може ли маргарин вместо масло?

  • 2 722
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Уф, ей сега видях, че ми е свършило маслото, а ме мързи да ходя до магазина  ooooh! Та дали е хубаво в попарата на дребчо да сложа малко маргарин "Томи" или по-добре без  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Няма да отровиш детето, ако му дадеш веднъж попара с маргарин, но поначало не е добра идея да го храниш с него.
Ние такова чудо в хладилника си не сме завъждали от години.

"През последните години в специализираната литература се появиха съобщения за някои странични ефекти, имащи връзка с консумацията на маргарини.

Здравните проблеми се дължат на съдържащите се в маргарините т.нар. транс-изомери на мастните киселини. Те затрудняват биосинтезата (производството от организма) на арахидоновата мастна киселина (имаща отношение към растежа), както и метаболизма на другите мастни киселини. Намаляват чувствителността на клетките спрямо инсулина. Увеличават риска от сърдечно-съдови заболявания. Тези научни факти наложиха промени в технологията за производство на маргарини. Процесът на хидриране бе заместен от преестерифициране и фракциониране, при което се получава ниско съдържание на транс-мастни киселини в крайния продукт.

 Специалистите по хранене и диететика алармират растящи деца и юноши да избягват или ограничават консумацията на маргарини. Индивиди в зряла възраст да не използват маргарините като ежедневна и основна храна, а да редуват консумацията им с такава на естествено краве масло. В някои развити страни, количеството на транс-мастните киселини е показател, задължително фигуриращ върху етикета."

От тук:
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=66

# 2
# 3
  • Мнения: 5 362
Vivi ти е дала много изчерпателен отговор Peace
И на мен ми се е случвало да слагам маргарин в попара.Но като цяло го избягваме.

# 4
  • Мнения: 753
Лелелеле а ние само маргарин 'махаме', отивам да хвърлям, много добра информация

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Случвало ми се е изключително рядко да ползвам маргарин за детето.

Vivi,благодаря!

# 6
  • Мнения: 1 165
По-добре не. Маргаринът представлява втвърдени чрез хидрогениране течни масла, като целта е да се получи по-евтин заместител на кравето масло.

# 7
  • Мнения: 532
Аз просто ще го пропусна и ще дам попарата без масло ,нали и сиренето е мазно.Маргарин не съм давала и няма да дам на детето си изобщо.

# 8
  • Мнения: 1 877
изобщо не даваме маргарин!Нито на Боян,еле пък на Дарин.Ако случайно нямаме масло - правя нещо друго за закуска

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не давам маргарин. До ри за възрастни хора маслото е много по-полезно, отколкото маргарина.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен и през ум не ми е минавало да давам маргарин на бебето.
Специално за попарата-по-добре без мазнина, но не и с маргарин!

# 11
  • Мнения: 2 908
На мен и през ум не ми е минавало да давам маргарин на бебето.
Специално за попарата-по-добре без мазнина, но не и с маргарин!
PeaceЕ,за веднъж бих приела-ако нямам под ръка масло-но не и повече пъти. Naughty

# 12
  • Мнения: 1 467
Да, според мен по-добре без нищо, отколкото с маргарин...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз не бих дала.Или сменям закуската,или без мазнина.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Давала съм 1-2 пъти,когато сме били при бабите.В къщи не купуваме маргарин и когато няма масло,правя нещо без мазнина Wink

Общи условия

Активация на акаунт