Вече не ни помагат лекарствата?!

  • 2 655
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, пише ви една майка, която се е хванала за главата.Много често боледуваме и вече никакви лекарства не ни помагат- пием ги като вода(Вентолин,Проспан,всички Dr.Theis, всякакви сиропчета).Болестта ни започва със сополи, продължава с кашлица, коята може да премине в бронхит и това на всеки две седмици.Пили сме имуностимолатори(Бронховаксом и Имунобор) без никакав ефект.Моля помогнете със съвет !!!! Благодаря!!!! newsm78 Sad

# 1
  • Мнения: 764
Да не би да е вследствие на алергия?Тестували ли сте детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Детенцето на каква възраст е?

# 3
  • Мнения: 158
Само да ти кажа, че и ние сме така... Какви ли имуностимулатори не опитах - ефект никакъв. Сега от месец и половина не сме боледували, защото не бяхме на детска градина, но тръгнат ли на градина, не си спомням да са изкарали повече от 2 седмици здрави. И схемата е същата - сополи, гърло, кашлица, бронхит. А вече са съответно на 4,5г. и на 6 г. и уж трябваше да са си изградили някакъв имунитет.
По какви ли доктори не съм ги водила, какви ли изследвания не сме правили, какво ли не сме пили...

# 4
  • Мнения: 3 410
Здравейте, майки, аз малко като онзи виц за краставицата, но на моите деца много помогна комбинацията от пчелен прашец и алое, защо не опитате, все пак не бива да се отчайвате, рано или късно всяко дете си намира подходящия имуностимулатор  bouquet

# 5
  • Мнения: 158
Здравейте, майки, аз малко като онзи виц за краставицата, но на моите деца много помогна комбинацията от пчелен прашец и алое, защо не опитате, все пак не бива да се отчайвате, рано или късно всяко дете си намира подходящия имуностимулатор  bouquet

Откъде ги купуваш и в каква форма (течна или на капсули)? По схема ли се пият?

# 6
  • Мнения: 3 410
Гела от алое се пие и е в бутилки от 1л - за едно дете на 5-6 години стига за 50 дни по 20 мл на ден сутрин на гладно. Пчелният прашец се смуче и се започва постепенно по схема, която мога да ти изпратя. А иначе когато установих, че тези продукти са добри за моите деца се регистрирах и сега си ги поръчвам аз(все пак отстъпката си заслужава). Ето ти сайта www.aloebulgaria.com,  моите деца пият алое с боровинка и прашеца от средата на септември до  края на април и да чукна на дърво за 4 години са поледували няколко пъти по 2-3 дни. Когато малката беше още на градина и пръсках сутрин и вечер от един спрей с алое и прополис на същата фирма.  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 468
Все едно описваш болестите на дъщеря ми. И тя така - потича й носа, почва кашлица, отпада и след 2 дена - антибиотик.
Препоръчвам ти темата за един имуностимулатор, който бистрим в момента: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181908.0. Всички са доволни от него. Прочети я и си прецени сама Peace.
Успех!!!

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Полезно хранене е ключът - с първото дете и аз бях така, до 4 годишната й възраст, когато изкара някакво странно заболяване, сбъркаха я от изследвания и не откриха нищо конкретно... ама аз я сложих на диета заради увеличен черен дроб...
Оттогава в къщи направихме доста промени в менюто и сега няма болести и антибиотици.
Обаче като кажа на хората да се откажат от: бял хляб, сладкиши, колбаси, пържено, газирано, сокове (вкл."натурални"), чипсове, снаксове и тн, да ядат повече плодове и зеленчуци и да си готвят у дома, а не да ядат хамбургер или пица, ме гледат странно и не ми вярват, че в това е тайната.
Никой в семейството не пие хранителни добавки и имуностимуланти, голямата ходи в училище, малкия на забавачница, и не се разболяват непрекъснато. Ако някой пипне вирус, най-често за една нощ се оправя с чайове и компреси.
Парацетамол не давам, никак не одобрявам това да се пречи на имунната система с подобни химикали. Децата обикновено реагират с повръщане, което значи, че организма иска да се освободи от отровата.

# 9
  • Мнения: 743
Полезно хранене е ключът - с първото дете и аз бях така, до 4 годишната й възраст, когато изкара някакво странно заболяване, сбъркаха я от изследвания и не откриха нищо конкретно... ама аз я сложих на диета заради увеличен черен дроб...
Оттогава в къщи направихме доста промени в менюто и сега няма болести и антибиотици.
Обаче като кажа на хората да се откажат от: бял хляб, сладкиши, колбаси, пържено, газирано, сокове (вкл."натурални"), чипсове, снаксове и тн, да ядат повече плодове и зеленчуци и да си готвят у дома, а не да ядат хамбургер или пица, ме гледат странно и не ми вярват, че в това е тайната.
Никой в семейството не пие хранителни добавки и имуностимуланти, голямата ходи в училище, малкия на забавачница, и не се разболяват непрекъснато. Ако някой пипне вирус, най-често за една нощ се оправя с чайове и компреси.
Парацетамол не давам, никак не одобрявам това да се пречи на имунната система с подобни химикали. Децата обикновено реагират с повръщане, което значи, че организма иска да се освободи от отровата.
Peace Това е истината,но е нужно много воля и общи действия от страна на всички в семейството.
Ние засега сме на етап без:чипсове,снаксове и др.такива,колбаси по изключение,без маргарин,без бял хляб,умерено количество сокове и газирано за нас и никакви за децата,те са на айриан и вода,рядко пържено и сладкиши и ефекта е по рядко боледуване и нито един кариес на малкия  Mr. Green(той е на 10г).Но активно се боря и за останалите неща  Mr. Green
Успех! Peace

# 10
  • Мнения: 393
  жен-шен с пчелно млечице Peace

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, пише ви една майка, която се е хванала за главата.Много често боледуваме и вече никакви лекарства не ни помагат- пием ги като вода(Вентолин,Проспан,всички Dr.Theis, всякакви сиропчета).Болестта ни започва със сополи, продължава с кашлица, коята може да премине в бронхит и това на всеки две седмици.Пили сме имуностимолатори(Бронховаксом и Имунобор) без никакав ефект.Моля помогнете със съвет !!!! Благодаря!!!! newsm78 Sad

Генчето, това бързо и абсолютно безпрепятствено слизане на проблема (хремата) от носа - в белите дробове - като бронхит, никак не е нормално и е показател за слабост на организма му, липса на съпротива, поради предиспозиция - предразположеност на детето към респираторни заболявания.
 В нормалния случай, хремата може да стигне максимум до сливиците или ларинкса.
 И наистина, това се постига след правилно хомеопатично лечение - предразположеноста бива отстранена и тогава настинката се ограничава до хрема, температура и зачервени сливици, но чисти бели дробове.

# 12
  • Мнения: 753
записвам да следя темата

# 13
  • Мнения: 730
При нас беше същото. Оправи се откакто пие Зелената енергия.

# 14
  • Мнения: 145
Полезно хранене е ключът - с първото дете и аз бях така, до 4 годишната й възраст, когато изкара някакво странно заболяване, сбъркаха я от изследвания и не откриха нищо конкретно... ама аз я сложих на диета заради увеличен черен дроб...
Оттогава в къщи направихме доста промени в менюто и сега няма болести и антибиотици.
Обаче като кажа на хората да се откажат от: бял хляб, сладкиши, колбаси, пържено, газирано, сокове (вкл."натурални"), чипсове, снаксове и тн, да ядат повече плодове и зеленчуци и да си готвят у дома, а не да ядат хамбургер или пица, ме гледат странно и не ми вярват, че в това е тайната.
Никой в семейството не пие хранителни добавки и имуностимуланти, голямата ходи в училище, малкия на забавачница, и не се разболяват непрекъснато. Ако някой пипне вирус, най-често за една нощ се оправя с чайове и компреси.
Парацетамол не давам, никак не одобрявам това да се пречи на имунната система с подобни химикали. Децата обикновено реагират с повръщане, което значи, че организма иска да се освободи от отровата.

Хубаво е че не боледувате вкъщи, но и аз да си кажа - не ми се вярва това да е, или поне не това е универсалният ключ - моето дете е много злоядо - не яде нищо от посочените от теб вредни храни, но въпреки това все е болно!
Друг пример - макйа ми цял живот е била вегетарианка и следва стриктно режима на Лидия Ковачева и лечебният глад - е, сега е с рак на гърдата , диабет, хормонални смущения, увеличен черен дроб !
Не искам да споря, просто аз не вярвам заради личния си горчив опит!

Общи условия

Активация на акаунт