от вестник и я пазя от много години.Пише,че е преведена от Bild der Frau- д-р Г.Тодорова

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Запазила си рецептата и искаш да пробваш. Всеки избира.
Аз лично съм предубедена и не бих пробвала.

# 2
  • Мнения: 4 710
Не бих пробвала. Малко плашещо ми звучи експериментирането на подобни неща ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 586
И аз не бих рискувала.
Ще е интересно да се включи някой, който я е пробвал.

# 4
  • Мнения: 341
Мъжкият тип окосмяване се дължи на хормонален дисбаланс. За да се установи каква точно е картината, трябва да се направи изследване на хормоните. Само ендокринолог/гинеколог може да прецени кои точно от женските и от мъжките хормони трябва да се изследват според конкретните особености. Съответно лечението е съобразоне с резултатите. Тъй като съм се лекувала с години и знам колко бавно и внимателно се провежда хормонално лечение, съм далеч от мисълта, че може да има рецепта, която да влияе еднакво добре на всички. От личния си опит с тези неща не бих посъветвала никого да експериментира. Дори не бих посъветвала никого и да се захваща с хормонално лечение, ако няма достатъчно сериозни проблеми и основания за това. Хормоните са много тънка работа и само добър специалист може да си позволи да пипа там.
Моля за извинение, че се получи изместване от въпроса на dan4ela, но понеже много съм си блъскала главата, се почувствах почти длъжна да споделя мнението си.
Успех на всички, които имат подобни проблеми!   bouquet 

# 5
  • Мнения: 240
А можеш ли да препоръчаш лекар?

# 6
  • Мнения: 341
Мога, но не знам актуалните телефони. Добър и известен спец в тези работи е д-р Бинева от 5-та градска болница в София. Можеш да се обадиш на телефонни справки и да искаш телефона на централата на болницата и от там да искаш да те свържат с кабинета, който е на етажа на поликлиниката в същата сграда. Най-малкото може да се отиде на една предварителна консултация и от там човек да реши какво да прави.

# 7
  • Мнения: 240
Да. Права си!

Много ти благодаря!

А коя беше V-та градска болница?

# 8
  • Мнения: 341
А коя беше V-та градска болница?

От София ли си? 5-та градска е на големия булевард, на който е централна гара, 1 или 2 (не съм сигурна) трамвайни спирки след нея в посока "Надежда", но от острещната страна на булеварда. Там е последната спирка на тролей №1. Друг ориентир: стигаш края на "Опълченска" и завиваш в ляво, минаваш едно каре блокове и стигаш болницата. Като адрес се води на бул. "Столетов", номерът беше нещо над 100, ако не се лъжа 131. На първия етаж е поликлиника и там д-р Бинева има приемен кабинет. Когато аз се лекувах, в приемното й време винаги имаше тълпи от народ и идваха хора от цяла България. Добра е много в тази работа. Тя е АГ, но се занимава с ин-витро, хормони и подобни. Хормонално лечение се провежда бавно и внимателно. При мен продължи може би повече от 2 г. Почти всеки месец ходех да ми прави ехография за проследяване на яйчниковата функция и от това, което вижда, определяше лечението. Хормоните много бързо се наместиха, но всъщност много време трябва на организма за да се настрои да си ги произвежда в нормалните съотношения без медикаментозна стимулация. Абе, това си е проблем и за съжаление често е индикатор за други проблеми, напр. поликистозни яйчници, както беше при мен. Разбира се, има жени, при които има по-сериозно окосмяване без то обаче да е мъжки тип, т.е. си е чисто козметичен недостатък, ген. Но мъжкият тип окосмяване при жена определено е свързано с други проблеми.

# 9
  • Мнения: 240
Много ти благодаря за отговора. Не съм от София, но живея тук вече доста време. Ориентирах се. Много добре си ми го обяснила. Щом има толкова големи опашки може би ще тряба да си запиша час...
Дано и на мен помогне д-р Бинева. Но първо да ме прегледа де... и да видим за какво става въпрос ...

Simple Smile

# 10
  • Мнения: 341
Щом има толкова големи опашки може би ще тряба да си запиша час...
Дано и на мен помогне д-р Бинева. Но първо да ме прегледа де... и да видим за какво става въпрос ...

Simple Smile

Сега вече може и да не е така с опашките. Моето лечение беше все пак преди 10-12 години. Тя ще те види и ще ти каже какъв е преблемът и какво може да се направи. Не е "мародер" или поне преди не беше - плащаха се само ехографиите според ценоразписа на болницата, сега вероятно и за консултацията ще се плаща нещо.
Срещах някъде из интернет нещо за нея - прием някъде, телефон за връзка - защо не пуснеш в Google едно търсене на "д-р Бинева" в български страници - почти сигурна съм, че ще излезе нещо.
От сърце ти желая успех! Знам какъв проблем е това и затова ти пожелавам възможно лесно и бързо да се избавиш от него!  Peace

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 99
А това нещо маже ли се? Тука някой беше споменал някаква рецепта от лекар за маска, която се прави на кожата, ама повече не открих. Може за същото да става дума. Аз бих пробвала, ако е външно, защото какво ли не съм пробвала за гадните ми черни косми по краката, които въобще не оредяват, въпреки, че ги чистя редовно с кола маска от години. Наскоро правих хормонално изследване на тестостерон и пролактин, но всичко беше в перфектна норма. Сега вече незнам каква може да е причината. Скубя ги с кола маска и след 4-5 дни вече са се показали. Писна ми, ама какво да се прави. И все пак бих пробвала, ако съм сигурна, че няма да ми изгори кожата. Може би трябва да питам някой фармацевт.

# 12
  • Мнения: 2 677
Може би трябва да питам някой фармацевт.

Да, и най-вече някой компетентен да обясни какво значат гореспоменатите съставки. newsm78

# 13
  • Мнения: 1 906
А можеш ли да препоръчаш лекар?
Чувала съм само положителни отзиви за д-р Ката Тодорова и даже мисля аз също да я посетя  Peace.

# 14
  • Мнения: 240
А можеш ли да препоръчаш лекар?
Чувала съм само положителни отзиви за д-р Ката Тодорова и даже мисля аз също да я посетя  Peace.

Какъв лекар е тя?

Общи условия

Активация на акаунт