Злоядо бебе

  • 1 093
  • 15
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Без бой си признавам, че не съм търсила дал има такава тема Blush При нас проблемът е, че не иска почти нищо да яде. Приема без плач само кашата на Хип - лека нощ с бисквити и от време на време - зеленчуци с ориз  и пиле пак на Хип. Домашни манджи не ще, вече се отказах да експериментирам, та ви моля да ми кажете някакви изпитани рецепти за злояди кърмачета. Забравих да спомена, че толерира само цицата и ако може цял ден на нея ще виси, но този месец е качила само 100 грама - не че доки се притеснява, но ми се ще да прекъснем войната в къщи с това хранене. Не я насилвам, като не ще прибирам яденето и след час два предлагам пак
ПС. Плодове не обича Crazy Стана малко объркано, но........пиша бързо докато спи Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 829
И аз нямам много време, но мисля, че ще ти е от полза да прочетеш тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203348.0
Успех!

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз нямам много време, но мисля, че ще ти е от полза да прочетеш тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203348.0
Успех!
Hug

# 3
# 4
  • Мнения: 5 401
tsveta, аз съм мамката на младежа от тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203348.0

Не зная дали си я прегледала, понеже тя стана дългичка, затова ще ти пиша тук! Недей да мислиш за детето ти като "злоядо". То е още малко и е нормално да предпочита повече кърмичка, отколкото пюретата, които са повече от безвкусни. Да, бебетата нямат вкусови изисквания към солено или сладко, но всички готови пюрета са блудкави и гадни на вкус. Явно, мисля, има деца, които не се примиряват с предлаганата им храна и от по-малки имат предпочитания. Амбициозните им майки, като мен, в старанието си да ги нахранят, не само че не успяват, но и подивяват и се опитват да се наложат на яростно съпротивляващото се човече. Виновна съм много пред детото си затова че го насилвах да яде толкова, колкото и приятелчетата му в градинката; затова че поставих на преден план разбиранията на педиатърката и роднините ми, а не се вслушвах в самия него; затова че изнервих и двама ни до краен предел и т.н.

Моля те, не постъпвай като мен! Не насилвай детето си, остави го да си суче колкото си иска и когато си иска; да протяга ръчичка когато ядеш нещо интересно и стига да е полезно за него, да му го предлагаш. Ще дойде време когато то само ще се почувства готово да опита нещо по-различно и тогава ще го направи със желание. Повярвай ми, ще бъде празник и за двама ви, както беше при нас.

Успех и ако мога да помогна с нещо, на линия съм!   bouquet

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Благодаря ти много Pearly. Отказах се да я насилвам да яде колкото другите деца отдавна. Забелязала съм какви са и предпочитанията и се опитвам да предлага най-вече това, което харесва. И точно, за да не стресирам детето и да не го накарам да намрази храненето реших да я оставя да хапва колкот иска - 20 грама, 20 грама. Само се моля кърма да има вече и така  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 440
Tsveta, и аз подкрепям Пърли на 100%, защото до преди мобе би месец Пламена също много подбираше какво яде, хапваше по няколко лъжички и после само за кърмата си плачеше. Имаше дни само това ядеше..Сега като че ли взе да не е толкова претенциозна, но продължава да заспива с шишето наобяд и вечер колкото и да е яла.
Лошото е, че и аз така само се нервих и хвърлях храна...накрая отказах да готвя и почнах от кухня, че поне да не вися 2 часа на котлона и да ме е яд като отиде в коша #Cussing out Вземах - хвърлях...ако яде малко, яде...ако не - мляко. Така сега нещата изглеждат по-добре, но има моменти, когато просто апетитът й спада.
Успех Hug

# 7
  • Мнения: 404
И аз да те успокоя, че твоето бебе не е единствено. Моята бебка е на 8м, от 2м. я захранвам, но буквално "изяжда" 1-2 лъжички, т.е. колкото случайно попадне в устата й и по грешка глътне. Пробвала съм да й предлагам храната по различно време - преди, след, между кърменията, резултата е същия. Нито домашни, нито купешки пюрета, нито топли, нито студени, нито плодови, нито зеленчукови, нито каши, нищо не предизвиква интереса й. Само кърма не отказва  Simple Smile
Но НЕ я насилвам, предлагам и като видя, че повече не иска, прибирам. Пробвала съм и да я оставя около седмица само на кърма, но резултата е същия. Явно не е готова за друга храна, т.к. дори не проявява интерес и към нашето ядене. Не искам да я направя злояда и да я отвратя от храната в стремежа си да покрия някакви стандарти или сравнявайки със съседското дете.
Не всички деца са еднакви, даден е 6-тия месец като начален за захранване, но това е усредено. Едни деца са готови на 4м, други на 6м, трети на 10м. 
Бъди търпелива, довери се на детето си - то най-добре знае от какво има нужда. Peace

