Добър доктор за следене на бременност с близнаци - Пловдив

  • 3 347
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Моля помогнете със съвет.
След като постигнахме заветните бебета с помоща на др. Стаменов в София, сега трябва да се насоча към добър гинеколог в Пловдив, който да продължи да ни следи.

Моля близнашките майки от Пловдив да помагат, че въобще не знам какво да правя. Бих искала един и същи доктор да ме следи и изражда. Живот и здраве това ще стане със секцио.

ПП: Не знам дали мястото на темата е тук, ако модераторите преценят да я пеместят.

# 1
  • Мнения: 125
Първо трябва да знаете в коя болница ще раждате и тогава да се търси най-добрия вариант.Аз имам близнаци ин витро с много мъки постигнати и много треперех дали ще довърша нещата правилно в Пловдив.Имах късмет,че срещнах д-р Михаил Бачуров от Окръжна болница.Той е израждал и тризнаци там.Много е съвестен и добър специалист.Преди него се консултирах с д-р Стратев от дом "Весела",но там нямат подходящите условия,Да не говорим,че нямат ковьози,специалисти от общ характер и за една аритмия те карат с линейката в другия край на града. Стратев е чудесен,но условията в болницата не са по-малко важни..Желая ви леко раждане и много късмет в отглеждането им,защото виждам,че е нужно.

# 2
  • Мнения: 1 174
Родих близнаци преди една година,цялата бременност ми следеше д-р Топалова,направи ми секциото във родилен дом Весела изключителен лекар и човек,за 10 дни бях напълно възстановена.Наистина там нямат условия за недоносени деца,за щастие моите нямаха нужда от специални грижи.В  момента работи в новата клиника Селена,там имат много добри условия.Успех и ще се радвам пак да ти помагаме,ако имаш въпроси! Hug

# 3
  • Мнения: 983
И аз съм за Д-р Топалова. Тя ми следеше бременността, а след това родих при нея със секцио в Селена. Тъкмо я бяха открили. Болницата е частна. Там има и доста добри лекари като Минев, Матев и мн.др.
За моята бременност искам да ти кажа, че беше доста рискова. Близнаците бяха в един мехур, т.е фазата малко преди сиамските близнаци и имаше голяма вероятност да ги изгубя. Д-р Топалова ми допадна защото не те шашка излишно и действа много успокояващо. Всички преди нея ми казаха да си махна кучето заради токсоплазмозата, но тя каза, че няма страшно стига да се спазва добра хигиена. Даже отидох и на море- също ми каза, че ако се пазя няма страшно. Но ти ще си решиш. Кабинетът и е с/у кино Фламинго. Момент да видя визитката.Пл. "Кочо Честименски" 6 тел. 032/642819 0888 636314 . Докато родих (09,11,2006) работише със здравната каса. Мисля, че още работи. А Селена се намира на Пещерско шосе, преди х-л Афродита. Има и сайт май вече. Ако се поразровиш ще го откриеш.
УСПЕХ!!!

# 4
  • Мнения: 1 174
Vesito 2как така си родила 2006,а долу на лентичката пише,че децата са на 2 годинки?
Подкрепям изцяло,че Топалова вдъхва много спокойствие,още работи със ЗК Peace

# 5
  • Мнения: 26
Благодаря ви много мами  newsm44.

От блиски хора чух много добри отзиви за Топалова, но всичките бяха все с по едно бебче.
Но щом се справя добре с близнаци там сме.

Благодаря ви от сърце.
Но като те объркат няколко доктори и почваш да се чудиш на кого да се довериш.

Още веднъщ благодаря и да са ви живи и здрави дечицата.

# 6
  • Мнения: 983
Yoana77 не зная за лентичката. 3 пъти се опитвах и все различно ми ги смята. Само месеците и дните са верни. и кучето ми е на 1г и 10мес а го направи на 6год горкото.

# 7
  • Мнения: 983
най-накрая стана, но си отрязах кучето, нищо поне на аватара е то.

# 8
  • Мнения: 1 174
Vesito 2,никога не сме се срещали при Топалова,по това време бяхме три мами чакащи близнаци,моите са първи-1.09.,след това на Мариана,с която се засякохме в болницата(тя за задържане,аз за болничен),нейните са две момченца на 9.10. и до колкото знам твоите са две момиченца.И от трите комбинации Mr. GreenЩе се радвам да се запознаем лично и с децата си.Поздрави! Hug

# 9
  • Мнения: 4 302
Taurus , когато прокървих се обадих на д-р Стаменов и той ме насочи към д-р Даскалов. Отидох по спешност. Докторът не беше на работа, но специално заради мен /не ме е виждал друг път/ отиде в клиниката за 20 минути.
Приема в Медикус Алфа. Много съм доволна, внимателен, изслушва всички безумни въпроси и страхове, обяснява. Мисля, че ще ти хареса.
Ехографът е много добър.

# 10
  • Мнения: 983
Vesito 2,никога не сме се срещали при Топалова,по това време бяхме три мами чакащи близнаци,моите са първи-1.09.,след това на Мариана,с която се засякохме в болницата(тя за задържане,аз за болничен),нейните са две момченца на 9.10. и до колкото знам твоите са две момиченца.И от трите комбинации Mr. GreenЩе се радвам да се запознаем лично и с децата си.Поздрави! Hug

Ооооо и аз много искам да се запознаем. Да знаеш колко разпитвах Топалова и сестрата какво е станало, пък нормално ли е минало всичко, колко сте големи и т.н, защото много се притеснявах дали ще ги износя. Слава Богу и при мен всичко мина добре. А в Селена родих 1 седмица след като отвори и бяхме 3тата двойка близнаци.

# 11
  • Мнения: 355
Здравей, д-р Бачуров беше един от двамата опериращи ме лекари, а 2 седмици преди мен успешно изроди и тризнаците на моята съседка по легло Simple Smile Само хубави неща мога да кажа за него.
Много добре си помисли освен лекар да избереш и болницата, където ще раждаш. В нея трябва да има добър  сектор за недоносени бебенца. Не ми е актуална информацията (от почти три год.), така че съвета ми е да видиш къде са най-добрите кувьози и специалисти неонатолози. Не искам да те плаша - но е вероятно първо през недоносения сектор да минете. А наличието на добра апаратура и педиатри ми се струва, че също е важен фактор, който да вземеш предвид, като решаваш. Успешно носене и питай още каквото се сетиш.

Общи условия

Активация на акаунт