Сутрин го боли коремчето?!?

  • 2 921
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
От известно време синът ми сутрин като става се оплаква, че го боли коремчето. Преди време лекарката реши, че го хваща някакъв вирус но това не се случи. Сега периодично сутрин се оплаква. Няма разстройство, Т или нещо друго. След известно време, и като се нахрани на закуска като го попитам дали го боли, казва "НЕ".
На какво може да се дължи това сутрешно неразположение? newsm78

Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 082
дължи се точно на едно чувство на глад,което е по-особено и ще ми е трудно да го обясня.на мен като малка постоянно ми се случваше,случва ми се и сега,когато например съм яла късно вечер...сутрин ставаш и те боли корема и даже на гърлото ми е едно...не мога да го обясня  Wink

# 2
  • Мнения: 4 053
.........или просто преди да се изпишка,чувството му е такова  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
С пишкането вероятно няма връзка, но nano вероятно може да е права. Само, че забелязвам, че в повечето случаи когато вечер не се нахрани много добре сутринта се оплаква. Но понякога и дори след като закуси и го попитам дали му е минало коремчето, пак казва че го боли. Като тази сутрин например. Още с отварянето на очите ми каза, че го боли коремчето. Закусихме съвсем малко и тръгнахме на градина. В колата поиска вода и каза, че му се повдига и му е гадно в устата. Нищо не се случи но продължавам да се притеснявам. Като се обадих в градината казаха, че е закусил нормално и от нищо не се е оплаквал. Не мога да разбера какво му има. Посочва, че го боли малко над пъпчето. Там, където мен ме понаболява гастрита. Възможно ли е проблеми на тази възраст???? (почти на 4 г. е) newsm78

# 4
  • Мнения: 2 082
наблюдавай дали болките имат  връзка с храната,т.е-дали като яде по трудно смилаеми храни,сладко и т.н го боли.може да има чувствителен стомах.с желание ли ходи на градина-да не се притеснява от нещо...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
За градината си ходи с желание. Даже вече и сутрин не плаче. Но той проблема си го имаше още преди да тръгне на градина. Така от време на време си се оплаква. Определено е по-чувствителен стомах. Надявам се да няма нищо сериозно и да се дължи наистина просто на глад. Praynig

# 6
  • Мнения: 1 984
що не пробваш с хомепатия? на моята кака така решихме подобен проблем.

# 7
  • Мнения: 753
имате ли животни в къщи?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
що не пробваш с хомепатия? на моята кака така решихме подобен проблем.
А  какъв ви беше точно проблемът? До сега не съм го лекувала с хомеопатия. Като бебе пробвах само капките против колики, но нямахме особено добър резълтат.

имате ли животни в къщи?
Нямаме животни.

И тази сутрин се оплака но вече доста по- късно. Дори беше закусил. newsm78

# 9
  • Мнения: 248
А дали няма нещо общо с ходенето по голяма нужда. Моята дъщеря - на 4г. като каже, че я боли коремчето и веднага отива да ака.
След това спира. Племенницата ми е по същия начин - тя например не ходи по голяма нужда другаде, освен на детско гърни, нищо че е на 5г. Обикновено ако не се намери гърне, я боли корема - като се изходи престава.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Моят син луди ни прави от време на време с болки в коремчето. Понякога получава спазъм на чревцето, особено ако още не е а... или пък е нещо притеснен. Една нощ ревеше безобразно и се гърчеше, аз пипам коремчето- меко. Отдясно не го боли, а от ляво, викам си - не е апандисит. Но той така страдаше, че ги  наподирих с баща му в Пирогов, да не би да има някаква анатомична особеност и наистина да е апандисит. Цирк!
Като се случи такова нещо вече давам по едно бусколизинче, разтривам коремчето със затоплено бадемово масло и минава.  Peace

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Вечеря ли късно?
Храни ли се със супи и по-течни храни?
Храни ли се много с шоколад, бивсквити, чипс и т.нат?

От личен опит съдя, че може това да е проблемът.

Една филийка сутрин с масло и мед и чай  върши чудеса.
Успех

# 12
  • Мнения: 2 609
И моята дъщеричка от известно време на моменти се оплаква от стомах. Като я поразтрия, уж и поотминава, след малко пак. Thinking
Мъжът ми мисли, че симулира за да и дам хапче /бускулизин или еспумизан/, но аз започвам да се притеснявам.
При предното посещение при педито, тя не обърна особено внимание по въпроса, само каза :"Те децата са така, като почувстват някакво неразположение, или искат да привлекат внимание, казват, че ги боли стомах..." #Crazy ooooh!
Мисля да пусна едни изследвания, на своя глава.

# 13
  • Мнения: 1 942
А кога ака детенцето?

Аз бих пуснала едни изследвания да съм сигурна, че не изпускам апендицит.  При децата е възможно болката да не е на характерното място.

Да сте карали стомашен грип или инфекция /от тия летните с диария и повръщане/? Дени след такава дълго време имаше гастрит.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Благодаря ви майки за загрижеността. Hug
Детето ака вечер като се прибере от градина. Там явно не му е удобно и си е създал режима така. В почивните дни се случва и сутрин. Принципно е с по-чувствителен стомах от бебе. Сега се поуспокоиха нещата. От известно време давам ентерол и се нормализираха според мен. Има си детето повече колики според мен от нормалното. Но сутрин болката започвам да я отдавам на нередовното ядене вечер. като се нахрани хубаво и сутрин всичко е наред. А може и нещо вирусно леко да е изкарал защото и нослето му потече за няколко дни. Сега сме добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт