Въпрос

  • 1 001
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!

Изчетох всичко по темата, но не успях да намеря отговор точно на моя въпрос, така че бихте ли могли да ми помогнете.

От три дни коремът ми се втвърдява цялостно от гърдите до долу, имам силна болка вдясно под ребрата и бебето рита доста силно. В 25 г.с. съм и ми е малко рано да раждам, както пише.
Опитвам се да се свържа с моята лична АГ, но не успявам. Малко съм притеснена, защото дишането ми става все по - трудно. Напоследък лежа повече и болката се усеща независимо дали съм легнала или седнала.
Ще може ли да ми кажете дали това е нормално за бременността?

Благодаря ви много предварително!

П.С. Пия и редовно Магнерот (2 сутрин и 2 вечер)

# 1
  • Мнения: 4 717
Според мен не е нещо, за което трябва да се притесняваш. Започнали са подготвителните контракции Peace
Когато бебето е много активно е нормално да ти се втвърдява корема, а болката под ребрата е най-вероятно от крачета или дупенце, с които те побутва Hug
Все пак се консултирай с гинеколога си, може да ти увеличат дозата на магнезия Peace

# 2
  • Мнения: 1 092
щом пиеш Магнерот значи си имала някакъв проблем,така че не чакай тука да гадаем дали е нормално или не , а се обади ВЕДНАГА на гинеколога си   bouquet
p.s. На мен ми бяха изписали Магнерота 3х2 Peace

# 3
  • Мнения: 4 111
Аз мисля, че трябва да отидеш на лекар. Ако не можеш да се свържеш с твоята лекарака - върви някъде на частно, но върви. Може нищо да не е, но все пак, трябва да си сигурна.

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип е нормално ако се подготвителни контракции,това обаче може да определи наблюдаващия лекар.

# 5
  • Мнения: 4
Нормално ли е в 25 г.с. да имам подготвителни контракции?

# 6
  • Мнения: 3 069
Подготвителните контракции не трябва да са болезнени.
Легни на лявата страна, така детето се снабдява с повече кислород и обезателно се свържи с гинеколог!

# 7
  • Мнения: 4
Благодаря на всички Wink
Продължавам да звъня на личната ми АГ и ако не успея да се свържа ще потърся друг. Благодаря ви отново Wink

# 8
  • Мнения: 2 005
Консулт незабавен с лекар Peace

# 9
  • Мнения: 455
Не трябва да се притесняваш!Това според мен са подготвителни контракции.За твое успокоение  и почти задължително в твоя случай е да се консултираш и с гинеколога си.Може би ще ти увеличи дозата от Магнерот на 4 пъти по 1 таблетка или 3 пъти по 2таблетки.Споко!

# 10
  • Мнения: 1 581
Според мен е по-добре да се притесниш и да отидеш на преглед, след като усещаш и болка. Както го описваш, прилича на контракции, може да са подготвителни, макар че аз толкова рано съм нямала контракции, а и подготвителните не би трябвало да са болезнени. Болката може да е от нещо друго - нещо стомашно примерно, така че по-добре се прегледай, за да знаеш, че бебето е добре.

# 11
  • Мнения: 2 211
Според мен е по-добре да се притесниш и да отидеш на преглед, след като усещаш и болка. Както го описваш, прилича на контракции, може да са подготвителни, макар че аз толкова рано съм нямала контракции, а и подготвителните не би трябвало да са болезнени. Болката може да е от нещо друго - нещо стомашно примерно, така че по-добре се прегледай, за да знаеш, че бебето е добре.
Много разумно мнение. Peace

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На лекар веднага. Подготвителните контракции са без болка (аз имах такива от 4-я месец), а щом пиеш магнезия не би трябвало да ги усещаш почти никак

# 13
  • Мнения: 773
Аз получих контракции в четвъртия месец и хич не бяха подготвителни. Веднага ме сложиха на системи. Цвета е права на лекар веднага. Ако не можеш да я намериш си хвани едно такси и отиваш в майчин дом. Там най-добре ще кажат и ще преценят. 

# 14
  • Мнения: 438
Контракции,мила,отиди на лекар незабавно!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт