Как въведохте ДК?

  • 1 179
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте мами!Предстои ми да запиша Симона на ДК и имам въпрос към тези, които са минали по този път.Как въведохте детската кухня?Струва ми се ,че не бива да й дам изведнъж, мисля да поготвя преди това,защото до сега съм давала само пюренца.В някой книги обаче чета ,че се започва с бульони.Добре,но как да ги давам?Направо се обърках... Sad
Наистина разчитам да ми помогнете със съвети и с рецепти,защото вече ми се вижда сложно.

# 1
  • Мнения: 498
И мен ме интересува този въпрос.
Записвам се да следя, защото и на нас ни предстои.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ето някой идеи за манджички и супички:

картоф,морков,чушка
домати с ориз
тиквичка,ориз
ориз със зеленчуци
картофи и броколи

Продават готови пакети със замразени заленчуци,може да ползваш и тях,като си правиш различни комбинаций.
Може да добавяш и месо(пилешко,телешко,риба).

бтв.Колко е голямо детенце?

# 3
  • Мнения: 56
И аз мислих за замразените зеленчуци  Simple Smile.Значи е добра идея,благодаря ти adelphia . Симона е на 7 1/2 месеца.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 891
Можеш спокойно поне месец да и приготвяш пюренца преди да я запишеш на кухня.

Аз към 9-ти месец някъде започнах да и давам от нашата храна.Ако яденето позволява разбира се.Преди да сложа подправките отделям за детенце..и така.Супичките преди да ги застроя пак.Слагам и сухар.

# 5
  • Мнения: 1 896
Преди да запиша малкия на кухня бях захранила вече с плодови и зеленчукови пюрета.
Отначало вземах от кухнята само пюрета и кисели, постепенно докато детенце растеше започнах да включвам от менюто на ДК и супичките, ястията и някои от десертите.
Готвят много вкусно и моят син си хапва с удоволствие вече почти всичко от ДК!

# 6
  • Мнения: 3 209
Преди да запиша малкия на кухня бях захранила вече с плодови и зеленчукови пюрета.
Отначало вземах от кухнята само пюрета и кисели, постепенно докато детенце растеше започнах да включвам от менюто на ДК и супичките, ястията и някои от десертите.
Готвят много вкусно и моят син си хапва с удоволствие вече почти всичко от ДК!


И аз така + каши. Не съм готвила, преди да започнем ДК  Peace

# 7
  • Мнения: 753
8 месец, страшно съм доволна, всеки ден различна храна, съобразена за бебоците, ако това трябваше да го готвя в къщи щях да се изчерпвам бързо, 10 дена различна храна, така е в нашата кухня...много съм доволна, дано така и да е в яслата

# 8
  • Мнения: 98
ДК дадох на малкия за първи път ,когато беше на 5 месеца.Тъй като до 6-ия месец  бебоците се водят първа група,т.е. взимам му само пюре и кисел,пюрето му го давам на обяд,кисела/ве4е с малко бисквитка/за следобедната закуска.Как въведох ДК ли?Ами той не се дърпа много-просто му дадох пюрето за обяд,на малкия много му се услади-между другото готвят доста вкусно в нашата ДК-и така продължаваме и досега WinkУспех! Grinning

# 9
  • Мнения: 2 908
.....от 6-ия месец  бебоците се водят първа група,т.е. взимам му само пюре и кисел,пюрето му го давам на обяд,кисела/ве4е с малко бисквитка/за следобедната закуска.Как въведох ДК ли?Ами той не се дърпа много-просто му дадох пюрето за обяд,на малкия много му се услади-между другото готвят доста вкусно в нашата ДК-и така продължаваме и досега WinkУспех! Grinning
PeaceАз преди да я запиша на ДК не съм готвила,просто съм давала пюрета включващи всички възможни зеленчуци,които могат да дават на ДК и това е.А кисел захраних по малко и постепенно от ДК.Но и ние бяхме на първа група тогава.И за втора група процедурата е същата(втора при нас започва от 8 месеца).

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Записах го на кухня от 8-я месец, преди това бях захранила с  всякакви пюрета, веднага започнах да му давам супата и второ без десерта / не го обича и до ден днешен не яде десерти и кремчета/, не съм имала проблеми.

# 11
  • Мнения: 630
Зависи колко е голямо детето и с какво си захранила. когато ни приеха на детска кухня, Мия все още не ядеше свинско, боб, леща, зеле, прясно мляко, белтък. Така че когато имаше нещо от тези неща, тя си хапваше пюре. Въведох свинското, белтъка и прясното мляко  след годинката първо с готово пюре и съответно по 2-3 лъжички, преди месец въведох и боба и лещата, сега остана само зелето. Така че на първо време се поинтересувай какво ще има за следващия ден и ако е нещо, което още не искаш да въвеждаш, потготви си готово пюре и така.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 320
Започнах да взимам ДК, когато сина ми беше на 11 месеца. Вече бях го захранила със всичко и нямах проблеми.

# 13
  • Мнения: 1 230
Дъщеря ми си ядеше моите пюрета, които мачках с вилица (по-едри парчета от купешките пюрета). Така от раз прояде и ДМК.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз записах Тери чак на 1г,защото захранвах много бавно.Ако ми се случеше с нещо да не съм захранила просто давах само 2-3 лъжички и папахме нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт