Бебeто се развива с две седмици назад

  • 2 614
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Здравейте!
Не знам дали въпроса ми е точно за тук, но моля за вашето съдействие ако има някой с подобно притеснение.
Имам един спонтанен аборт миналата есен. Сега за щастие съм отново бременна, в 24 г.с. вече, но бебчето отговаря на 22 г.с. - горе долу така е от самото начало , все си е по- малко.
Ходих при Марков на ФМ и той ми каза, че е важно да не се увеличи това изоставане и нещо ми е много притеснено от тогава.
На някоя от вас случвало ли се е ?
Предварително благодаря!
Успех! Hug

# 1
  • Мнения: 728
На мен гинекологът ми е казвал,че при ехографите 100% точност няма,затова се допускат 2 седм.разминаване,което за лекарите е нормално.При мен някои от показателите(обиколка на главичка)са напред 2седм.,а други показатели(коремче)изостават с 2седм.,бях се шашнала,но док.каза,че отклонения до 2седм.не трябва да ме притесняват.Лека бременност!

# 2
  • Мнения: 236
Не се притеснявай излишно , до колкото знам до 2 седмици се води нормално,най-малкото овулацията на вси4ки жени не е на 14 ден от последният цикъл.И на мен ми казваха в на4алото , 4е бебенцето е малко и сега в на4алото на 9 месец ми съобщиха ,4е бил 3 кг  ooooh!.Може да навакса, знам 4е дали едно бебенце изостава се следи главно след 32 г.с
Спкойно, хапвай си добре и успех !! Hug

# 3
  • Мнения: 2 423
Не е само до хапването Naughty две седмици са нормално Peace можи и от термина да е да са го объркали  Peace

# 4
  • Мнения: 474
Щом още от началото си върви с две седмици назад - не се притеснявай.  Peace УЗ-то никога не е точно, пък и никой не може да ти каже кога точно ти е била овулацията при забременяването..... Може и наистина термина да ти е изчислен грешно..... формулите за изчисляването му са за 28 дневен цикъл, ако твоя е по-дълъг......  спокойно и леко бременеене  Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Момичета, благодаря за успокоителните думи!
Дано наистина всичко да е наред  Praynig
 Hug

# 6
  • Мнения: 2 431
Приблизително по същото време на моята бременност ми казаха, че бебка изоставаи аз се шашнах, второ бебе, 6 месеце - за пръв път чух такова нещо. После бебка навакса, на финала едвам я родих, имаше вид на едномесечно бебе, Така, че не се притеснявай!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Щом отначало изостава, не е проблем. Както ти е казал и доктора впрочем. Може да питаш на база на какви замервания изчисляват това изоставане. С втората бременност, бебето "изоставаше" с 1 седмица по размера на главичката, по размера на подбедрената кост беше напред с 1 седмица и единствено обиколка на корем беше "в норма". Така, че ако се мери само обиколка на главата може да се получат разминавания. В крайна сметка не всички са с еднаква форма. Хеле пък моя пъпешчо, който между другото се роди 3700/53см.  Grinning

# 8
  • Мнения: 120
Здравей, Shantal.
Аз съм майка на две деца - момче и момиче. При първата ми бременност с баткото нямах никакви проблеми - всичко беше в норма. Но с втората - с малката госпожица не беше така. Постоянно изоставаше в развитието и така беше до самото раждане. Не зная на каква база изчисляват размерите, но явно момичетата имат по дребни кости, зощото в крайна сметка Таня се роди доста по-едра от брат си и беше доста пухкаво бебче. Въпреки, че се роди две седмици преди термина тежеше 3650 гр. и 53 см.
Не се притеснявай излишно. Ходи редовно на прегледи и се стреми да бъдеш максимално спокойна и положително настроена, защото живота е прекрасен и всичко ще бъде наред. Ако искаш пиши, ще ме бъде приятно да общуваме. Ако искаш вярвай, но въпреки че родих първото си дете на 30 годишна възраст и го бях чакала дълго, не се бях замисляла за това, което ме чака след раждането. Но се справих някак си с отглеждането на бебчо. С второто дете въобще нямах проблеми, а сега вече мечтая за още едно дете( за ужас на съпруга ми ).

# 9
  • Мнения: 1 004
Моето по едно време пък избързваше с 3 седмици..не мисля че трябва да се притесняваш - едно че тези отклонения са нормални, друго че може термина да не ти е точно изчислен....мисля че с времето нещата ще се нормализират, макар че аз с 2рото си дете докрая си вървях с 2-3 седмици напред, но всичко завърши нормално..

# 10
  • Мнения: 630
Привет Шантал!
Аз също си вървя назад. В някои месеци с 2 седмици, при други - с 1. Вече спрях да се притеснявам, въпреки че като акцент при следващ преглед винаги дават темп на растеж. Ако цикъла ти е по-дълъг - по-късно и е станало забременяването - и от там по-малките размери на бебчо. Декември ще видим  Wink

# 11
  • Мнения: 5
Здравейте
Току що се завърнах от преглед и ми е доста притеснено..За това искам да попитам...
В 30 седмица сам и резултата показа, 4е главичката и крачето на бебето отговаря на 31-ва седмица, а коремчето изостава и е в 29-та седмица:(Ако някой знае нещо по въпроса, моля да ми пише.Благодаря ви предварително!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
O, Amadis - че!
Понякога се притеснявам ужасно, после като прочета постингите на другите се успокоявам и на моменти си мисля, че проблема ми е някъде в мозъка  Mr. Green
Дано да е последното!
Живи и здрави до декември , а може и до януари да избутаме  Wink

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
O, Amadis - че!
Понякога се притеснявам ужасно, после като прочета постингите на другите се успокоявам и на моменти си мисля, че проблема ми е някъде в мозъка  Mr. Green
Дано да е последното!
Живи и здрави до декември , а може и до януари да избутаме  Wink
не се притеснявай
май по-лошо е ако има голяма разлика между различните показатели
и наистина 2 седмици се имат за нещо нормално като разлика
възможно е да не е определене точно термина и за това - просто да си заченала по-късно
или пък сте по-дребнички всички

за да не се притесняваш - мери РЕДОВНО кръвното и прави ДОПЛЕР - това са нещата които ще покажат има ли проблем за да изостава детето.
кръвното и албумина - за евентуално прееклапсия която обикновено ако се отключва е след 24г.с. - да не е високо - за високо се счита ДОЛНА граница 100! защото бременните могат да имат малко по-високо от нормалното им кръвно или по-ниско - и това е в реда на нещата стига високото да не надхвърля ДОЛАТА граница 100
другото е доплера - той следи захранването на плацентата - кръвоснабдяването й и това на бебето
обикновено ако не е патология изоставането се свързва с прееклапсия или лошо захранвяне на плацентата и бебето
затова ако следиш кръвно и албумин и правиш доплер - няма за какво да се притесняваш

разбира се ако разимнаването нарасне над 2 седмици - препоръчвам да отидеш при някой добър фетален морфологист - напр Томова или Димитрова, МАзнейкова и има и др но аз не ги знам

# 14
  • Мнения: 2 746
И мен така ме уплашиха, но после разбрах, че отклонение от 2 седмици не е проблем.Плюс това бебенцата имат и свои особености, на едни коремчетата им са по закръглени, други с по-дълги крачета, по-големи главички и т.н.Това е причина за разминаванията с ехографите.

Общи условия

Активация на акаунт