Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 097
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 937
"Грее подранилата есен.
Свири в тревите щурче.
Сладка е твоята песен,
весело школско звънче."


Темата ни беше заключена! Предлагам да продължим тук.
Няма как да дам линк в старата.

На добър час на второкласниците.
Пожелавам успех и на учителите, защото за мен исканията им са справедливи!

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Айде-е-е на ваканцията! Не остана! Joy

# 2
  • Мнения: 1 671
Джуди, за стачка нищо не ми каза нашата учителка.
Ако решат да стачкуват, сигурно на 15-ти ще ни уведомят.
Лично аз бих подкрепила подобно решение.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 937
"Учителите в страната ще бъдат в стачна готовност от 15 септември. Това каза за БТА председателят на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" Крум Крумов. Синдикалистите са взели решението за организиране на ефективни стачни действия на Национален съвет днес.

По думите на Крум Крумов ефективните стачни действия ще започнат от 24 септември, а дотогава синдикатът е приел план за действие за периода 17-21 септември.

Исканията на КТ "Подкрепа" са за 100-процентно увеличение на работните заплати на заетите в средното образование, считано от 1 октомври 2007 г. и 1 януари 2008 г.

В цялата страна на 17 септември ще бъде отслужен молебен за спасяването на образованието, а на 18 септември според синдикалния план преподавателите ще участват в мълчаливо бдение.

За 19 септември от КТ "Подкрепа" са решили да организират протестно шествие в различни градове в страната. Недоволството си учителите ще изразят и чрез "Ден на мълчание в класната стая" на 20-ти този месец. Учителите ще влязат в клас, но няма да преподават, поясни Крумов
."
Източник: actualno.com

Да протестирам и аз - защо ни заключиха темата на 14 страница?

И да ви почерпя с лакрицови бонбони. Изкупихме всичките в единия МОЛ на София по желание на Ралица, щото Пипи ги била харесвала.
След като ги опитах се оказа наложително посещение при зъболекар.

# 5
  • Мнения: 1 163
Днес пазарувахме -всичко по две.А снощи по спешност каката посети зъболекар след малко пак,ама така ще е кой яде бонбони и шоколади.......

# 6
  • Мнения: 3 331
Аз очевидно съм пропуснала цяла тема - ваканция бе все пак Laughing

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Строихме по празниците ученичката да си подреди работното пространство, т.е., леглото, защото на нея всичко й е (или по-скоро следва да бъде) организирано по шкафовете в него.

Етап 1: прехвърли всички детски видеокасети от рафтовете в два кашона; време - 2 часа.
Етап 2: нареди на тяхно място детски книжки - надявах се да побере всичко, но се побраха само детските енциклопедии и атласи, книжките на Дисни, поредицата за Франклин и списанията "Принцеса" и "Уинкс". "Бебешките" книжки прибра в едно розово куфарче от чаршафи и строи зад леглото. Останалите към 50-60 парчета - "Мамо, ще ми трябва библиотека, дотогава ги слагам при вашите книги!" Laughing; време - ден и половина.
Етап 3: преглед на учебните пособия - изсипа всички фулмастери и цветни моливи в един панер за инвентаризация и ... дотам си остана Joy; време дотук - половин следобед.
Етап 4 - сортиране на играчките от/в  долапи и кошове предстои. Предполагам, че към втория срок ще го завърши (оптимист съм, а Wink).
Гледам, че подреденото от етап 2 бавно, но упорито е започнало да се телепортира в хола, трапезарията, тоалетната и нашата спалня. newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз подреждам,децата  играят.Няма оправия.Ваканцията свърши.Идва училището!

# 9
  • Мнения: 228
Труно изрових темичката ни, за да Ви почерпя за моя 8-годишен батко:

 baloni  party023  ura beer

от мен толкова, защото бебе Боян спи в мен, слава богу с глава на лявата ми ръка...

Днес ще празнуваме РД-то на заведение и при първа възможност ще Ви покажа снимки.

# 10
  • Мнения: 11 306
Ох,ние вече ходим цял месец на училище! Crazy
Нали при нас почват по-рано ooooh!
Не знам цените на учебниците в България как се движат, но на мен ми отсякоха главата за 5 учебника - 100 евро Twisted Evil
Единственото, което мен ме кефи тази година, е, че часовете по физкултура са под формата на плуване. Поне знам, че щерката ще се научи да плува стабилно.

# 11
  • Мнения: 1 937
Честит рожденик, Sve_dim.
Желая здраве и успех, не само в училище!



Вечернице, приятно ми е да те видя. Признавам, че тия дни четох с умиление първите ни училищни теми.
Учебниците в БГ са безплатни до четвърти клас, а Министерството реши от догодина да са безплатни и до 7-ми.
Завиждам ви за плуването Confused

# 12
  • Мнения: 24 467
Лека служба на баткото, Sve_dim!

Учителите, с които говорих, не се канята да стачкуват ефективно, за сега, та на 15 /на есен- с песен/ ще си ходим, както си му е редът. Даже чувах техни изказвания, че синдикатите са "опорочили" исканията им с прекомерните си претенции за 100% увеличение. Ще видим...
Има ли нови формуляри за бележници и лични карти за тази учебна година? От Офис уан ни казаха, че имали миналогодишните, но не били сигурни, дали през тази година ще се ползват те.

# 13
  • Мнения: 1 937
Judy, четох, че няма да важат старите бежово-кафяви, как изглеждат новите обаче, не знам.

# 14
  • Мнения: 11 306
При нас нямат бележници още. Ще получават оценки, но само на тестове. Ще правят класни работи и тестоведоколкото разбрах 4 пъти. Другата седмица им предстои първата диктовка, която ще е класна работа с оценки.

Общи условия

Активация на акаунт