Разкритие в 7-ми месец ?

  • 5 173
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте,пак въпрос от мен,вчера моята лекарка ми установи на прегледа 2 см разкритие  Sad а съм 7-ми месец и каза 3х2 Magnerot и целодневно лежане.Доста ми е притеснено Cry Cry
Искам да питам-някоя от вас била ли е така?
И лежахте ли и колко време,че на мен с детенце ми е малко трудно това по цял ден 4ак. Sad Sad
лекарката ми каза 3-4 дни,но това значи ли,че после ще мога да си се движа нормално?

# 1
  • Мнения: 2 746
Слушай лекарката, много е важно да не получиш контракции, които да разширят още шийката.Полежи си, всичко ще е наред, а ти стискай бебето  Hug

# 2
  • Мнения: 6 607
Наистина трябва лежиш ,според мен докрая на бременността ще трябва да почиваш повечко.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Задължително трябва да лежиш. А контракции имаш ли и имала ли си преди това?

# 4
  • Мнения: 77
При мен се случи така още в 7-ми месец, сега съм в 9-ти и още съм на магнерот и повечко лежане! Моят лекар беше казал, че поне 5 часа на ден трябва да са в легнало положение не е задължително по цял ден! На следващият преглед т.е. след месец, вече се беше нормализирало положението и не лежах толкова много, но от тогава насам доста често получавам контракции, които не са болезнени и ако не легна, контракцийте зачестяват. Така от претоварване ми се наложи скоро едноседмично лежане без да мога въобще да ставам! Така че пази се, да не си насилваш късмета, че наистина си е опасно може да тръгне бебчо да се ражда от най-малкото нещо, а още му е много рано и винаги ще има риск за него когато не си завършило напълно развитието! Желая ти много късмет  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз се присъединявам в отбора. В резултат на това, че цяла бременност не се спрях (работа 6 дни в седмицата, дълго пътуване дотам, стрес и умора и т.н.) в 7 месец получих ужасни контракции и също 2 см разкритие. Лекарката, която ми водеше жк веднага ми издаде болничен докрая (а преди това все казваше, че не можела... #Crazy #2gunfire Tired) и ми каза да лежа, само до тоалетната да ставам. Така издържах 1 месец и после започнах да се разхождам по малко с мнооого пуфтене Laughing и почивки от една пейка до друга...
Спокойствието също е много важно, затова не се притеснявай излишно, отминава и се забравя. Важното е да устискаш, че бебчо доста се е разбързал.  Naughty

# 6
  • Мнения: 2 242
мдаааа явно е често явление - и аз имах много лека бременност и хич не цепех басмата

за малко да родя в 8-ми месец - постъпих в спешното с 3см разкритие и от некадърни лекари стана 5см с болки и контракции Shocked
Добре че ме прехвърлиха в патологията на 1АГ, където задържаха бебо   bouquet
Накрая за малко да пренося - родих 5дни преди термин, т.е. изкарах с 5см и периодични контракции почти цял месец  Flutter
Моят съвет е - много спокойствие и много почивка (аз 1 седмица почти не ставах от леглото)

# 7
Аз също бях така и при това още от шестия месец. Всеки ден пиех магнерот и но шпа, защото от време на време имах и контракции. Основно времето до раждането ми мина в леглото, но всичко мина както трябва. Не се притеснявай и си почивай.Пожелавам ти спокойна бременност и леко раждане.

# 8
  • Мнения: 108
 Здравей, аз също имах разкритие към 7-мия месец. Гинеколога ми изписа магнерот и каза да лежа 10-на дена поне, за да не влизам в болница...Да ти кажа не съм лежала по цял ден,просто се пазех повече, а магнерот-а го спрях по съвет на д-ра в 8-ми месец, за да не пренося бебето и така родих в 9-месец.
УСПЕХ и се пази!  Peace

# 9
  • Мнения: 219
Благодаря ви много на вси4ки,наистина се успокоих като ви 4ета Hug  bouquet

# 10
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
А усещате ли нещо по-специфично като имахте разкритие?
Мен не са ме гледали все още за разкритие, но имам чувството, че ми тежи на влагалището и като че ли е разширено. Ох, не мога да го напиша както го усещам, но нещо такова е.

# 11
  • Мнения: 117
аз съм в същото положение, и се ядосвам, понеже моята докторка ме вика да влизам в болница и отново системи, и инжекции, а изобщо не ми се иска... Направо се чудя какво да правя - дали да откажа да вляза в болницата, и да си остана вкъщи да лежа...

# 12
  • Мнения: 219
А усещате ли нещо по-специфично като имахте разкритие?
Мен не са ме гледали все още за разкритие, но имам чувството, че ми тежи на влагалището и като че ли е разширено. Ох, не мога да го напиша както го усещам, но нещо такова е.

И аз определено имам 4увство за тежест и разширение там,но незнам дали е от това или си е нормално,защтото и бебето тежи ве4е newsm78

# 13
  • Мнения: 219
аз съм в същото положение, и се ядосвам, понеже моята докторка ме вика да влизам в болница и отново системи, и инжекции, а изобщо не ми се иска... Направо се чудя какво да правя - дали да откажа да вляза в болницата, и да си остана вкъщи да лежа...

То на никои не му се иска,аз бих те посъветвала да и се довери6,ако моята ми каже-ще вляза и аз дори и да не искам изобщто,бебето е наи-важно Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 3 069
Много е трудно да се лежи денонощно но моята бременност протече точно по този начин.
Неприятно е, но именно лежането и ставане само до тоалетната и банята успяха да задържат бебо да влезна в 9-я месец.
Пет дни след това постъпих в болницата с разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт