Курабийките на Франклин

  • 7 485
  • 23
  •   1
Отговори
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Дъщеря ми е голяма фенка на книжките за Франклин и при купуването на поредната попаднахме на рецепта в тях за курабийки. Днес ги направих и станаха изненадващо вкусни Grinning. Ето рецептата но снимка нямам защото курабийките свършиха!
1 яйце
125 гр. масло или маргарин
1 чаша захар
1 чаша брашно
1 чаша шоколадови мидички /използвах 50 гр. настърган шоколад/
Яйцето и маслото се разбъркват, добавят се захарта, мидичките/шоколада/ и брашното. Слагат се в на мазнена тавичка и се оформят с лъжица. Дадени са като 12 броя. Пекат се в загрята фурна на 180 градуса 10 минути. Аз лично малко повечко от 10 ги пекох но пак са вкусни.

# 1
  • Мнения: 3 622
Интересно и лесно  Wink

# 2
  • Мнения: 4 496
Ще опитам!Харесва ми,че се оформят с лъжица-нямам шприц... Blush

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Малко ОФФ: понеже и синът ми е луд по тези книжки - може ли да ми кажеш коя точно е книжката с тази рецепта (а ако ми я и покажеш - супер)

# 4
  • Мнения: 436
Рецептата е от книжката "Франклин прави курабийки" - от жълтата серия.
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=23121

и аз се канех да я пробвам някой ден  Simple Smile
Само имам питане - маслото достатъчно ли е за слепване на всички материали? Не трябва ли да се добави и някаква друга течност - портокалов сок или водичка?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много интересно ми стана Simple Smile. Определено ще се пробва  Peace.

# 6
  • Мнения: 5 977
mama_mima Благодаря за рецептата която сподели с нас.   bouquet Сега ще я запиша в тевтера си, а някой ден- в най- скоро време ще я приготвя.

# 7
  • Мнения: 3 251
Аз имам 1 пак.шоколадови пръчици-дали ще се получи с тях? Мисля,че са малко като грамаж-само 30 гр. са.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 558
Ммммммммммм и ние сме фенове на Франклин, но точно тази книжка я нямаме. Непременно ще пробвам.

# 9
  • Мнения: 444
И моя син все ме кара да му правя курабийките на Франклин , (правех ги обикновени ) ще се възползвам от оригиналната рецепта!!!   bouquet

# 10
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Само имам питане - маслото достатъчно ли е за слепване на всички материали? Не трябва ли да се добави и някаква друга течност - портокалов сок или водичка?
Достатъчно е разбира се! Grinning

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз имам 1 пак.шоколадови пръчици-дали ще се получи с тях? Мисля,че са малко като грамаж-само 30 гр. са.
Аз доста умувах какви точно са шоколадовите мидички newsm78 та за това и сложих настърган шоколад. Иначе като мярка мидичките са 1 чаша.

# 12
  • Мнения: 5 228
И моята дъщеря все иска курабийките на Франклин.  Laughing Не ми беше хрумвало наистина да ги направя по рецептата от книжката, но и аз ще пробвам.

# 13
  • Мнения: 998
Като прочетох заглавието на темата, първата ми асоциация беше за курабийките с мухи, които на Франклин са му любимите Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 607
Снощи ги направих. Приличат ми на ореховките, но с шоколад. Другият път ще сложа по-малко захар и малко повече брашно. Пекох ги 30 минутки. Станаха наистина вкусни  Simple Smile

Благодаря за рецептата, мама_мима   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт