Възможно ли е?

  • 442
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Това ще е първото ми бебе и много бих искала да кърмя. Изчетох повечето неща тук, а и на други места. Мисля си възможно ли е не всеки път да го кърмя от гърдата, а да му давам понякога и изцедена от бутилка?
Едни майки твърдят, че така ще го отбия, други че няма проблем...Как да постъпя? Какви са признаците, че бебето се отбива?

# 1
От шишето се дърпа по-лесно и като свикне веднъж на лесното няма да иска да суче от гърдата... Те бебенцата са хитрички  Grinning Е, ако са единични случаи, когато ти се налага примерно спешно да излезеш и някой друг да го нахрани не мисля, че ще е проблем. Но все пак ако искаш да кърмиш, по-добре не му давай от шише:love:

# 2
  • Мнения: 865
Ами май е според бебето.На голямата съм давала от шише няколко пъти ,и нямаше проблем.Мария обаче категорично отказва да пие изцедена кърма в шише.
Мисля ,че от шише им и по лесно да цокат и има риск като предложиш гърдата да откаже.Като цяло цеденето си е голяма хамалогия(изваряваш помпата,шишето,цедиш....)Но щом си решена да кърмиш и това е вариянт.По труден за теб,но от друга страна даващ по-голяма свобода, да излезеш вечер например и някой друг да нахрани бебока.Успех и здраво бебче.

# 3
  • Мнения: 1 691
До бебе е. Ние се кърмим, но от време на време ми се е налагало да дохранвам с шише с АМ, като малкият не се отби (слава богу!). Изцедена кърма от същото шише обаче отказва да пие - не му е вкусно.
Ако решиш да цедиш кърма и от време на време да даваш с шише, най-важното е да не го правиш поне през първите 5-6 седмици след раждането, когато бебето все още се учи да суче и лесно може да обърка гърдата и биберона. След това започват да поумняват и да разбират кое какво е.
Леко раждане и успешно кърмене Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Зависи от бебенцето, но наистина е важно поне през първите няколко седмици да се стремиш да предлагаш само гърдата. Няма да е проблем инцидентното даване на шише, спокойно. Моето момченце го кърмих близо 6 месеца със силиконови накрайници, давах водичка, изцедена кърма и накрая от веднъж махнах силиконките, сега суче без проблем. Така, че бъди спокойна, не го мисли от сега. Леко раждане!

# 5
Възможно е . Аз от четири месеца давам полината хранения  от шише половината хранения от гърда-налага се така, защото в началото имах много повече кърма и изцеждах, сега на кърмата във фризера и изтича срока и се налага да я давам /не ми се хвърля,някой и так ме посътветва//  Не виждам разлика във поведението на бебчо. Някой път му размразявам и давам 160 мл и му додавам от мен да си дояде колкото му трябва - няма проблем при мен.

Общи условия

Активация на акаунт