Претенции за цвят

  • 2 413
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
 Здравейте, 
 Чудя се при вашите деца така ли е, както при моето.
  Моята 3-годишна мома отдавна/откакто проговори,всъщност/има все претенции за цвят-син!Избирам й блузка в магазин и я питам коя предпочита.Сочи и дърпа синята ,на  другите - никакво внимание.Аз й ги презентирам,навирам в очите,показвам апликациите им,изтъквам предимствата и красотата им.Разглежда ги набързо и хоп-грабва пак синята. 
  Тази вечер се прибирам у дома и нося нови хавлиени кърпички ,обяснявам,че сините са за баща й,а розовите за нея.Не,не и не! Розовите да бъдели за баща й/той се съгласи,защото нямаше избор/.
  За вчерашния рожден ден получи 2 кукли в сини дрехи и обувки,със сини аксесоари,защото такива си избра в магазина.Новите маратонки-сини са.И така нататък....
  Първият цвят ,който назова,когато проговори ,бе синият и всички други цветове тогава ги наричаше сини.После благоволи да им научи имената.
 
  Кои са предпочитаните от децата ви цветове?Има ли маниаци на  даден цвят като моята щерка?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони е така. Само че е вманиачена на тема "Розово". В общи линии цветовете са "розово и всички останали". На моменти чак се изнервям, но поне знам, че като приготвя розова дрешка за сутринта, няма да има тръшкане. Ако пък е рокля, съвсем. Crazy

# 2
  • Мнения: 5 790
Много интересно ми стана....  Виктория няма такива претенци, но знае ли човек  newsm78 Харесва си различни цветове, няма предпочитания към определен цвят.

# 3
  • Мнения: 5 877
В началото беше "розово, другите цветове, синьо". Но това беше резултат от критериите в градината. След като помолих учителката за съдействие и тя разкрила пред децата чудната прелест на синия цвят, изведнъъъъж ни стана любим и годен за носене.

Сега пък ново двайсет - иска всичко да е в тон. Не може то така - да е с червена пола, а да не е с червена блуза. Рееев!

# 4
  • Мнения: 1 640
Да разбирам ли,Анда,че ще купувате нови гардероби Simple Smile,щом за всяка червена поличка се иска и червена блузка,чорапогащник,шапка,коланче,чантичка и ред други.Ами за жълтата,за синята и т.н. ви колекция от тоалети.

# 5
  • Мнения: 2 609
И при моята дъщеря няма още такива претенции за това какъв цвят са дрешките, но пък не пропуска според тях да избира ластичка и фиби за косичката. Flutter

# 6
  • Мнения: 5 877
Да разбирам ли,Анда,че ще купувате нови гардероби Simple Smile,щом за всяка червена поличка се иска и червена блузка,чорапогащник,шапка,коланче,чантичка и ред други.Ами за жълтата,за синята и т.н. ви колекция от тоалети.
Разбирай, че ми се наложи да седна да обяснявам на четиригодишно дете за Коко Шанел и въвеждането на панталона като дамско облекло, за да миряса и да обуе най-сетне нещо с крачоли.
Ако сте се чудили кои са тия двете лудите, дето са седнали насред книжарница на Графа да разглеждат дебелото издание на "История на модата" - ние бяхме.
Но вече поне кандиса.

# 7
  • Мнения: 8 999
И моята дъщеря се беше вманиачила на тема "розово". Направо ми се повръщаше от този цвят, но сега вече започна да харесва всички свежи цветове /тя е на 7 г./. Само с тъмно кафявото имаме проблем.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Розово,следва го лилавото и с много големи компромиси се навива на нещо друго.Всъшност харесва и бяло,ама да има принцеси,барбита и други децорации от този род. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 251
За цвят все още не е проявявала претенции!
Иначе за дрехи, ако на нея не и харесва, не мога да я накарам да ги облече!
От май месец сме на вълна поли и рокли!
До сега беше добре, ама вече е студено  Tired
Не знам как ще излизам с нея на глава сутрин за Д.Г.

# 10
  • Мнения: 3 367
..da,лилаво..не е до безобразие,отказах да купя лилави дънки и не страда много,но ако и дам избор това ще е..

# 11
  • Мнения: 2 567
Да, има претенции. От известно време иска все повече и повече да избягваме розовото  Simple Smile

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За цвят все още не е проявявала претенции!
Иначе за дрехи, ако на нея не и харесва, не мога да я накарам да ги облече!
От май месец сме на вълна поли и рокли!
До сега беше добре, ама вече е студено  Tired
Не знам как ще излизам с нея на глава сутрин за Д.Г.

  Хехе и ние сме така.Успявам да ги склоня до градината да отидем с панталон,а там го сваляме и слагаме пола. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 742
мани, мани,  изчакай да стане на 5  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 505
Винаги се мята на оранжево.Аз съм доволна Laughing
Леко претръпнала очаквам момента,в който ще заиска розово/лилаво,но...ще купувам,какво да правя...

Общи условия

Активация на акаунт