FRISO HA - DHA, Frisovom - без ... Някой забелязал ли е ?

  • 2 811
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Здравейте всички.
Налага ми се да дохранвам и по съвет взех Фризо. Отново по съвет на педиатър си купих Фризовом, за да подпомогна изхождането на бебка. Но забелязах, че  във Фризовом липсва например компонента DHA, който знам, че е особено ценен за стимулация на мозъка. Някой знае ли нещо по въпроса?
Предварително благодаря.

Може би ще се откажа да го давам само заради това..но незнам дали съм права.

# 1
здравей за фризовом има за какво да се притесняваш тази съставка за която говориш е декозхексаенова киселина това е дълговерижна полиненаситена мастна киселина която оптимизира развитието на сетивните функции на детето но не  само тя която липсва там фризовом е окастрен и от към друга киселина - арахидонова която съще е много важна и стимулира развитието на имунитет на детето комбинация от двете киселини за сега се  предлага само от нестле в nan 1 nan2 i nan ha

# 2
  • Мнения: 525
Е, за имунната нали има нуклеотиди? Ей сега чета на кутията..

# 3
  • Мнения: 525
И в тази връзка : някъе бях чела, че нито едно АМ няма идентична DHA с тази, която се твърди, че е естествена /от кърмата/. Защо тогава на кутията на Фризо ХА е отбелязано, че има..Интересно.

После намерих и друго твърдение: "Има два вида ненаситени мастни киселини в рибеното масло, които са особено важни за нашето здраве: EPA (ейкозапентаенова киселина) и DHA (докозахексаенова киселина). EPA и DHA са известни като полиненаситени мазнини и съдържат съществените мастни киселини омега-3. Тъй като мастните киселини омега-3 и омега-6 не се произвеждат в тялото на човека, то те трябва да бъдат приемани отвън."
Според второто пък човешкия организъм не произвежда тази киселина.Как тогава, аджеба дето се вика Grinning, има постинги относно това, че само в кърмата видите ли имало тази киселина. ... чудна работа.
И всичко това , защото се чудя да ме е яд ли, че ми спира кърмата или се преживява.


Пак противоречиви мнения.

Благодаря на Славина.. Hug

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 21:45 от BateJoro

# 4
нуклеотидите са структурни елементи за много неща но идеят с която се слагат в млеката е да заздраяват чревната лигавица вярно е че имат и връзка с имунитета ное по косвенна докато арахидоновота киселина пряко модулира имунните клетки в посока подобрени имунни реакции и подтискане на алергичните реакции

# 5
  • Мнения: 43
Ще се включа и аз с едно мнение, което съм чела и ако не се лъжа съм учила по биохимия- Не е доказано, че Витамините, различните добавки и минерали изкуствено внесени в храните и по този начин в организма се разграждат и по този начин спомагат за каквато и да е биохимична реакция в организма. 

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 15:35 от dessiz

# 6
  • Мнения: 2 865
И в тази връзка : някъе бях чела, че нито едно АМ няма идентична DHA с тази, която се твърди, че е естествена /от кърмата/. Защо тогава на кутията на Фризо ХА е отбелязано, че има..Интересно.

После намерих и друго твърдение: "Има два вида ненаситени мастни киселини в рибеното масло, които са особено важни за нашето здраве: EPA (ейкозапентаенова киселина) и DHA (докозахексаенова киселина). EPA и DHA са известни като полиненаситени мазнини и съдържат съществените мастни киселини омега-3. Тъй като мастните киселини омега-3 и омега-6 не се произвеждат в тялото на човека, то те трябва да бъдат приемани отвън."
Според второто пък човешкия организъм не произвежда тази киселина.Как тогава, аджеба дето се вика Grinning, има постинги относно това, че само в кърмата видите ли имало тази киселина. ... чудна работа.
И всичко това , защото се чудя да ме е яд ли, че ми спира кърмата или се преживява.


Пак противоречиви мнения.

Благодаря на Славина.. Hug

Ами майката ги приема чрез храната и от там преминават в кърмата.

А детето има ли проблеми, които да налагат да приема фризовом. Той май е за рефлукс.

# 7
  • Мнения: 43
Frisovom се препоръчва при хибитуално повръщане, запек и колики, така че не е чак толкова лошо мляко, ако има причина до се пие

# 8
  • Мнения: 525
Препоръчаха ни го заради това, че акаме на 24 часа веднъж. Не ми се иска да го давам.
Но темата за тези киселини ми стана мн интересна...

И, Славина, виждам, че имаш известни познания - вярн0о ли е, че само в кърмата има DHA ...
Благодаря на всички включили се. Hug

# 9
  • Мнения: 6 029
Препоръчаха ни го заради това, че акаме на 24 часа веднъж. Не ми се иска да го давам.


ами. и моя син ака по веднъж на 24 часа.. не виждам проблем. това не е запек.

# 10
  • Мнения: 914
Аз също съм забелязала това, че във Фризо ХА има DHA, има и нуклеотиди, които например ги няма нито в Милумил, нито в Хип. Това, че в NAN има DHA  и ARA, не съм сигурна, пише го само отпред на кутията, но  стандартния анализ отзад е едно към едно с Фризолака, никъде отзад не пише че са добавени. Аз не съм сигурна, но DHA и ARA не се ли синтезират от линолова и алфа линоленова киселина? Може и да греша...

# 11
за етикетите там се пишат пропорциите а не съставките нали пише белтък а не суроватка и казеин както е в млеката както си пише и мазини но не пише арахидонова и дезознезнам си каква та е  Laughing имайте доверие на производителите особенно нестле те са много стриктни както и всички останали защото контрола е безумно строг има ги мастните киселини
а за това дали ги има само в кърмата не има ги на много места но само кърмата и млеката стават за бебета

Общи условия

Активация на акаунт