Дайте рецепта за кекс с ябълки!

  • 5 997
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 211
Имаше един кекс с кисело мляко, без яйца и парченца ябълки. Беше проста и много сполучлива рецепта. Затрила съм я някъде. Можете ли да помогнете?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Не е това ,което търсиш,но в тази тема има връзка към  рецептата на Танита за ябълков кекс ,който е разкошен.Рецептата е за машина за хляб ,но мисля,че няма да е проблем да се направи във фурна,ако не разполагаш с пекарна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138453.0

# 2
  • Мнения: 81
Моята любима леля ми даде  рецепта, която аз през есента и зимата приготвям, и в къщата се носи страхотен аромат на канела, ябълки, ванилия и орехи.

4 яйца, 1,5 ч.ч. захар, 1 бакпулвер, 3/4 ч.ч. олио, 2,200 ч.ч. брашно (пресято),5-6 ябълки (обелени и нарязани на тънки филийки), стафиди, орехи, малко канела, ванилия.
Разбивам яйцата и захарта с миксер, бакпулвера добавям, след това мазнината, слагам и брашното. След всеки добавен продукт разбърквам хубаво, но вече с голяма лъжица, за да не спадне сместта. Чак тогава добавят нарязаните на тънки филийки ябълки, орехите, стафидите (тях можеш да накиснеш в малко ром), ванилията. Печеш  на 150 градуса (за вентилаторна печка) във форма намазана с олио и посипана с брашно, а може и покрита с хартия за печене. След като  извадиш сладкиша (ухае невероятно на канела, орехи и ябълки), поръсваш с пудра захар. Когато изстине го покриваш с капак. Колкото повече стои, толкова по-мек става! Невероятно вкусен е!    bouquet


# 3
  • Мнения: 721
Ябълков каприз - давам го от името на Моренка(много е вкусен  chef)

1кг ябълки
2ч.ч. захар
1 коф. сметана(400г)
1 1/2 пак. чаени бисквити ( на мен ми отиде около пакет за 26см форма)

Ябъките се обелват и нарязват на малки кубчета. Слагат се на огъня със захарта и 2ч.ч. вода( аз сложих 1 1/2) и се варят 20тина мин. или докато станат прозрачни. Махат се от огъня и се добавя сметаната, разбърква се добре. Във форма за торта или тавичка се реди ред бисквити, заливат се с половината от ябълк. смес( още докато е топла), ред бисквити и другата половина ябълкова смес. Оставя се за няколко часа в хладилника.

# 4
# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Медноябълков кекс на Морена - уникално вкусно нещо Peace

# 6
  • Мнения: 721
Медноябълков кекс на Морена - уникално вкусно нещо Peace

Да бе, и това Peace Зарад таз Морена ще стана 100 кила Wink Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 724
Аз пък се сещам за много вкусен ябълков сладкиш :
Един пакет чаени бисквити се нареждат на дъното на правоъгълна тавичка ,където е разтопено 125гр масло.
Върху бисквитите се разстилат настърганите ябълки  ,леко изцедени от сока/ количеството е по желание/.
Върху ябълките- 1 чч. счукани орехи и върху орехите -кексова смес от 1чч брашно, 1чч захар ,4 яйца, равна чл .бакпулвер,три прахчета ванилия.
Пече се на умерена фурна. Поръсва се с пудра захар.
Реже се на квадрати или триъгълници и се гарнира със сметана или сладолед .

# 8
  • Мнения: 2 211
Благодаря на всички, които се включиха, но всъщност нито една от рецептите не е тази която търся.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 671
Нещо такова ли:

"3 ч.ч. настъргани ябълки
1 1/2 ч.ч захар
1 ч.л сода за хляб
1 ч.ч олио
1 ч.ч счукани орехови ядки /може и нарязани на дребно/
1 ч.л бакпулвер
3 ч.ч брашно

Обърква се всичко и се пече в подмазана с олио и брашно тава!
Пропуснах да напиша, че ябълките не се отцеждат от сока."
,

Рецептата е от тук и има още http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138168.msg2623913#msg2623913

Моля те, напиши отзиви, ако пробваш някоя, че ме интересува темата!

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 00:34 от Rumya

Общи условия

Активация на акаунт