Тазгодишните великденски яйца!!!!!!!!!

  • 26 899
  • 124
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
здравейте, знам че може да има подобна тема..но искам "яйцата да са тазгодишни"..гледах тези на Валерия и онемях от възхита..
по този случай пускам и сега темата, че до 1 май да сме събрали необходимото инфо..аз знам само оцветяване с памук да станат шаренки..
давайте линкове..идеи и накрая снимки..


шаренко с памук..

приготвя се памук, колкото да се увие яйцето..капват се от всички бои по малко..като може преди това яйцето да е поставено в жълта боя (тя е най-трудна, според мен) увива се с памука, да постои малко, разгъва се и се маже с олио (за лъскавина)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз ги правя с разни зеленинки, например листо от детелина или индрише. Измивам хубаво листото и го "залепвам" около свареното яйце. После го слагам в някака мярля (може и тъник дамски чорап, може и някъкъв по - дупчест плат) и го поставям в някаква боя. След като поседи известно време вътре го изваждам, изчаквам хууубаво да се отцеди боята и след това махам плата и листото (за да избегна размазвания). Така формата на листото остава неоцветена или в жълто (като най - светло) ако предварително съм оцветила в жълто яйцето. Дали обясних като хората  ooooh!

# 2
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Имаше и кристали за яйца,става много интересно.Не съм сигурна но май се разтваряха във водата в която врат яйцата.Незнам защо но нашите яйца почти винаги стават с бледи цветове,затова кажете и техниката на боядисване. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 803
капка оцет слагам на боите да са по наситени иначе може и със свеЩ да се нарисуват преди да се боядисат
тук правят едни готини яйца с фолио и станиолчета но не zнам как става  Embarassed

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Цитат на: jumper
капка оцет слагам на боите да са по наситени иначе може и със свеЩ да се нарисуват преди да се боядисат
тук правят едни готини яйца с фолио и станиолчета но не zнам как става  Embarassed

Я, ако можеш крадни идеята за фолиото Laughing

# 5
  • Мнения: 7 803
много са идейни и иzглеждат готино малко като метлни иzглеждат яйцата  Wink
опитвам оЩе не съм се откаzала

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Миленка
здравейте, знам че може да има подобна тема..но искам "яйцата да са тазгодишни"..гледах тези на Валерия и онемях от възхита..

Миленка, благодаря, но яйцата тази година бяха голяма импровизация, за другия Великден ще се постараем повечко обаче, защото сега ги боядисвахме в Пловдив и нямахме необходимите материали. Иначе няма нищо сложно в направата им, боядисваш си яйцата с обикновенна боя за яйца и даваш на децата да ги нашарят, а ти помагаш от време на време. Аз купих различни цветове акрилни боички от книжарницата /от тези с които се боядисват белите фигурки/, но се оказа, че не всички са покривни, само пастелните тонове стават.
Ние ги рисувахме с обикновенни четки, но с тънка четка ще стане по-финно и по-хубаво. Аз имам няколко четки за икони с 2-3 косъма и една която е "0" размер, твърда в основата и с леко мек връх, ползвам я за ноктите, но с нея рисуването ще е по-лесно върху яйцата, но ми бяха в София и нямаше как да ги ползвам. Можеш да си ги купиш от книжарницата, която се намира в Академията, там има и от боичките.
Около 10 яйца боядисахме и с неразреден латекс, той приема цвета на боядисаното яйце в няколко тоналности по-светло и става много идейно.
Иначе технологията не е никак сложна, слагаш яйцето на една малка чашка от ликьор или ракия и си шариш като въртиш чашката, за да не ти остават отпечатъците по яйцето Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 694
Ами аз съм си купила сребърен и златен маркер за стъкло и ги рисувам, както се сетя и както ми дойде в момента.стават много красиви. Това е идея на мама и така ги правим откакто се помня, ама нямам снимки. А ако човек може да рисува като мама /а не като мен/ стават направо страхотни. Тя измисляше всякакви завъртулки. Рисуваше, кръгчета капки, градинки с цветя и каквото ви дойде на ум. Правеше го и с други цветове примерно на жълтото яйце рисуваше със зелено, оранжево и т.н., ама аз съм се ограничила с двата щото не рисувам добре.
А маркерите за стъкло на Шнайдер не бяха и толкова скъпи миналата година ама не помня 4 или 6 лв. бяха.

# 8
  • Мнения: 4 358
Аз май я карам най-мързеливо  Wink  - най-шарените яйца са ми тези с люспите от стар лук.

# 9
  • Мнения: 3 562
Цитат на: dianab78
Имаше и кристали за яйца,става много интересно.Не съм сигурна но май се разтваряха във водата в която врат яйцата.Незнам защо но нашите яйца почти винаги стават с бледи цветове,затова кажете и техниката на боядисване. Rolling Eyes

И аз съм фен на кристалите - яйцата стават като играчки за коледна елха  Laughing Също използвам и памук за да станат шаренки  Laughing Само чакам да дойде време и ги почвам  #Onfire  #Onfire  #Onfire

# 10
  • Мнения: 6 472
Още два начина: с восък и с олио.

Върху свареното и още топло яйце рисуваш със свещ. После боядисваш по стандартния начин. Там където си рисувала с восъка, фигурките остават неоцветени

С олио: във всяка от боите капваш по няколко капки оли. После пъхаш яцето примерно в чевена и после в синя боя. Получават се интересно червено-синьо- лилаво петнисто оцветяване:)

# 11
  • Мнения: 1 399
Цитат на: tedi_b
Аз май я карам най-мързеливо  Wink  - най-шарените яйца са ми тези с люспите от стар лук.
И аз я карам мързеливо Embarassed
Като ги боядисам слагам в боите по малко олио и така нашарвам част от едноцветните.
Теди, как се правят тези с люспи от стар лук?

# 12
  • Мнения: 4 358
Увивам суровите яйца в люспи от лук, навързвам ги в 3/4 дамски чорап (или част от чорапогащник) като наденички и ги слагам да се варят.
Цветовете варират от зеленикаво до кафяво и така боядисаните яйца не се харесват на всички, но на мен ми допадат. Ако ти е любопитно, пробвай само с едно-две яйца.
Като се намажат с олио стават още по-красиви  Simple Smile

# 13
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Цитат на: Roshalche
Цитат на: dianab78
Имаше и кристали за яйца,става много интересно.Не съм сигурна но май се разтваряха във водата в която врат яйцата.Незнам защо но нашите яйца почти винаги стават с бледи цветове,затова кажете и техниката на боядисване. Rolling Eyes

И аз съм фен на кристалите - яйцата стават като играчки за коледна елха  Laughing Също използвам и памук за да станат шаренки  Laughing Само чакам да дойде време и ги почвам  #Onfire  #Onfire  #Onfire

Как ставаше техниката с кристалите? #Splat

# 14
  • Мнения: 1 399
Цитат на: tedi_b
....

Благодаря.
Аз съм виждала така увити в чорапогащник и после боядисани /дори може да се поливат само с лъжицата, с различен цвят боя/.
Стават много хубави после. Интересното им е, че там където е бил завит чорапогащника сатават разни заврънтулки. Само как го обясних Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт