Прещипан/прескрипан пръст на ръката

  • 26 012
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Прещипах си показалеца на дясната ръка днес,и сега има един голям мехур съсирена кръв  Sickи целият ми пръст "бъхти". Confused
Намазах с реванол и се опитах да си сложа лепенка, обаче от пристягането ме боли повече  Sad
Знаете ли някакъв лек, компрес, мехлем?
Дали трябва да ходя на лекар  newsm78
обаждах се на педито, ама беше заета, пък и все пак, не съм си размазала ръката Thinking
Незнам-подценявам ли , надценявам ли?
С търсачката нищо не намерих  Crossing Arms,затова ви занимавам  Hug

# 1
  • Мнения: 3 929
Може да го обвиеш в памук, натопен в риванол или в отвара от лайка или тетра и да го превържеш отгоре памука с бинт - просто за да фиксираш памука. Държиш, докато изсъхне памука и пак го натопяваш и така, докато спадне. Би трябвало да ти помогне. не се сещам за друго.

# 2
  • Мнения: 51
Прещипах си показалеца на дясната ръка днес,и сега има един голям мехур съсирена кръв  Sickи целият ми пръст "бъхти". Confused
Здравей, Гена
мъж ми преди около месец така си беше прещипал пъста и като теб му се получи такъв мехур - предупреждавам че това, което той направи никак не е безболезнено Sick, но пак се оказа много ефективно Hug!!! Та (ох още ми става зле като се сетя  Cry). Взема едно ножче за бръснене и лекичко поряза мястото за да изтече кръвта, която се е събрала. След като всичко изтече му направих компрес със риванол и не с лепенка а със марля му превързах пръста точно за да не го стяга. След 2 дена вече всичко беше на 6.
Пожвлавам ти бързо оправяне на пръсчето   Simple Smile

# 3
  • Мнения: 51
Здравей, Гена
мъж ми преди около месец така си беше прещипал пъста и като теб му се получи такъв мехур - предупреждавам че това, което той направи никак не е безболезнено Sick, но пак се оказа много ефективно Hug!!! Та (ох още ми става зле като се сетя  Crying or Very sad). Взема едно ножче за бръснене и лекичко поряза мястото за да изтече кръвта, която се е събрала. След като всичко изтече му направих компрес със риванол и не с лепенка а със марля му превързах пръста точно за да не го стяга. След 2 дена вече всичко беше на 6.
Пожвлавам ти бързо оправяне на пръсчето   Smile

# 4
  • Мнения: 539
Йодасепт мехлем - прави се компрес.

# 5
  • Мнения: 127
Опитаи се да го спукаш ако не те е страх и тогава го превържи Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря ви за отговорите, момичета!
Вече почти ми оздравя пръстът  Peace

Общи условия

Активация на акаунт