Чувствителна матка

  • 4 755
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

дали някоя от вас знае що е то "чувствителна матка" и как се отразява на бремеността. При последния ми преглед лекарката ми каза че моята е такава,но нищо повече не ми обясни. И още нещо да ви питам, че нещо съвсем се ошашках: От време на време сякаш ми се свива корема или пък нещо уж мърда/като трепване/ и не мога да разбера  Cry  контракции ли имам или бебчето мърда. Съжалявам за глупавия въпрос Embarassed  обаче как да ги различавам.
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 451
Предполагам че става въпрос за т.нар. контрактивна матка.На мен ми бяха казали,че имам такава.Не се притеснявай!Пий но шпа или там каквото са ти изписали и всичко ще е наред!Лека бременност и живо и здраво бебче! Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 228
И аз бях с чувствителна матка - това в общи линии означава, че имаш от време на време контракции. Трябва повече да си почиваш и да пиеш но-шпа, ако лекарят ти го е изписал. Когато си легнала и ти се свие коремът, постави ръката си отгоре - ако е станал твърд, и то целия, това е контракция. Движенията на бебето се усещат само на определени места.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и аз си мислех, че това изпъване и втвърдяване е от бебето - защото контракциите не го познавах  Wink  докато ми каже доктора, че имам контракция, а не, че бебо мърда
в по-малките месеци пък си мислех, че са колики или нещо подобно Wink   щото имам язва
чувствителната матка предполага повечко контракции - със или без повод, но общо взето ако не са силни дори не е толкова наложително да пиеш лекарства - освен ако лекаря не ти ги изписва

# 4
Свиването е контракция, а в този период на бременност потрепванията са мисля от твоето бебенце. Това ще стане по-силно с напредване на бременността ти. Бебо ще е все по силен и уверен. Това е първата ти бременност, както разбирам. Аз съм в 30 седмица с второто си бебе и за това си позволих да ти опиша така усещанията ти. Желая ти лека бременност и още по-леко раждане! Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 7 106
Момичета та си обяснили много добре разликата между контракция и движението на бебето.Аз също бях с тази диагноза - чувствителна матка, и затова от края на четвъртия месец почти до края пих Магнерот. Не се притеснявай, просто трябва повече да почиваш, да не се ядосваш за глупости и всичко ще бъде наред. Аз даже преносих 3 дни, на фона  на всичките контракции дето ги имах през цялата бременност Grinning .

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз изкарах двете бременности с много подготвителни контракции - понякога десетки и десетки в продължение на цялото денонощие. Родих и двата пъти в нормални срокове - пърия път две седмици преди термин секцио по спешност (3.250), втория път една седмица преди термин планирано секцио (3.300). От днешната ми камбанария ми се струва, че това състояние не предвещава ранно раждане и не е опасно. С второто дете по думите на неонатолозите се оказа, че съм попреносила. Въпреки съветите на лекарите нямах възможност да огранича движението, камо ли да "лежа". С напредването на бременността ще различаваш ясно контракциите от движенията на бебо и няма да имаш съмнения какво се случва с тумбака ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря за отговорите,мамчета! Добре че ви има Heart Eyes че иначе....

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Na men sy6to mi se vtvyrdjava korema ot vreme na vreme i nai ve4e kato se iztegna po gryp i stava edin takyv tvyrd.I predstava si njamah,4e tova se nari4alo kontrakcija.Ama vij kolko ne6ta moje da nau4i 4ovek ot foruma.
Mojata lekarka ne mi e kazala ni6to,nito pyk pija njakakvi lekastva(no 6pa)i dr.,a trjabva li???  
Opasni li sa tija kontrakcii????Boli li vi vas,6toto men vyob6te Thinking
Hm sega se pritesnih, 4e o6te ot 21 sedmica sym s kontrakcii Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз съм така - на магнерот и но-шпа от 3 месец. Няма страшно.

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз бях с тази диагноза, но контракциите бяха много чести и болезнени. От началото на бремеността бях на нош па (после го редувах с папаверин), а към 5ти месец почнах и Магне В6 и лежане и почивка и си избутах до края.
Не се преуморявай, почивай повече и си взимай лекарствата, които са ти изписали. Успех!

# 11
kremka, то не пречи да я питаш лекарката за магнезии-съдържащи таблетки. Ако е Магнерич се изписва 3 по 1т. дневно. За др.видове не зная как е. Пък като почустваш втвърдяване лягай, сядай, почивай и всичко отминава. Матката се "упражнява" с тези контракции, не се плаши. Аз при някаква болка или дори по-изразена тежест пия по едно но-шпа и се чуствам добре. Споко, ще го изкараш до края. Успех! bye

# 12
  • София
  • Мнения: 9 900
И аз съм с подобни втвърдявания от 13 г.с. Много се шашках в началото, но сега станаха по-редки и е по-добре. В началото целият ми корем се събираше на топка и то от едната страна, а от другата хлътваше. Първият път си изкарах акъла, но лекарката каза, че са подготвителни контаркции и ако няма болки не е страшно.  Пих но-шпа (и папаверин) и магнерич 2 седмици и след това ми казаха само при нужда но-шпа.

# 13
  • Мнения: 67
и на мен така ми каза акушерката ....и аз като се притесних 3 дни ми бише едно тежко ..гадно на корема , не че ме боли ...ами ми тежи а бях в 19 седмица ...
каза да пия но-шпа .... пих и сега съм добре , нищо ми няма ...дори на го пия вече
всичко май е на псехическа основа...

просто се успокой...

# 14
  • Мнения: 217
Да ви кажа - аз разбрах, че втвърдяванията са били контракции чак като ме приеха в 23 г.с. в болницата със зацапващо кървене и болки. Никой обаче не ми е казал дали ми е чувствителна матката, но явно е такава... Сега се случва всеки ден по няколко пъти, но не съм си променила ритъма, а и щом бебчо си прави дискотеки по цели нощи и ме подритва да му обръщам внимание и през деня, смятам, че всичко е наред. Най-важното е - без паника! Рядко се среща абсолютно безпроблемна бременност, както и няма неотгледано дете. Да са ни живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт