Приветствие към първокласници от родител-какво ще кажете бива ли го или

  • 17 440
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
На това слово се спрях,но ще се радвам и на други предложения, а както и на идеи за  корекции


Скъпи първокласници,мили дечица,

Днес е 15 септември, денят в който по традиция се открива учебната година в българското училище. 15 септември е празник, който ние всички посвещаваме на тържеството на духа и знанието. Празник огласен от смеха на детството и младостта, събрал на едно място всички нас. Това е ден, който влиза във всеки дом, било чрез очакването на първият училищен звънец, било чрез грижите по децата или носталгията на спомените.
Всички ние вашите родители, учители и онези, които формират общественото мнение или държавната политика в образованието, трябва да дадем на вас-нашите деца съзнанието за техните корени, за това, че вие сте част от нещо трайно и голямо - част от българската нация. Заедно с това ние ви дължим знанията и възпитанието, които да ви накара да почувствате, че имате криле, да почувствате, че имате сили да достигнате мечтите си.
Скъпи първокласници,
Днешният ден е много важен за вас, защото той показва, че вече сте пораснали. Но прекрачването на ученическия праг не означава, че непременно трябва да се разделите с любимите си играчки,с Пепеляшка и с Мечо Пух. Те ще останат с вас, дотогава, докогато вие пожелаете във вашите игри и сънища. Учението обаче за вас ще е един безценен дар,то ще ви научи да четете и пишете, но ще ви помогне да откриете и хиляди нови интересни неща за света и за самите вас. Подайте с вяра и доверие ръка на своите учители, които ще ви поведат по пътя на мъдроста и знанието. Пожелевам ви щастливо детство и успехи в учението, здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ни достигнат - и малко късмет.

# 1
  • Мнения: 1 492
Харесва ми. На края можеш да добавиш  "На добър час!"
А, и бих махнала Пепеляшка и Мечо Пух.

# 2
  • Мнения: 2 249
честно ли? newsm78
струва ми се доста сложно за ушите на един първокласник
примерно:


'които формират общественото мнение или държавната политика в образованието"


тоест ако ще го слушат в стаята само децата-не е на техния език.....обаче....в такива случай в класната стая са и родителите и те ще слушат,може би повече от децата-тогава....защо не го разделиш на 2 части-
1.обръщение към децата с по-прости думички и после обръщение към родителите на"техния език"

успех Peace

# 3
  • Мнения: 261
А това звучи ли по-малко зле?

Уважаеми гости и учители,
Скъпи малки и големи ученици,

Аз съм майка на първокласник и искам в този тържествен ден да споделя с  вас своята огромна  радост и голямото си вълнение като родител  вече на ученик.
Днес е 15 септември, денят в който по традиция се открива учебната година в българското училище. 15 септември е празник, който ние всички посвещаваме на тържеството на духа и знанието. Празник огласен от смеха на детството и младостта, събрал на едно място всички нас. Това е ден, който влиза във всеки дом, било чрез очакването на първият училищен звънец, било чрез грижите по децата или носталгията на спомените.15 септември не е обикновена дата в българският календар,защото тя винаги носи очарованието на топлата есен,на шумната суматоха и новото начало. Забележително за нас родителите  е че, нашите палавници вече са пораснали и днес те са първокласници.Днес те започват своето дълго пътешествие във вселената на знанието. 
Всички ние вашите родители и учители трябва дадем  на вас-нашите деца съзнанието за техните корени, за това, че вие сте част от нещо трайно и голямо - част от българската нация. Заедно с това ние ви дължим знанията и възпитанието, които да ви накара да почувствате, че имате криле, да почувствате, че имате сили да достигнате мечтите си.
Скъпи първокласници,
Днешният ден е много важен за вас, защото той показва, че вече сте пораснали. Учението за вас ще е един безценен дар,то ще ви научи да четете и пишете, но ще ви помогне да откриете и хиляди нови интересни неща за света и за самите вас. Аз зная,че вашите учители щеви обичат и ще ви водят уверено по пътя на науките,затова им подайте с вяра и доверие своите мънички ръчички и те  ще ви поведат по пътя на мъдроста и знанието.  А вие обичайте книгите и не спирайте да се трудите.
Поздравявам всички ученици и родители с избора на училеще "Цар симеон Велики",защото то е не само училище с дълга история и  утвърдени традиции,но и най-бързо развиващото се и проспериращо учебно заведение в града ни.
Честит първи учебен ден,мили първокласници пожелевам ви щастливо детство и успехи в учението, здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ни достигнат - и малко късмет.

