Замразяване на картофено пюре

  • 2 014
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Сигурно ще ви се стори смешно, ама след едномесечно издирване на плод или зеленчук - домашно производство, най-сетне се снабдих и то с картофи   ura Досега захранвам от месец и нещо само с купешки  Confused
Да ама ми се ще да се запася малко, а пък така като ги оставям /явно и неправилно ги съхранявам/ - картофите ми гният  newsm78
Та някой замразявал ли е такова пюре?

# 1
  • Мнения: 4 915
Картофите на пюре не се замразяват, не че не може, но при размразяването имат доста променен вкус.
Аз си замразих домашни картофи сурови - на парченца. Когато правя пюре, слагам няколко парченца и варя с друг зеленчук, после пасирам и готово.

А и като суров, зеленчукът има доста по-голяма трайност във фризера. Иначе за готвени детски пюрета максималният препоръчителен срок в замразено състояние е 3 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 516
Аз съм опитвала да замразя картофено пюре - не става. Картофите могат да стоят доста време в хладилника, защо да ги замразяваш?

# 3
  • Мнения: 966
Аз пък съм варила картофи и моркови,пасирала съм ги и после съм ги затваряла в бърканчета,които пак съм варила 5мин. и после като отворих бурканчето и хич не ми хареса на вкус Sick
пюрето е хубаво на момента Peace

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не става, картофите не могат да се замръзяват! Пък и за какво ти е ? Картофи има цяла година!

# 5
  • Мнения: 131
Благодаря ви момичета за отговорите!
И аз искам да си ги съхраня така в суров вид, но нали ви казах, че не ми траят дълго - или изгниват или прорастват...а пък ми се щеше да си ги запазя, че са ми единственото нещо с гарантиран произход - без нитрати и др. щуротии...аз от страх от тия нитрати давам само купени пюрета, ама едно че ми излизат доста солено и второ - много ми се иска аз да приготвя нещо Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 431
Аз пък замразявам картофено пюре. Не съм забелязала да е променен вкусът.

# 7
  • София
  • Мнения: 974
Можеш да замразиш сурови или бланширани картофи. Но ако количеството е голямо си ги съхрани по-добре. Картофите се слагат в касетки или мрежи за картофи, не в найлонови пликчета или чували. Да не са на пряка слънчева светлина, най-добре ако имаш мазе или килер.
По миналата година имах 50 кг домашни картофи в къщи, цяла зима сме ги яли #Crazy и нищо им нямаше Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Замразявала съм картофено пюре - пасирано, с кърма разредено и на кубчета във фризера.

Или заедно с други зеленчуци + месо, направо готова манджа. Wink

Общи условия

Активация на акаунт