Вагинално течение и киста

  • 5 242
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, позволявам си да пусна нова тема тъй като сама никъде не намерих обяснение на това,което  ме вълнува, много ще ми е от полза,ако някой има дори предположение на какво се дължи следното нещо:
От месец ми се появи жълтеникаво, по-силно миришещо течение, което е много слабо. Винаги съм имала някакво бяло течение, но никога не е имало непозната и неприятна миризма за мен.
Направих си две микробиологии- едната през юли, втората преди две седмици....и двете са чисти (направени са в две различни лаборатории, така че няма грешка).
Имам цитонамазка през юли - всичко беше ОК с нея
Оглед на шийката на матката- и там всичко е добре
Имам киста, която се съмняват, че е ендометриозна и единственото нещо ,с което си обяснявам течението е кистата.
Пуснаха ми и туморен маркер С 125- той беше 15 при допустими 35, което е ОК.
Другата седмица съм на доки (нов за мен доки, че старите искам да ги сменям). ДРугият ми въпрос е, към тези които са имали или имат кисти- те създават ли ви някакъв дисконфорт, моята направо си ме боли защото явно е голяма и нещо е намерила да пристиска и понякога ме боли ужасно много.

# 1
  • Мнения: 57
Здравей!
Аз имах киста, която дълго време не ми създаваше проблеми, но беше с размер около 4 см диаметър. Когато порасна до 8 см вече си ме болеше, но само като се натоварех физически или при скачане (например хоро не можех играя, защото веднага ме заболяваше).
Моят съвет е да предприемеш нещо за тази киста. Ако не се влияе от медикаменти, може да ти я махнат с лапароскопия. Мен ме оперираха и ми я махнаха. Дано новият ти доктор намери бързо най-доброто лечение за теб! Желая ти успех!

А колко е голяма кистата?

# 2
Кистата е 5 см и ще я махаме с лапароскопия, предполагам, че това ще реши докторът, но сега чака да ми дойде (по препоръка на др докторка), за да видим др месец дали ще порасне или намалее кистата и да и теглим ножа,ако не слуша.

# 3
  • Мнения: 7 718
Три пъти съм имала кисти, до 3 см, нищо не усещах, случайно бяха открити. Махаха се сами , в рамките на следващия месец.

Общи условия

Активация на акаунт