На добър час!!

Или само това

Скъпи първокласници,
Днес е 15 септември, денят в който по традиция се открива учебната година в българското училище. Днешният ден е много важен за вас, защото той показва, че вие вече сте пораснали и от този ден започва вашето дълго пътешевствие във вселената на знанието. Учението за вас ще е един безценен дар,то ще ви научи да четете и пишете, както и  ще ви помогне да откриете и хиляди нови интересни неща за света и за самите вас. Аз зная,че вашите учители  ви обичат и те ще ви водят уверено по пътя на науките,затова  подайте им с вяра и доверие своите мънички ръчички и те  ще ви поведат към мъдростта и знанието, а вие обичайте книгите и не спирайте да се трудите.
Честит първи учебен ден,мили първокласници, пожелевам ви щастливо детство, успехи в учението, здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ни достигнат - и малко късмет.
На добър час!!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 00:18 от eli0177

# 4
  • Мнения: 2 353
  Второто ми харесва повече.

# 5
  • Мнения: 8 999
Правописни и стилисти4ни редакции приемат ли се?

# 6
  • Мнения: 261
разбира се, аз съм икономист човек и всяко корекция за мен е  от значение, а и от особена полза

# 7
  • Мнения: 6 167
ами нормално звучи - високопарно и безадресно.
хлапетата какво общо имат с 'всички вие, които формирате общественото мнение" и тн, сложни и неразбираеми думи, които те още не са взели не става ясно.
аз съм по простия изказ - буквите, цифрите, знанията, новите приятелства, труда,  забавленията.
към деца бих се обърнала с 5 прости приказки, които да кажат нещо истинско.
тоест, клоня към второто на ЕЛи0177. и то ми идва вповече, но се вижда ясно на кого се говори.

иначе за пред родители и учители - става.  Peace



# 8
  • Мнения: 261
Последна редакция,че вече дойде 15 докато аз си напиша словото

Скъпи първокласници,
Днес е 15 септември, денят в който по традиция  откриваме учебната година в българското училище. Днешният ден е много важен за вас, защото той показва, че вие вече сте пораснали и от този ден започва вашето дълго пътешевствие във вселената на знанието. Учението е един безценен дар,то ще ви научи да четете и пишете и ще ви помогне да откриете хиляди нови и интересни неща за света и за самите вас. Аз зная,че вашите учители ви обичат, затова без никакво съмнение подайте им с вяра, доверие и смелост своите мънички детски ръчички и те ще ви поведат уверено по пътя на науките,мъдростта и знанието.Обичайте книгите, не  се предавайте пред трудностите и не спирайте да се трудите.
Честит първи учебен ден,мили първокласници, пожелевам ви щастливо детство, успехи в учението, много здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ви достигат - и малко късмет.
На добър час!!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 07:37 от eli0177

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
На мен ми харесва така! Hug

Успех на твоето първолаче!  bouquet

# 10
  • Мнения: 261
Много благодаря
Нека бъде успешна  и лека учебната година за всички български дечица

# 11
  • Мнения: 6 167
ЕТО ОТ МЕН РЕДАКЦИЯ:))))


 Скъпи деца,
Днес е 15 септември, денят в който откриваме учебната година.

Днешният ден е важен за вас, защото той показва, че вие вече сте пораснали и от този ден започва вашето пътъуване в света на  знанието.

Учението е безценен дар, който ще отвори за вас прозорец , гледащ към света и бъдещето.

Вашите учители ви обичат, затова подайте им с вяра  и смелост своите ръчички и те ще ви поведат уверено по пътя на науките, мъдростта и знанието. Тук ще срещнете и  много нови приятели, с които заедно ще се трудите и забавлявате.

Честит първи учебен ден, мили първокласници, пожелавам ви щастливо детство, здраве, и прилежност в учението.  На добър час
!!

[/quote]

# 12
  • Мнения: 261
супер, пак ще го корегирам,отново ти благодаря

# 13
  • Мнения: 2 386
Ели, според мен последният вариант (без корекциите) звучи най-хубаво.. Простичко и от сърце. Децата ще те разберат. Аз дори не съм майка все още, а потръпнах като прочетох за малките ръчички.. Heart Eyes
Успех!

Вариантът на Лени не е лош, но не вярвам много седемгодишни деца да разбират от метафори и да знаят що е прилежност.. Думички като късмет, здраве, игри,воля и т.н. лесно се осмислят от детската психика.

А и моята директорка 5 години използваше точно това клише с прозореца, затова съм пристрастна.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт