За косичката на бебето

  • 5 144
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте мамита Simple Smile
Кога всъщност започва да израства-да се сменя косичката на бебето?
Моето е на 3 месеца и крустите съвсем се втвърдиха,изглеждат напукани и сухи и малко по малко започват да падат.Заедно с тях и косъмчетата.
Но му е още доста редичка.
При вас как беше?
Постепенно ли става по-гъста?

Мерси Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми се роди с косичка, не много, но имаше. На 3 месец съвсем оплешивя и после изведнъж (към 5 - 6 м) му се сгъсти. Но пък опада отзад на тила и в крайна сметка до 8 - 9 месец си ходеше плешив, с едно голямо "празно" отзад на главата...  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 10 983
Дъщеря ми се роди с голяма косичка и до сега си е така. Новата израства, а старата не е опадала и също расте. Голямо пухче е в момента. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 672
бебка се роди без косичка , но сега вече ни е пораснала малко  Hug



# 4
  • Мнения: 1 092
трябва непременно да изчистиш крустите,като ги махнеш косичката веднага започва да расте newsm10

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
И дъщеря ми имаше малко крусти,но се махнаха сами.Роди се с малко коса,после опада и минахме периода на тука има-тука няма hahaha Joy и сега и расте косицата и се сгъстява

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И моята дъщеря се роди с голяма косичка и почти не и падаше,израстна друга а бебешката още си стой,даже се наложи вчера малко да я подстрижа.Започна да се сгъстява към 10 месец май newsm78

# 7
  • Мнения: 1 230
И моята дъщеря се роди с голяма косичка и почти не и падаше,израстна друга а бебешката още си стой,даже се наложи вчера малко да я подстрижа.Започна да се сгъстява към 10 месец май newsm78
Само дето още не съм подстригвала  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери се роди с голяма коса,но не и е падала.Постепенно започна да се сгъстява.

# 9
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Беба се роди с много коса, постепенно олеся, но успоредно с това й изникваше и новата, та никога не стана 'плешо' Wink Нещата се уравновесиха към 7ми месец.

# 10
  • Мнения: 447
Беба се роди с много коса, постепенно олеся, но успоредно с това й изникваше и новата, та никога не стана 'плешо' Wink Нещата се уравновесиха към 7ми месец.
И при нас беше така  Peace

# 11
  • Мнения: 138
Беба се роди с много коса, постепенно олеся, но успоредно с това й изникваше и новата, та никога не стана 'плешо' Wink Нещата се уравновесиха към 7ми месец.
И при нас беше така  Peace
Май в повечето случаи косата на бебчовците се уравновесява след 6ти  месец  до 1 година

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Тери се роди с голяма коса,но не и е падала.Постепенно започна да се сгъстява.
И при моя син беше така!

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
трябва непременно да изчистиш крустите,като ги махнеш косичката веднага започва да расте newsm10
Още от болницата ни дадоха една мека четчица и винаги му сапунисвам главата с нея - никога не е имал крусти, въпреки че се роди с доста коса. А сега и той си има едно плешивичко място отзад, а отпред и отгоре висят огромни кичури  Mr. Green Heart Eyes
Можеш да махнеш крустите, като намажеш с бебешко олио и после срешеш със ситно гребенче за да паднат, а после сапунисаш добре да се махне олиото.

# 14
  • Мнения: 748
беба още си е рядка бебешка коса. по малко се сгъстява и расте бавно, но няма съществена промяна.
крусти има от около 5 месечна, като са на периоди. ту се появяват, ту изчезват. не мисля, че имат връзка с растежа на косата.

Общи условия

Активация на акаунт