кърмене и запек

  • 1 040
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Нашето бебе е на 5 месеца. Храненето - кърма и  един път каша. 4 дена не иска да се изхожда. Все напоследък с чужда помощ - та свещички, та клизмички, та сиропи за разхлабване...и какво ли не. Опитни и страдали майки помогнете със съвет. Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 116
Annilieva, според мен е най-добре да питаш в кърмаческия, щом се кърмите. Ние сме имали такъв период, но отмина. Помня че малката беше на няколко месеца тогава, но бяхме на смесено хранене (кърма + АМ).  Изхождането ставаше единствено и само с термометър, мъчихме я на 3 дни и това продължи 2-3 седмици. Мина от самосебе си.

Питай обаче при кърмачките. Може би ако ти ядеш определена храна ще помогнеш на бебо по-лесно да ака  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 082
акото твърдо ли е ?

# 3
  • Мнения: 2 529
Предполагам, че не е запек, а нормалното при кърмените бебета по-рядко изхождане, заради доброто усвояване на кърмата. Големият ми син беше така, а сега и малкият, който е на 3 месеца, ака през 2-3 дни. Акото пак си е кашесто и меко, бебето е спокойно, не се мъчи, не се подува или втвърдява коремчето, само като наближи да ака пръцка доста, с миризма, напъва се също, но определено няма някакъв дискомфорт. Само се чудя при вас защо продължава след като е захранено бебето, обикновено тогава се оправят. Може би като въведеш и плодови и зеленчукови пюрета вече ще си влезе в норма.

# 4
  • Мнения: 1 559
И моето дете страдаше от запек, доста сериозен при това. Излекува се с хомеопатия.

Помисли какво може да промениш в хранителния ви режим (твоя и на бебето). Добре е да наблегнеш на разхлабващите храни в диетата си (плодове, домати, овесени ядки, активия)- това ще повлияе и на бебето през кърмата.
Не знам какви каши сте въвели. Избягвайте ориза докато проблемът отшуми. Може да даваш каша от просо и от елда (те са безглутенови и не запичат). Според мен е добре да въведеш плодове (пюре от сини сливи, от круши). При нас тиквата действаше безотказно.

От кога имате този проблем?
Бебето изпитва ли дискомфорт?


Общи условия

Активация на акаунт