"Направление" за секцио

  • 3 342
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Здравейте, имам въпрос към раждалите секцио:
Някой от вас бил ли е планиран за секцио от ЖК и дали е родил така без предварително да се уговаря с лекар работещ в родилно отделение?
Предстои ми второ раждане. При първото лекаря от ЖК ми каза колко дни преди термина да отида в болницата/според него таза ми беше тесен и за това трябваше да родя секцио/, приеха ме и на другия ден родих по този начин. Сега, според лекарката/тя не е същата от първия път/ можело да родя и нормално/а мен ме е страх/. Интересува ме какво се пише в направлението за болницата и зависи ли нещо от лекаря от ЖК? Трябва ли задължително да имам уговорка с някои лекар? И още нещо може ли таза да се разшири с 2-3 см.?

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз бях с направление за секцио поради седалищно прилежание, не че имах желание да раждам точно така.

В болницата ми обясниха че по принцип направлението от ЖК е с пожелателен характер и всъщност всяка сутрин се събира един екип от лекари, който обсъжда тези случаи, как да родят, кога да родят и така  Thinking Т.е. това което пише в направлението е препоръка, но в края на крайщата екипа от болницата решава как ще родиш  newsm78

# 2
  • Мнения: 729
Аз родих секцио(планово).В направлението за приемане в болницата пишеше че съм за секцио.Много е рисковано да родиш нормално след като имаш вече 1 секцио(но не е невъзможно).Има риск от разкъсване на матката при напъните.Не е задължително да имаш уговорка с лекар,но е желателно,за твое успокоение.Не е късно да смениш лекаря си и да му обясниш че искаш секцио и т.н.

# 3
  • Мнения: 4 343
на моето направление пишеше постъпване  в болница за раждане/ или нещо от сорта но не пишеше как да родя/.като постъпих отново ми  повториха всички иследвания и са събра комисия от лекари ,която реши да  раждам секцио.аз имах куп здравословни проблеми и  за мен беше опасно и по двата начина но със секциото поне за бебка  беше ок .по късно разбрах че за случаи като моя такава е процедурата .дано всичко и при теб мине леко baby_neutral

# 4
  • Мнения: 2 005
На мен от самото начало на бременноста ми казаха , че по нормален начин няма да мога да родя, защото имах миома 15см и затова се налага секцио newsm78

# 5
  • Мнения: 2 609
Аз бях с направление за секцио поради седалищно прилежание, не че имах желание да раждам точно така.



И аз бях така.

# 6
  • Мнения: 4 555
Аз бях с направление за секцио поради седалищно прилежание, не че имах желание да раждам точно така.


И аз бях така.

А нормално седалищно ли бяхте или някакво друго усложнение имаше?

И кой ви го написа това в направлението? Аз не съм чувала в направлението докторът от ЖК да пише как да се ражда, според мен това го решава докторът в болницата.

# 7
  • Мнения: 3 116
Карина, честно да ти кажа не знам точно какво е било седалищното прилежание, защото по-късно разбрах че са няколко вида  Thinking

В направлението за раждане имаше препоръка за секцио, като тази препоръка беше направена от гинеколожката водеща ЖК на базата на наблюденията на бременността. Но това е препоръка, решението се взима от комисия от лекари в АГ-то.

# 8
  • Мнения: 1 878
1. Минали са 10 години от предното секцио, затова са ти казали, че може и нормално - защо не се възползваш от тази възможност, поговори по-обстойно с доктора, който ще те изражда, те не поемат излишни рискове и усложнения и за тях самите, така че ако каже - може нормално - аз бих била на седмото небе от щастие - е при нужда, те с теб ще са доста по-внимателни, веднага ще отреагират на евентуално усложнение и ще те резнат просто непланирано.

2. В направлението се описва особености на бременността ако има такива и се дава препоръка, после в болницата това се потвърждава или отхвърля и се взима решение от комисия - то е важното и окончателното.

3. Таза и не само той се разширява по малко при всяка бременност или напълняване или просто защото още растеме или пък стареееме  Mr. Green и.................напълно възможно е.


Хайде леко раждане, каквото и да решите накрая  Hug

# 9
  • Мнения: 3 116
Съни, при мен има възможност за нормално раждане, защото са минали 2 години между предишното раждане секцио и забременяването. Стига и тоз бебо да не застане с дупето надолу  newsm78

# 10
  • Мнения: 179
искам да ви попим аз мога ли да родя секцио всичко ми е наред термина ми е на 22.10 но много ме е страх понеже ми е и първо раждане и ако може какво да кажа на лекарката?моля за съвет благодаря предварително.

# 11
  • Мнения: 2 100
искам да ви попим аз мога ли да родя секцио всичко ми е наред термина ми е на 22.10 но много ме е страх понеже ми е и първо раждане и ако може какво да кажа на лекарката?моля за съвет благодаря предварително.

Може, но трябва да имаш уговорка с лекар. И ще трябва да си платиш...

# 12
  • Мнения: 179
а можеш ли да ми кажеш за каква сума става въпрос?и трябва ли да отида на преглед при херурга които съм избрала и с направление ли?благодаря ти.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Благодаря за отговорите на всички.

# 14
  • Мнения: 1 878
ritka, винаги има вариант за нормално след първо секцио, но като цяло лекарите не го предпочитат, та даже бих казала го избягват, защото риска от усложнения е по-голям, но когато са минали вече цели 10 г. то си е като първо раждане, разбира се се взимат под внимание куп медицински показания за бременността както и за самата родилка..................всичко е относително и зависи от доктора, който ще изражда. 
Така или иначе според мен най-добре си е нормалното раждане, когато няма проблеми Heart Eyes

lady_19 , секциото е коремна операция, едва ли ще ти е по-спокойно, болка и неудобства не липсват - е по-леки, но за сметка на това за по-дълъг период от време. За пример - мами дето пъшкаха и охкаха, докато мен ме подготвяха за секциото, си пиеха кафето вече след раждането, докато аз лежах в реанимация неподвижно  Thinking Не се притеснявай, а си говори открито с наблюдаващи я те гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт