в какво най-изгодно замразявате кърма?

  • 1 239
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
здравейте,мами моля кажете в какво замразявате кърма,защото разбрах че контейнерите на авент може да се ползват до 4 пъти, в продавалника има пликове за замразяване но за еднократна употреба. има ли нещо което да се ползва по-дълго?благодаря...

# 1
  • Мнения: 748
стерилни чашки за урина от аптеките. по 75 и 100 ml. евтини са, а и като са по-малки разфасовки е по-удобно да размразиш необходимото ти количество и не се налага да изхвърляш остатъка.

може и бурканчета от пюрета, ако имаш. но не трябва да ги пълниш до горе, за да не се счупят.

# 2
  • Мнения: 1 044
Изпирах пликчета найлонови със сапун, веро. после ги стерелизирах в стерилизатора си на Авент. После изсипвах там кърмата и слагах лейкопласт с датата, за да следя годността. Бях напълнила по този начин едно шкафче на фризера.

# 3
  • Мнения: 4 555
А тези на Авент защо само 4 пъти се ползват!?

# 4
  • Мнения: 469
Замразявах кърма в бурканчета от пюрета.Разбира се стерилизирани. Peace

# 5
  • Мнения: 10 983
Стерилните чашки от аптеките са най-удобни. Малките бурканчета също.

# 6
  • Мнения: 865
аз ползвах стерилните шишенца за урина,и за мен те са най-удобни

# 7
  • Мнения: 3 634
А като я сложите във фризера до колко време след това може да се използва? И на каква темперетура я замразявате?

# 8
  • Мнения: 4 915
Замразявах във формички за лед. Стерилизирани. После слагах кубчетата кърма в найлонови пликчета с цип. Така съм размразявала колкото искам - може и 30 грама, може и 300.  Wink

Така е доста изгодно - трябват ти само 2-3 формички с кубчета за лед, и няколко найлонови пликчета. Всичко се ползва многократно и заема малко място.

Кърмата във фризер (не в камера) има годност до 3 месеца, а ако е дълбоко замразяване - под -18 градуса - до 6 месеца.

# 9
  • Мнения: 254
аз ползвах стерилните шишенца за урина,и за мен те са най-удобни
newsm10

# 10
  • Мнения: 346
аз замразявам в бурканчета от пюре или от лютеница.

една майка ми сподели, че замразява и във формички за лед - от тези, които са като пликче. Така, когато трябва да слага в пюрета или в каши, може да дозира по-лесно.

# 11
  • Мнения: 169
аз ползвах стерилните шишенца за урина,и за мен те са най-удобни
Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз замразявам в стерилните чашки за урина от аптеките. Слад ползване ги стерилизирам и ги ползвам пак.  На скоро ми хрумна гениалната идея да съхранявам в кофички от сладолед  Mr. Green Има един на Делта - Гламур дето е в подходяща кофичка, че и с капаче - измивам добре с веро/сапун и гореща вода и после ги стерилизирам  Peace Но пък, за който не яде сладолед не излиза много изгодно, за мен е ОК щото и без товя го ям сладоледа........
Виж за формичките от лед не се бях сетила...... newsm78

# 13
  • Мнения: 1 449
Стерилни контейнерчета
От 60 мл, 75 мл или 100 мл.
Цената е около 40-45 ст.
Най-големите се намират по-трудно в аптеките. Реално събират около 120 мл кърма.
Има и аргументи против ползването им, но всеки сам решава. Ползвам ги.

Стъклени бурканчета
Стерилизират се. Оставя се 1 пръст празно място, за да не се спукат.
Стъклото често се препоръчва като най-подходящо при минусови температури.

Пликчета
Обикновени найлонови или формички за лед. Стерилизират се преди употреба.  

А като я сложите във фризера до колко време след това може да се използва? И на каква темперетура я замразявате?
- 3 месеца (в камера при температура от -6 до -18 градуса)
- 6 месеца (във фризер при температура -19 градуса)

Това са ориентировъчни срокове. Има значение дали кърмата е стояла в хладилник или веднага е замразена - времето за съхранение е различно. Има значение колко често се отваря отделението с кърмата.

# 14
  • Мнения: 857
Аз замразявах в контеинерите на авент и после в бурканчета от пюре.

Общи условия

Активация на акаунт