Примерен режим?!?

  • 640
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 616
Момичета, не мога да "подредя" храненията и имам нужда от помощта ви...Засега съм въвела само зеленчуково и плодово пюре- давам на обед и следобед, като преди това задължително кърмя. През останалото време- безразборно сукане, включително и през нощта. Мисля да започна да давам и каша, а след месец и кисел. Тях къде да ги вместя? Ще станат 4 хранения, а не искам да замествам кърменето. Или да ги редувам? Дайте идея за някакъв примерен режим, как точно да стане номера, че съвсем се обърках...

# 1
Zdravei moeto bebe e po4ti na 6 mes..Predi imax problemi sas no6tnoto karmene no yspiax ve4e da gi prekratia ,vav Momenta se opitvam da vaveda nikakav normalen regim na xanene
.As po4nax da go zaxranvam predi 1 sedm.Problema mi e 4e bebeto mi e ve4e nad  9 Kg.I 6te se nalogi da do izkarvam na dieta #Milti E tova e vav ramkite na 6egata no 6te ti kaga moiata sxema e pone tazi koiato 6te se opitam da vaeda
6h karma ,10h karma + sok ,okolo 1,30 orizova ka6a ,5-5,30 karma koito po kasnno 6te zamestia sas pl. pure  okolo 7,30 s0k
kam 9,30 -10 karma

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кисела и кашата са взаимно заместими - т.е. един ден можеш да даваш кисел,а на другия - каша.Със сина ми се хранехме така - сутрин мляко (по-късно попара или бисквити с мляко),към 10ч плодово пюре или сок (които той отказваше категорично),за обяд - зеленчуково или месно пюре,каша за следобедна закуска и вечер мляко(а към годинка - супа).Вярно,че той беше на адаптирано мляко,но предполагам,че това ще те ориентира горе-долу как може да разполагаш храните във времето.Но са възможни много разнообразни вариации - примерно каша за закуска след първото кърмене и т.н. - сами ще се ориентирате как ви е удобно.

# 3
  • Мнения: 7 106
Ева на вашата възраст още не беше захранена, но ще ти напиша режима ни 2 месеца по-късно, когато има въведени 2 твърди хранения.
6-6,30 - кърма
9,30 - кърма
около 10,30 предлагах сокче, но тя така и не го пропи, та се отказах,отвреме на време давах плодово пюре или пасиран плод
12,30 - зеленчуково пюре, като на 7 месеца изяждаше около 120-140 гр.
13,00 - кърмене
16,30 - 17,00 - каша, плодово пюре или пасиран плод и веднага след това кърмя
20,00 кърма
и нощем когато се събуди (обикновено 2 пъти)

# 4
  • Мнения: 7 106
Забравих само да добавя, че тези часове са много ориентировъчни.Аз главно съм се ръководела по нея, ако  да речем сутрин  не се събуди в 6,00 часа а в 7,00, не съм чакала да стане еди колко си часа, ами съм я кърмила.Така се разместваха всички часове до края на деня, но не съм се вживявала в часовника. Понякога е отказвала пюрето на обяд и сме били само на кърма, друг път изяждаше 200 гр. пюре и отказваше да суче.
Та така постепенно тя сама си оформи режим, който да устройва и нея, пък и мен Wink .

# 5
  • Мнения: 2 051
Часовете при нас са ориентировъчни, зависи от първото събуждане, но горе-долу сме така:
към 6-7 - кърма
към 9,30 - кърма
към 12-13 - каша от ориз, но не повече от 100 гр. не щат
към 16,00 - кърма и прясно плодово пюре (ябълка, круша или банан) към 50-90 гр. според зависи
към 19 - кърма
към 22-23 - кърма
Един път през нощта, когато кажат, в много редки случаи по два пъти, а понякога и без събуждане.
Понякога ако сутрин скочат по-рано, имаме още едно кърмене преди обяд.

# 6
  • Мнения: 3 379
След като не искаш да заместваш кърмене, просто първо кърми, а след това предлагай твърдата храна. Така хем ще имаш колкото хранения смяташ, че е добре за бебето, хем няма да се притесняваш, че кърмата не е достатъчно.

# 7
  • Мнения: 431
Много ми е интересно да разбера, че бебета по на 5 месеца се кърмят нощем.
Големият ми син се отказа от нощните кърмения на 2,5 месеца, но не го броя, защото беше на смесено хранене.
Но пък малкия ми син, с когото още се кърмим спи като буба цяла нощ и се събужда към 5.30-6.00,
като последното ни кърмене е към 19.30-20.00.
По тази причина усещам, че млекцето намалява,
обаче ми се струва мазохистично
да си навивам часовника по нощите и да будя лапето.

[/img]

Общи условия

Активация на акаунт