За дуфастона

  • 901
  • 7
  •   1
Отговори
От дуфастона става ли по-обилен цикъла?Как ви влияе върху цикъла?

# 1
  • Мнения: 2 755
За какво го вземаш? Той се предписва най-често за задържане на плода в ранна бременност или при профилактика на неуспешна такава, ти за какво го вземаш?

# 2
За регулиране на цикъла

# 3
  • Мнения: 2 755
От Дуфастон цикъла ти със сигурност няма да се регулира - предполагам, че не можеш да пиеш противозчатъчни и са ти го изписали за това. Не се колебай, а се обърни към специалист- репродуктивен ендокринолог. Трябва да си изследваш хормоните. Препоръчвам ти доктор Катя Тодорова
Д-р Катя Тодорова - Ананиева
Консултант-ендокринолог,
Зав. кабинет Диабет и бременност,
СБАЛАГ "Майчин дом",

Телефони за контакт: 9 52 36 00,
мобилен 0 888 40 82 03

И спри Дуфастона

# 4
  • Мнения: 1 335
wertu, регулиране на цикъла казваш. Причината/-ите за нередовност, продължителност, липса и пр. на цикъл трябва да буде откриа предварително.  За съжаление в България се изписват хормонални прерарати насляпо. Репродуктивните хормони изследвани ли са? Ако не - това е задължително при изписването на какъвто и да е хормонален препарат, какъвто е Дуфастон!

От Дуфастон цикъла ти със сигурност няма да се регулира

Напротив!

Обратно към авторката: Ако още не си започнала приема на препарата, не го и започвай този месец. Настоявай за изследване на репродуктивните хормони. Ако си започнала да го пиеш, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не прекъсвай приема на определената ти доза за месеца! Това, както казах е хормонален препарат, не аспирин; не се пие/прекъсва да се пие по препоръки от форума.
Успех

# 5
Пия го от четири дни,няма да го спра.След като ми свърши цикъла ще поискам изследване на хормони-проблема е обилен цикъл.Според гинеколога се дължи на хормонална основа,гледаха ме с вагинален ехограф не откриха нищо.Искам да попитам малки миоми виждат ли се на ехограф,защото първоначално имаха съмнения за миома.

# 6
  • Мнения: 3 376
Подкрепям Аркана! Дуфастонът е прогестеронов препарат, следователно е важно да се приема след овулацията, а не преди това. В противен случай може да има обратен ефект, т.е да обърка още повече цикъла.

Искам да попитам малки миоми виждат ли се на ехограф,защото първоначално имаха съмнения за миома.
Ами не съм сигурна  Embarassed

За д-р Катя Тодорова и аз съм чувала, че е отличен специалист. Но преди да се обърнеш към нея, наистина изследвай хормоните си, може и да не е хормонален проблемът.

Освен че е обилен цикълът, болезнен ли е, или нередовен?

# 7
Редовен,но обилен със съсиреци.Така е от няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт