Отговори
  • Мнения: 3 121
или това е само мъжка излагация?
Има една такава тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=220501.0
и там нито една жена не каза да си е искала обратно подаръците, докато при мъжете се оказва че е масова практика.
Та има ли при вас, мъже, такива, на които жените им също да са паднали толкова ниско?

# 1
...всичко оставих, взех си само компютъра и колата.....телевизор, пералня и всякакви такива джунджурии оставих......гледам да се държа нормално с нея, не можем да се дишаме, но все пак - роди ми навремето страхотно момиченце.......абе не е лош човек, просто не бяхме един за друг....разведохме се преди да сме се избили и колкото и да е трудно и абсурдно, гледаме там да се държим дипломатично на ниво " висша дипломация между външни министри"....

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Това е реакция на слабост - гледаш по някакъв начин да нараниш...

# 3
  • Мнения: 1 425
Те разведените жени доста простотии пишат там. И те естествено са безгрешни - виновни са само мъжете им. Смешно.

# 4
  • Мнения: 9 990
Пантер, пак се изказа..... SickДай да се навиваме всички дружно там, колко сме виновни и как те, горките са живяли с нас... TiredНякои дъъъълги, дъъъълги години.Мазохисти ли са били или са имали изгода от нас?

# 5
  • Мнения: 1 425
... колко сме виновни и как те, горките са живяли с нас... TiredНякои дъъъълги, дъъъълги години.Мазохисти ли са били или са имали изгода от нас?
А вие? Мазохистки ли сте били или сте имали изгода от тях?

# 6
Подаръците ми, от бившата ми жена бяха дрехи и козметика. Не си ги е искала, защото на практика нямаха никаква стойност.
Но отнесе със себе си доста специализирана електроника, която беше при мен за ремонт, и за която с много връзки и ходене по мъките успях да набавя резервни части от производителите.
Когато частите пристигнаха, вече нямаше за какво да ги използвам.  Sad
Мога само да предполагам, че всички тези неща са изхвърлени, защото на практика са непродаваеми.
Такъв и е бил късмета!  Cry
 Хубаво е като вземаш нещо, поне да знаеш какво е.   newsm78 hahaha

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 00:38 от jeilmedia

# 7
  • Мнения: 9 990
... колко сме виновни и как те, горките са живяли с нас... TiredНякои дъъъълги, дъъъълги години.Мазохисти ли са били или са имали изгода от нас?
А вие? Мазохистки ли сте били или сте имали изгода от тях?

Повечето от нас се борят за семейството си.В 90% от случаите жената поема максимално на плещите си товарът и на ежедневието.Изгода?Когато раждаш деца-това изгода ли е?Сделка ли е дългогодишният брак с деца?Аз ще раждам-ти ще плащаш?Божеее, жал ми е ако наистина някой мисли така, горко му...В тази връзка-мазохистка съм била, че не съм гадаела след Н брой години на къде ще го отвее вятъра, че да не пожелавам деца?Мазохистка съм била, че максимално съм се раздавала Н брой години за човек, който ме е лъгал, като е играел роля?Имала съм изгода?Каква-да го издържам на моменти, да го подкрепям, че нищо, че не е богат и не изкарва в момента?Да не го ангажирам впоследствие с нищо домашно и с децата, за да е свободен да наваксва и да гради кариера?Да му подам гръб е моята изгода ли била?Да-бях изгодна повече от 10 години, и когато дойде моят момент на слабост и да ми дотрябва гръб и на мен-не ставало, ми не става, не е като да си вееш гъза на кафе до Пловдив, докато жена ти чака на балкона и те мисли...
В тази връзка-не съм имала изгода никаква от съпруга си.Нито материална.Имала съм чувства.Не съм била мазохистка, защото дълги години всичко е било наред.Нормално.Родили сме две деца.И в този момент ти изръсват, че всъщност-той не бил хепи, щото едикакво се случило преди време.Да-ама аз това не го знам-боб не хвърлям и той не е споделил.Така че-живяла съм в неведение може би.Той ме е държал в неведение и аз съм изпуснала важният момент, в който мога да променя нещо, за да продължим да сме добре.

Но излизайки от моят частен случай/ а той не е никак частен а широооко разпространен-убедих се/-да-мъжете действат силово, когато виждат, че жената се справя доста добре и без него вече.И пак в тази връзка-често жените сами връщат "подаръците си", за да няма подобни изпълнения.Естествено има случаи и случаи, но да обобщаваш, че самотните майки там пишат простотии беше върха на простотията ти...

# 8
  • Мнения: 589
... :shock:ote]
Те разведените жени доста простотии пишат там. И те естествено са безгрешни - виновни са само мъжете им. Смешно.
   
 ShockedСмятах те наистина за деликатен човек...

# 9
  • Мнения: 1 425
ShockedСмятах те наистина за деликатен човек...
Деликатността всъщност ми е една от най-слабите страни  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 589
Мдаа..деликатен колкото телена четка...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 493
ShockedСмятах те наистина за деликатен човек...
Деликатността всъщност ми е една от най-слабите страни  Twisted Evil
Както и безпристрастност, разбирателство, трезва преценка за нещата, опит с отглеждането и възпитанието на деца- а точно в тази област си супер компетентен, и т.н.
нямам време да изпиша всичко, но други момичета ще продължат  Wink

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Та да отговоря по темата, май аз съм единствената жена която си е взела повечето подаръци от сватбата /та те бяха от мойте роднини/ оставих му всичко от неговите роднини - една микровълнова фурна  #2gunfire, осмелих се и си ги взех, как ли пък не ще му ги оставя, още ме е яд и за прахосмукачката, ама я забравих до колата, е халал да му е! Та този мой бивш  Twisted Evil го обърна на пазарлък и ми вика, щото изплаштахме колата тогава, че сме изплатили около 1000 лв, а те си бяха доста повече, аз да съм си взела уредите за тази стойност, та то само хладилника ми струва толкова  #Cussing out #Cussing out Накрая дори си взех и килима, който ми беше подарък от майка. Нищо не му оставих, а и той не заслужава!

# 13
...това са толкова уникални простотии, че няма на къде.../ имам впредвид омразата и ненавистта след развода/, разбира се, нямам впредвид "вечната обич", щото ако е съществувала, понятието "развод" щеше да е непознато.....но все пак мисля, че трябва да се държим интелигентно и най-вече "на ниво"...с достойнство....

Признавам, че и аз месеци на ред след развода ми идваше да я застрелям някъде, ако я видя.....развода ни бе по нейна инициатива, но лично аз / че даже и тя/, нямам идея защо всъщност се разведохме......дъщеря ми скоро ми каза, че питала майка си защо мен ме няма...отговора бил "размазваше ме от бой и не издържах".... Shocked Shocked Shocked....и добавя малката "...не че помня катова нещо, ама.."........избеснях, едва ли не не вдигнах телефона, за да и искам обяснение...после реших, че няма смисъл от простотии, за това си замълчах, но разсъждавайки над думите на малката и като се замислих - ами точно в това е причината на натзи велика простотия - не знаем защо и перкаме глупости.........

...не е лош човек, казах го по-горе, даже бих казал, че е добра по душа, но просто не си бяхме един за друг....лошото е, че трябваше едва сега, след като обичам истински, да го разбера........по тази причина, човек някак си уляга....става по трезв, по "мислещ" някак си.......за какво да и крещя, какви обяснения да и искам.....ами дръж се нормално, интелигентно и на ниво....и общо взето получаваш същото......предполагам и за това не съм казал, не съм взел малката.....общо взето, чест и прави, че не ми създава проблеми с малката, чест ми прави предполагам и на мен, че не се правя на интересен........всеки си поема пътя и когато си заобграден с омраза и ненавист към миналото си, много ми е интерсно, как ще започнеш бъдещето......

...за това нека не мразим, обиждаме и унижаваме миналото, така или иначе всичко си е там - в бъдещето, и без да загърбваме миналото, бъдещето е фалшиво........

...опс.....извинявам се за "излиянията", обаче ме провокирахте с отговорите...

Поздрави на всички и успех....

И нещо за финал на отговора - "спрете да мразите, за да можете да обичате отново и да бъдете обичани...."  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 675
аз с моят мъж съм се разбрала, ако се разведем му оставям само колата, да пази господ да не стига до това, въпреки, че като ни дойде много нанагорно и се скараме за някоя простотия /главно по моя инициатива/, всеки казва, че се развеждаме и след 5 минути се помиряваме.явно много ме обича,след като сме все още заедно след глупавите ни спорове.

Общи условия

Активация на акаунт