Нощното кърмене и почивката за стомаха

  • 519
  • 8
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Привет!  11 месечното ми кърмаче все още иска да цока по 3-4 пъти нощем.През деня,освен трите хранения с твърда храна,също цока по няколко пъти.Това,което ме притеснява е,че стомахчето му изобщо не си почива.

# 1
  • Мнения: X
А защо  трябва да почива-ако е гладно или има нужда от кърмене/често за да се успокои сучейки/,не мисля,че трябва да му се налага принудителна почивка...Синът ми скоро се отказа от нощното хранене,но го направи сам.....бъди търпелива-идва и ткоя момент.

# 2
  • Мнения: 2 381
И дъщеря ми не дава на стомахчето си покой  Grinning Суче по 3-4 пъти нощем.Отдавам го на болезненото зъбоникнене.
Води се по детето Peace

# 3
  • Мнения: 865
Мария също се буди 2,3 пъти на нощ.На почти 10 мес. е.Имаше период от около 2 седмици с едно нощно хранене.Тайно се надявах така да продължи но...Сега я мъчат горни зъби и е мн. раздразнителна и неспокойна през ноща.
А за "почивката на стомахчето"-това е реплика на повечето педиатри ,които настояват да не се кърмят бебетата през ноща.Тук от форума знам ,че кърмата се усвоявя за 90мин.(да ме поправи някой ако греша)Следователно не натоварваме много бебешките стомахчета. Peace

# 4
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Няма място за притеснение и ние сме така на 11 месеца е бебо и често проплаква на сън и като му дам да си цокне си заспива пак спокойно  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056


И стомаха на Мърю не е почивал вече 20 месеца!
И какво ли ще му стане, ще се преумори и най-накрая ще седне да си почива ли, или ще направи стачка?
Стомаха би го "узорил" някоя гъста, мазна, запържена манджа...но кърмата - не! Стомахът на бебетата вика "ура " и си удря гъза в тавана като усети кърма да го облива.

По-поетичен отговор едва ли ще получиш... Wink

# 6
  • във фурната
  • Мнения: 596

Стомахът на бебетата вика "ура " и си удря гъза в тавана като усети кърма да го облива.

По-поетичен отговор едва ли ще получиш... Wink

Joy Joy

# 7
  • Мнения: 572
А защо  трябва да почива-ако е гладно или има нужда от кърмене/често за да се успокои сучейки/,не мисля,че трябва да му се налага принудителна почивка...Синът ми скоро се отказа от нощното хранене,но го направи сам.....бъди търпелива-идва и ткоя момент.

Леле, Люба, отчаях се - синът е на 3 г и 6 м сега... Няма да се наспя и тва е... Shocked

# 8
  • Мнения: X
А защо  трябва да почива-ако е гладно или има нужда от кърмене/често за да се успокои сучейки/,не мисля,че трябва да му се налага принудителна почивка...Синът ми скоро се отказа от нощното хранене,но го направи сам.....бъди търпелива-идва и ткоя момент.

Леле, Люба, отчаях се - синът е на 3 г и 6 м сега... Няма да се наспя и тва е... Shocked
НЕ СЕ ШАШКАЙ,БЕ ЖЕНА-ГОВОРЕХ ЗА МАЛКИЯ-НА ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА СЕ ОТКАЗА Laughing/сам/БАТКОТО СЪЩО НА ТАЯ ВЪЗРАСТ НЯКЪДЕ СПРЯ ДА МЕ ТЪРСИ ПРЕЗ НОЩТА,А СЕ БЕШЕ ОТБИЛ ОЩЕ НА 10 МЕСЕЦА

Общи условия

Активация на акаунт