що е то "географски език"

  • 3 501
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
molia vi,ako niakoi e chuval tazi diagnoza da mi obiasni za kakvo tochno stava vypros- imame afti ot pochti dva meseca i nishto ne pomaga sreshtu tiah,problem li sa i ako sa dokolko seriozen,triabva li da pravia niakakvi izsledvania?kakto kazah imame gi ot dva meseca,no ot okolo sedmica apetita mu strashno namalia i tai kato oshte niamame i zybche,a mnogo ni tarmpziat se chudia ot koe e zagubata na apetit?stana dosta obyrkano,no ako niakoi moje da mi pomogne,molia za otgovor!salaliavam za latinicata,no barzam i zatova...

# 1
  • Мнения: 4 111
Цитат на kambanka 2304: Моля ви, ако някой е чувал тази диагноза да ми обясни за какво точно става въпрос - имаме афти от почти два месеца и нищо не помага срещу тях, проблем ли са и ако са доколко сериозен, трябва ли да правя някакви изследвания? Както казах, имаме ги от два месеца, но от около седмица апетита му страшно намаля и тъй като още нямаме и зъбче, а много ни тармoзят се чудя от кое е загубата на апетит? Стана доста объркано,но ако някои може да ми помогне, моля за отговор!



Наистина е объркано, позволих си да го напиша на кирилица, дано някой ти помогне с отговор. Аз не съм чувала за тази диагноза, но бих се притеснявала и бих направила изследвания. Лекарите какво казват?

# 2
  • Мнения: X
Ето ти малко инфо за това.Цък!

Географски език. Може да се види още в кърмаческата възраст, но често остава и през следващите години. По езика на детето се виждат белезникави участъци, очертани рязко, наподобяващи географска карта. Често се съчетава с повишена чувствителност на лигавиците и кожата. С възрастта лигавицата на езика става нормална на вид. Лечение не се налага.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:37 от Анонимен

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
Нямам нерви да чета на латиница.... Sick

# 4
  • Мнения: 4 111
Нямам нерви да чета на латиница.... Sick

Точно за това го "преведох", виж втория постинг.

# 5
  • Мнения: 3 621
не се притеснявай аз имам такъв географски език , не е приятно в някои моменти , случвало ми се е да не мога да хапна домат или нещо кисело така е щипело на моменти , но с годините нещата се подобряват , само че при мене сега явно от бременноста пак започна да ме щипе
неприятно е , но не оказва никакво влияние върху здравето , понякога само на апетита, и истината е че от дете много често ми излизат афти в устата

# 6
  • Мнения: 521
Не се притеснявай георграфски език не е толкова страшно аз имах такава диагноза като дете и премина с времето израсва се обикновенно езика е по чуствителен и дразнят храни които са пикантни или кисели не се притеснявай детето ще го израсте

# 7
  • Мнения: 1 069
Малкият ми син има географски език. Когато е добре, му е нормален, но ако му се възпали гърлото, става белезникав и с ярко червени шарки отстрани, сякаш се е прехапал. По това го познавам, че започва да се разболява и взимам мерки веднага.

# 8
  • Мнения: 4 496
Аз имах географски език по време на втората бременност.Ходих на лекар,изписа ми нещо,което се приготвяше в аптеката.Но лечение се налага,поне според мен... Thinking

# 9
  • Мнения: 474
За географския език са ти казали мамите горе, ама обърни внимание на афтите на детето. Предолагам и ти си имала афти и знаеш колко е неприятно това....Търси някакви препарати против гъбички в устната кухина.... Thinking

# 10
  • Мнения: 68
аз съм имала афти като дете.може да се мажат с гранофорин(но май вече не се произвежда).с вигантол пък се горят,като се пипва леко само афтата,с намотано памуче върху клечка за зъби.може да се получат от някакво замърсяване.много са неприятни особенно при хранене.но най-добре да го прегледа лекар.на мен лечението ми го назначи стоматолог,но ми се бяха подули и венците.

# 11
  • Мнения: 1 371
И моята племенницата имаШЕ такъв език, като бебе, но и изчезна някъде към 2-3 годинки. Не е лекувана. Това не е болест. Афти не й излизат. Алергии до ден днешен няма установени.

Но според мен трябва да се приложи някакво лечение срещу афтите на бебенцето. Два месеца си е определено дълъг период. Като знам колко са гадни....

Общи условия

Активация на акаунт