Зимно чувалче или отделен кош?

  • 3 976
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Здравейте мами! Бебо трябва да се появи средата на октомври, каква количка да взема обаче? Със сигурност искам да е комбинирана, но въпросът е дали трябва да е със зимен кош или и тези с термо чувалчетата вършат работа? Ако някоя има опит, моля да сподели. Мерси

# 1
  • Мнения: 11 003
Щом бебче е новородено, зимният кош ще ти е необходим. Той е широк и удобен, обикновенно с покривало отгоре и на бебето ще му е добре в него. Термочувалчето става, ако ползваш летния вариант на количката, да сложиш детенцето вътре, но според мен този вариант е за по-големи бебета. За новородено зимният кош е голямо удобство.

# 2
  • Мнения: 2 100
Ние сме се спрели на комбинирана със зимен кош! И друг път съм го казвала, че според мен количката ако е само комбинирана, не е достатъчно защитена. Има пролуки, през които духа. Винаги ще ти влезе в полза този кош. Ако решите да вземате кош, само гледай да е 80см, тъй като има и по къси  Peace

# 3
  • Мнения: 1 897
Много изчерпателен отговор, Гигилче!
Подкрепям напълно.  Peace

# 4
  • Мнения: 502
Мерси за бързата реакция и ценната информация!! Определено ме интересува с кое ще е достатъчно защитено. За съжаление нямаме място за две колички - зимна и лятна и трябва да е някакво съчетание.

# 5
  • Мнения: 564
   И аз миналата година бях в същата чуденка.. newsm78 Термина ми беше за края на септември. Най-накрая се отказах от зимния кош Взех само зимно чувалче -  на 'Джордани'. Ползвах понякога и кошницата за кола.Така изкарахме цяла зима, бебка беше като ескимосче вътре  Mr. Green. Честно казано щях да съжалявам ако бях взела кош...  Thinking

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз мисля че и удобството на бебето е много важно. Според мен коша си е друго нещо. В коша е по просторно и освен това е завет и не духа. Моята количка беше комбинирана с кош вътре. Виждала съм бебенца в по отворени колички и в чувалчета, но моето мнение е ЗА коша.

# 7
  • Мнения: 1 183
Аз пък се радвам,че си купих комбинирана количка без зимен кош,а само с чувалче и ми свърши прекрасна работа,лека,удобна практична и чувалчето много добре си покриваше и не е било студено,като се има в предвид,че тука в Прага си е май постоянно зима  Mr. Green такава ми е количката- http://img.zip.bg/photos/5/58940l.jpg

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 17:41 от rositsa1983

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
С отделен кош, задължително! Аз го предпочитам и за летните бебчета. Несравнимо по - удобен е за новородено, защитено е отвсякъде, често има нужния наклон на 30 градуса, по - топло е, по - просторно и сигурно. Peace

# 9
  • Мнения: 502
   И аз миналата година бях в същата чуденка.. newsm78 Термина ми беше за края на септември. Най-накрая се отказах от зимния кош Взех само зимно чувалче -  на 'Джордани'. Ползвах понякога и кошницата за кола.Така изкарахме цяла зима, бебка беше като ескимосче вътре  Mr. Green. Честно казано щях да съжалявам ако бях взела кош...  Thinking
А под чувалчето с какво го обличаше и завиваше бебето? То все пак миналата зима беше и доста топла, но все пак...

# 10
  • Мнения: 564
Да, наистина за късмет беше доста топла  Hug В най-студените дни беше облечена с 'космонавтче' и отдолу с боди с дълъг ръкав, памучен гащеризон ( не знам дали така се казва това което е цяло с ританки и дълъг ръкав.. newsm78 ) и жилетчица или пуловерче някакво... ето така се разхождахме:

ето така се опаковахме

...а така се разхождахме

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз бях в такава чуденка с ноемврийско бебе и накрая реших да си купя количка с чувалче,не с кош.Голяма грешка.В коша бебето е много по-защитено,напълно легнало.Сега ако имаме второ бебче задължително ще си купя кош за новородено,възможно най-дълго като размер.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 028
моето е ноемврийче, с комбинирана количка бяхме, че и без телмочувал....не съм изпитала нужда от отделен кош, достатъчно беше изолран и защитен...но може би зависи и от модела...

# 13
  • Мнения: 502
моето е ноемврийче, с комбинирана количка бяхме, че и без телмочувал....не съм изпитала нужда от отделен кош, достатъчно беше изолран и защитен...но може би зависи и от модела...

А каква ти е количката, че и без термочувалче?

# 14
  • Мнения: 3 069
Мисля, че количка с кош ще ти е много по-удобна.
Детето е закрито, свободно му е.
Аз съм ЗА кош.

Общи условия

Активация на акаунт