# 8
  • Мнения: 630
Пробвала ли си вариант със смесване на пюре и кърма, като първоначално съотношението е поравно, а постепенно намаляваш количеството на кърмата постепенно. пробвай примерно с пюре от тиква -досега не съм чула за бебе, което да не харесва тиква. Някои бебета имат нужда да усетят познат вкус в новата храна и ако си усети кърмата, може би ще го хапва. и така първо даваш сместа от пюре и кърма и после самата кърма, ако не иска пюрето. Успех.

# 9
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ооо, ако може само тиква да яде няма да има нищо против. Това беше едно от първите неща, които и предложих и и е любимо Peace
Да не се хваля, но от два дена детето прояде (пу-пу-пу), може би за да ме поуспокои малко Crazy

# 10
  • Мнения: 888
Здравейте  Hug
Да се включа и аз- и ние сме на същия хал Wink; не казвам, че е злояда Лора, обаче не е фен на  пюретата и кашите...кърмим си се на поискване и си хапва каквото иска от нашите храни/не съм започнала с ПЗ, но по- скоро сме към тези редици/- проявява интерес най- вече към плодове- миниатюрни парченца; харесва ориз, онзи ден и топнах залъче "миш-маш", днес си куса "лучена яхния"- много и хареса последната и дадох и няколко залъка Blush...забелязала съм, че е фен на хапването от моите пръсти, трудно яде от лъжица, но и аз не я мъча...и гледам да не е сукала поне 1 час , за да и предложа от нашата храна, а след това винаги суче хубаво...понякога хапва оризова каша с кърма и настърган някакъв плод /ябълка, праскова, круша, сини сливи/- говоря за общо количество 40-50 грама и така...

# 11
  • Мнения: 201
И при нас е същата ситуация. Допреди месец си хапваше едно голямо бурканче зел. или месно пюре на Хип т.е. 190 гр.  понякога и сутрин хапваше и попара, но след като ни хвана летния вирус иска само кърма, въпреки, че вече е добре. Иначе проявява интерес към нашата храна и много обича да яде хляб. Даже се чудя дали да не я запиша на детска кухня? За протокола ние сме на 10 месеца

# 12
  • Мнения: 1 321
И аз се записвам към редицата на злояди деца.Направо вече нямам сили да правя каквото и да е толкова ми е мъчно Cry.На всичкото отгоре от притеснения и кърмата ми намаля драстично и сега имам едва за 2 кърмения сутрин и вечер и то не по мноого.Много ми е тъжно и не знам как да излезна от тази дупка.Понякога си мисля че няма изход от ситуацията.
От няколко дни му давам Перитол по предписание на гастроентеролог и сега като че ли малко хапва обаче по-скоро като едно мишле.Към нашата храна проявява малък интерес само като види че нещо му се подава към устата и се дърпа.
Дано в най-скоро време настъпи светлинка в тунела. Praynig

# 13
  • Мнения: 353
И ние в отбора...Ще пиша повече дребчо като заспи  Wink

# 14
  • Мнения: 8 242
Малко се извинявам за изказването ми предварително, ама понякога е нужна и по-разилчна гледна точка  Wink

Ама как лепвате етикет "злояди" на бебета, които нямат и годинка  ooooh!
Няма злояди деца. Има родители, които си мислят, че децата им ядат малко, в резултат на което искат да пробутат "само още една лъжичка".. И постепенно нещата загрубяват - бебето все повече отказва, майката все повече се изнервя.. Омагьосан кръг.
Защо трябва примерно да се изяжда цялото пюре? Тони до към 8-9м. повече от 10тина лъжички не е изяждал. Е никога не съм си мислила, че е злояд.
Най-вероятната причина е неправилно захранване и подход към храненето.. Това не е просто механичен процес - сега трябва да изядеш по схемата 50гр. - и се започва едно мазане  Laughing Мама е нервна, бебето усеща.. Е аз не бих яла в този случай  Rolling Eyes
Или пък - Иванчо яде цяло пюре, а ние сме още на 5 лъжички. Е и? Това да не е състезание  Crazy
Я се успокойте и си хранете децата с любов. И стига шаш с това захранване, това не е математика, не е ядрена физика.. Това е просто нещо ново за мама и за бебе, но не трябва толкова да ви е страх, по-смело и безотговорно  Mr. Green

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт