Пъпчици по бузките?

  • 1 584
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Мили мами, ние сме на един месец и от една седмица ни се появиха едни ситни пъпчици по бузките. Sick
При вас имало ли е подобно нещо и как се преборихте с тях?

# 1
  • Мнения: 350
Може да е бебешко акне, минава от самосебе си, но питай педито, защото може и да е вид алергия. Бебето на кърма ли е или АМ какво друго е яло?

# 2
  • Мнения: 5 393
Иво имаше такива.Не се притеснявай, на хормонална основа са.Най-добре не ги третирай с нищо, сами ще се махнат. Ако си много притеснена, направи консултация с педиатъра ви, но не е страшно,спокойно.

# 3
  • Мнения: 188
И на кърма и на АМ.  По принцип педито каза да го мажа с Бочко или с цинкова паста, но още не ни е видяла. Иска  ми се някой да ме успокои, че при бебетата е нормално.

# 4
  • Мнения: 5 393
Иска  ми се някой да ме успокои, че при бебетата е нормално.

Нормално е Peace

# 5
  • Мнения: 148
През първия месец имахме такива пъпки (с гнойни връхчета), че тинейджърите пасти да ядат. Водих бебка при две различни педиатърки - оказа се, че няма нищо обезпокоително. Причините могат да бъдат различни - в резултат на хормоналната криза, която настъпва след раждането, запушване на поричките на кожата или незнам още какво беше. Почиствай лечицето поне два пъти дневно с преварена водичка. За сега не слагай никакви кремчета. Ако искаш си купи Стелатопия на Мустела. На нас това ни бяха предписали, но честно да ти кажа, аз лично имам чувството, че пъпчиците си минаха от самосеби си. Все пак се консултирай с педиатъра си, защото има минимална вероятност пъпките да са в резултат на стафилококова инфекция, а тя вече трябва да се лекува.

# 6
  • Мнения: 148
Забравих да ти кажа, че според мен да мажеш лицето с Бочко би било грешка. Той е доста плътен като консистенция и допълнително ще запуши (според мен) порите на личицето.

# 7
  • София
  • Мнения: 622
Зависи какви са пъпчиците, някои не са нормални-заведи бебето на дерматолог, често педиатрите омаловажават някои пъпки, които говорят за настъпил вече проблем.

# 8
  • Мнения: 2 211
Зависи какви са пъпчиците, някои не са нормални-заведи бебето на дерматолог, често педиатрите омаловажават някои пъпки, които говорят за настъпил вече проблем.

Това е най - добрият съвет. От пъпки до пъпки има разлика. Педиатрите не са много в час с тия неща. Най - добре да го види детски дерматолог. Мисля че д-р Демерджиева е детски дерматолог.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Принципно, има такова "акне", което минава най-бързо ако не се третира с никакви кремове.
Теоретично, може да са пъпки провокирани от някаква алергия.

Идете на лекар  Peace

# 10
  • Мнения: 331
Моето бебе също имаше пъпки по бузите докъм 40-тия 50-тия ден, педиатърката каза, че са нормални и или се дължат на "изчистването", или са от претопляне. Но все пак ги погледна, преди да постави тази диагноза. Каза да не ги мажа с нищо и те сами си преминаха - вече сме с гладки бели бузки. Наистина, може да е алергия, затова най-добре я заведи при лекарката, за да ги погледне.

# 11
  • София
  • Мнения: 672
И моето бебе имаше пъпчици по същото време. Отначало с нищо не я мажех, но те се увеличаваха. По съвет на педито я мазах с цинкова мас и след 5-6 дни всичко се изчисти. бабите на това му викат изчистване на личицето след раждането. важно е да няма пъпчици по тялото.

# 12
  • Мнения: 1 672
съвсем нормално е не се притеснявай ще минат т самосебе си



# 13
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
И Петя в този период беше с пъпчици,не се притеснявай, и според мен не ги мажи с нищо..Гледай да няма и по телцето.При нас сами се изчистиха с времето.

# 14
  • Мнения: 2 723
Нормално е ако е бебешко акне, но няма как да си сигурна без да ви види лекар.
Моят син имаше такива пъпчици, минаха му за около седмица

Общи условия

Активация на акаунт