Опасни ли са тези играчки?

  • 1 752
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Мами, купих на детето си китайски играчки - животни/тигър, лъв, конче, крава и т.н./изработени от ПВЦ, вероятно сте ги виждали по детските магазини и книжарниците.Много са хубави и синът ми страшно се забавлява с тях, но като ги помирисах Confusedами вонят на боя.Та се сетих за опасните китайски кукли боядисани с боя която има високо съдържание на олово...
Някой купувал ли е от тях и какво ви е мнението по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 005
Купувала съм му , еми вярно боклуци са , ама пък какви други Rolling Eyes То всичко вече е китайско по магазините newsm78

# 2
  • Мнения: 1 174
Наистина са вредни според мен,аз също бях купила на моите деца,веднага се изприщиха около устите ,целите в ситни пъпчици.

# 3
  • Мнения: 3 456
И Лорена има такива животни. Не миришат на нищо, не се е обривала.

# 4
  • Мнения: 138
Има вредни (според мен).Едно комшийско дете се бе изринало точно така по лицето,защото цял ден си играло и целувало едно мече -китайско производство.Баба му твърдеше,че е точно от него.Тя чела някаква статия за подобен ефект от изкуствени материи ,които влияели на чувствителната кожа..

# 5
  • Мнения: 865
Аз бих ги хвърлила.То вярно, че повечето са китайски ама тази воня...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
играчките от PVC са вредни, защото децата ги лапат и облизват постоянно, а те изпускат някакви отровни вещества.
Чико, Фишер-Прайс и други големи фирми отдавна не използват този материал за играчки. ако обърнеш внимание, на етикетите на играчките Чико изрично пише, че не съдържат PVC.
отделно не знаеш какво съдържа боята. щом ти и мирише на всичкото отгоре, аз на твое място бих изхвърлила.
по-добре да играе с шишета, пълни с вода и дървени лъжици, отколкото с шарени опасни играчки.

# 7
  • Мнения: 865

по-добре да играе с шишета, пълни с вода и дървени лъжици, отколкото с шарени опасни играчки.

Ей това щях да предложа и аз,ама си викам как ли ще прозвучи ?Но е факт,че у дома Мария играе с точно такива "домакински играчки".

# 8
  • Мнения: 653
аз защо не мога да се сетя какви са тези играчки? може ли да ги видя някъде на снимка?

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
PVC e вреден материал... фталатите, които отделя увреждат черния дроб, бъбреците и половата система .... ох, това  толкова пъти съм го писала вече , че  #Crazy ...

# 10
  • Мнения: 2 211
Най - лесно е просто да ги изхвърлиш.

# 11
  • Мнения: 748
ами ти си прецени - ако ги дъвче и ги облизва по-добре не му ги давай. ако само си играе с тях мисля, че няма проблем.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
за съжаление фталатите проникват през кожата ... или поне през тази на венеца

# 13
  • Мнения: 653
някой все пак може ли да пусне и снимка, за да знаем да не купуваме от тези играчки /не че съм се засилила, но друг може и да е/
същото стана и с играчките на Фишер Прайс - изтегляха ги, но аз така и не видях снимка кои са вредните, а имаме няколко от тази марка вкъщи, включително и жирафа от играта на Памперс

# 14
  • Мнения: 5 362
И Калина има такива.Китайски са.Нищо й няма.
Когато купя играчка винаги я измивам със сапун и топла вода.Ако подлежи на измиване разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт