Бульон за захранване

  • 2 198
  • 17
  •   1
Отговори
Захранила съм с всичко и педито каза,че трябва да захраня и с бульон преди да го запиша на кухня.Само че не разбрах как точно да го приготвя-като сваря месото само бульона ли да дам или да пасирам и малко месо,зеленчуци да слагам ли? newsm78Разбрах само,че трябва да давам по 30гр. преди обедното ядене.Ще ви бъда много благодарна,ако ми разясните как да го приготвя.  bouquet

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 21:40 от tymbalymba

# 1
  • Мнения: 56
Ох,и аз чета такива работи по книгите,но с доки не сме говорили още по въпроса.Много ми е мътно и на мен Sad.Днес даже правих запитване във форума,но никоя мама не каза нищо за бульон.Ще следя темата,защото ме интересува и мен.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не съм давала бульон,но си го представям само водата от врялото месо в него  Sick.

# 3
  • Мнения: 508
Днес за първи път ще давам зеленчуков бульон. Ще сложа да ври в малко вода около 100 грама, морков, чушка, лук, картофче, карфиол / това имам в хладилника/. Предполагам, че водата ще изври малко. Накрая ще сложа магданоз или целина. Месен бульон не съм давала...и май няма да давам. Имам замръзен бульон но го слагам в месните пюрета. Когато варя месото, 20 мин. преди да го сваля от огъня слагам зеленчуци. Прецеждам бульона / махам зеленчуците/ и така го замразявам. Мисля, че така е по-добре, ако ще давам месен бульон. Само врящо месо  Sick, не ми звучи вкусно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
Вариш месото и зеленчуците. Прецеждаш и даваш бульона

# 5
  • Мнения: 5 362
Не съм давала бульон,но си го представям само водата от врялото месо в него  Sick.
И аз така Rolling Eyes
Давах направо супа.

# 6
  • Мнения: 2 908
Не съм давала бульон-давах направо супа.За мен лично бульона и супата са едно и също-бульона е течното на супата. Laughing

# 7
  • Мнения: 564
А аз се чудя какво ли ще рече да захраниш с бульон?  newsm78
Ако си въвел зеленчуците и месата... какво ще помогне?  И аз не съм давала бульон
Не съм давала бульон-давах направо супа.За мен лично бульона и супата са едно и също-бульона е течното на супата. Laughing
А супата е по-течното на пюрето  Laughing

# 8
  • Мнения: 257
когато питах в детската кухня за 6 месечните, ми казаха,че дават зеленчуков бульон  и някакво кремче.На въпроса ми какво представлява този бульон, жената ми каза,че не е само водата,в която са вряли зеленчуцине и е гъсто т.е. пюре

# 9
  • Мнения: 1 467
Странно, бульонът се дава за захранване, като преход към пюрето, за да свикне бебето с вкуса, щом си давала вече пюрета от всички тези зеленчуци и месо, не виждам смисъла да даваш бульон.

# 10
  • Мнения: 393
Само не разбрах защо да захранваш с бульон? След като си захранила с всичко, това значи че зеленчуците, които ще сложиш да се варят вече са влезли в консумация и не виждам защо е нужно да постъпваш захранващо към бульона.
А как смяташ да го дадеш .. с надробен сухар?
Звучи ужасно .. топла мазничка вода с хляб! Sick
Я, направо си му врътни една супичка ..  Peace

# 11
  • Мнения: 865
и аз това се чудя newsm78.мисля да й правя супичка и да я дробя със сухар.от друга страна-има и готови супи-напр. на Гербер.мисля,че това се прави заради ДК,в която дават супа,основно и десерт. newsm78

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не съм давала бульон,но си го представям само водата от врялото месо в него  Sick.
И аз така си го представям !

# 13
  • Мнения: 8 242
По-добре направо супичка   eat
Не виждам смисъл от бульона  newsm78

А в бебешката кухня, където всичко е варено, супа е просто по-рядка манджа  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 183
Абсолютно безмислено ми се струва да се дава бульон.

Общи условия

Активация на акаунт