фолиева киселина - Б*

  • 14 767
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Пускам тази анкета, за да се допитам дали има кандитат мами, разчитащи на естествения прием на витамини и минерали.Нека организмът си почине от хапчетата и да приема витамините по много по-здравословен начин.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 08:50 от Хера

# 1
  • Мнения: 186
Аз пия фолиева киселина, защото не съм сигурна дали по естествен начин мога да натрупам необходимото количество. А все пак искам да се подсигуря smile3521

# 2
  • Мнения: 2 171
И аз разчитам на хапчетата, защото  съм чела, че чрез храна е много трудно да се набави нужното на организма количество и вместо да се притеснявам дали съм го набавила или не, предпочитам да се подсигуря.

# 3
  • Мнения: 728
Моят отговор не е еднозначен,защото се старая да ям огромно количество плодове и зеленчуци,но за по-сигурно през първите три месеца приемах фол.к-на и на хапчета

# 4
  • Мнения: 3 675
пуснах тази тема, защото честно да си призная забравям да ги пия, затова си хапвам повече плод и зеленчук.пък и след като не съм бременна, не виждам смисъл да се пие дълго време фолиева киселина, аз я пия вече половин година, а бебе няма.

# 5
  • София
  • Мнения: 586
Пия хапченца. Не мога да разчитам на храната само - притеснявам се че не правя достатъчно... Гинеколожката ми ми ги препоръча и аз си ги пийвам. До сега само веднъж забравих. А и като слушам колко се говори за това и ... се старая да съм стриктна

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Хапчета.
Предпочитам точно фолиевата да я приемам така. Пиех фолиева почти две години преди да забременея и после я пиех до четвъртия месец на бременността.
Сега пия пак защото пробваме за второ.

# 7
  • Мнения: 226
Липсва един отговор според мен. Затова гласувах за хапчетата. А иначе най-правилно ми се струва да се набавя фолиева киселина и от трите посочени източника.
Аз също имам проблем със забравянето затова съм си прикачила вземането на хапчето със закуската.
И освен това фолиевата не подпомага забременяването, а правилното развитие на невралната тръба на бебчето.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Основни източници

- най-много фолиева киселина има в салатите, спанака, карфиола, зеления лук, граха, цвеклото, магданоза, морковите, доматите, фасула, целината, а също така и в пъпешите, портокалите и бананите. Има я и в говеждото, и в пилешкото месо, а така също и в овесените ядки, олющеното просо, елдата.

- включвайте в менюто си храна богата на белтъчини, млечни продукти, месо, риба. Освн това запомнете, че в 100 гр. мая за хляб се съдържат 550 мкг фолиева киселина, в същото количество говежди черен дроб - 240 мкг, в 100 гр. извара - 40 мкг., в толкова ръжен хляб - 30 мкг. фолиева киселина.

- при продължителната кулинарна обработка на продуктите се губи до 90% от фолиевата киселина. За да я запазите пускайте ги в лека подсолена кипяща вода, чжте пресни плодове и зеленчуци. Подгряването на вчерашните гозби нацяло унищожава този ценен витамин.

# 9
  • Мнения: 588
хапчета- не съм информирана достатъчно, кой плод  и зеленчук съдържа този витамин и какво количество плодове и зеленчуци трябва да изям, за да си набавя необходимата дневна доза. Може да е толкова полезно, но с хапчетат ми е много по-лесно Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 675
аз ям всеки ден салата, където има броколи, моркови, освен това за закуска си хапвам 1 банан.в 150гр. броколи има 60% от необходимия дневен прием на фолиева киселина.

# 11
  • Мнения: 9 077
Само да кажа, че ФК не е предназначена за по-лесно забременяване...

# 12
  • Мнения: 84
Мммм, на хапчета предпочитам, някакси не съм сигурна, че по естественият начин ще набавя необходимото количество (като се има предвид, че някои от зеленчуците като цвеклото, спанака, целината и тем подобни ги мразя, нямам навик цял де нда дъвча нещо от сорта на плодове). Между другото освен превантивно за планиращи бебе и бременни - Пушенето понижава още нивата на бетакаротина, витамините D и В12, фолиевата киселина. В медицината се смята, че недостигът на витамин В12 и фолиева киселина е сред причините за рака на белите дробове. а някъде четох и за някои други видове рак, така че     Дневни дози за пушачи   • Фолиева киселина – 0,4 до 0,8 мг. Затова освен по естествен начин, ако пушите няма да ви навреди и някое друго хапченце  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 675
момичета, много добре зная за какво служи ФК. просто вече ми писна да ги пия тези хапове.Не се пазим повече от година, надяваме се всеки месец бебето да се е получило.ами помислете си за случаите, когато бебетата стават случайно, нима тогава майките са пили фолиева киселина предварително.вече ми писна от цялото това изчисляване на овулации, броене на дни и т.н.решила съм вече да се отдаваме на любовни ласки с мъжа ми, когато си искаме, а не да следваме план-график.ако в неделя съм на червено, моят ще го убия  #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 9 077
В случаите, когато майките не са пили ФК и са забременяло случайно, само Господ и късметът йм могат да ги опазят от някакви генетични аномалии. Затова има т.нар. превенция на генетичните заболявания - за съжаление съм сигурна, че майки, които нямат интернет или не го ползвам по предназначение (за получаване на инфо) и разчитат само на гинеколозите си, не са добре запознати с рисковете...
Пиенето на 1 хапче на ден не представлява трудност, ама никаква.
Въпрос на навик е - като пиенето на кафе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт