Пак за пюретата...

  • 1 163
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Днес на консултацията ни казаха да почваме с пюретата...
Не сме злояди, само дето повръщаме още от време на време от млякото (НАН АР), качваме поне 700 g/месец... пием и сок моркови + ябълки.

Да чакам ли поне да стане на 4 месеца или да стартираме с пюретата?

# 1
  • Мнения: 4 244
Наблюдавай си детето, ако прояви интерес към вашата храна на масата - можеш да го захранваш, ако се опитва добре да ближе от лъжичката, можеш да продължиш. Ако има проблеми просто изчакай, аз мисля че ви е много рано

# 2
  • Мнения: 5 241
Сама прецени дали да започнеш пюретата.Ако мислиш, че ви е рано изчакай,аз дадох зеленчуково пюре след като го захраних с каша, а това стана след 6 навършени месеца  Simple Smile

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз пък направих обратно на Радина Wink В кря на 3-ия месец започнах постепенно със зел.пюрета,а от 5-ия каша.Ако почнеш първо с кашата,има верозтност за не иска пюрета,защото ще свикне със сладкото.
Според мен щом повръща,го захрани с пюре,много е по-леко като храна от кашата!Все пак сама преценяваш-успех!

# 4
Аз го захраних с плодово пюре в края на четвъртия месец. Като го захраних с твърда храна, отшумя повръщането.

# 5
  • Мнения: X
Ако детето не проявява жив интерес към вашата храна и се засища добре само с мляко, може да изчакаш. Ако решиш да изчакаш можеш да му даваш да си поиграе с лъжичката, за да свиква с нея. Имай впредвид, че с плодово пюре неможеш да заместиш цяло хранене, а и е добре да почнеш със зеленчуково /картоф, морков/, поради вероятността да привикне към сладкия вкус и да не хареса зеленчуковите. /Е аз почнах с плодовите, не сме имали проблем после със зеленчуковите, но Ния си яде, като ламичка каквото и попадне Wink /

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моето лично наблюдение е че плодовите са кисели - поне тези на HIPP ! Бебето прие морков с ябълка много по-добре от банан и кайсия!

Ние също изчакахме поради проблеми повишаващи риска от алергии - в края на 3-ти месец започнах сокчета - 2 седмици, една семица плодови пюрета - които не заместват едно ядене, но намаляват количеството ядене на ден и банановот пюре направо си измести едно ядене... Сега почвам зеленчукови ама като започвам от моркови и ябълка - все познати неща!
После мисля да дам картоф с ябълка и морков - само картофа ще е нов...
Ако не виждаш причина - защо да бързаш? Еле пък като повръщате...

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
Благодаря за отговорите

Май наистина ще изчакам поне да стане на 4-4,5 м, т.к. лъжичка ползваме само сутвин за вигантола с малко мляко... и днес като хапвахме "Панадол Бебе", много се облизва... биха ни ваксина и имаме температура Sad
Не мога да преценя да ли проявява интерес към нашата храна, въпреки, че ни зяпа като вечеряме Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 613
Аз захраних на 3 и половина месеца с плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт