Акт за раждане и адресна регистрация

  • 4 940
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 833
Ако сте изпадали в тази ситуация, моля помогнете Thinking
Имам временна регистрация в София, а постоянният ми адрес е в друг град. От къде ще трябва да си взема акта за раждане на бебето, т.к. доколкото знам се взема от общината по местожителство на майката? Дали няма да е по - добре да си променя личната карта?

# 1
  • Мнения: 368
Че от къде на къде - би трябвало от общината където се родило детето

# 2
  • Мнения: 728
Моят син е роден в Добрич и акта за раждане го взехме от общината там, иначе живеем във Варна и постоянният ни адрес е във Варна.

# 3
  • Мнения: 4 111
Че от къде на къде - би трябвало от общината където се родило детето

И аз мисля, че е така. Но постоянният му адрес ще съвпада с твоя постоянен.
Място на раждане - София
Постоянен адрес - другия град.
Ако след време му вадите паспорт или ще трябва да си смениш личната карта с постоянния адрес, или да ходите до другия град да го издавате.

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За да не стават проблеми аз си смених личната карта преди раждането и така акта го взех от общината по ЛК. Бяха ме предупредили, че иначе ще дойде в провинцията, но дали щеше да стане така не мога да гарантирам

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Че от къде на къде - би трябвало от общината където се родило детето

   PeaceПри нас втория път дойде по адреса регистрация,но и аз бях с временна адресна регистрация.Дойде в общината,където ми беше временната регистрация. Peace

# 6
  • Мнения: 2 908
Тук в нашият град не дават нищо на майки които нямат постоянна регистрация тук,дори и да е родено детето тук-трябва да си смениш първо адреса на постоянен тук.Живея в Троян.

# 7
  • Мнения: 3 069
Че от къде на къде - би трябвало от общината където се родило детето

Няма такова нещо!
По-добре си смени адресната регистрация за да не се усложнява положението и да хабиш излишно нерви.
Акта ще бъде издаден по местоживеене по адресна регистрация.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Където се роди детето, от там се взема и акта
 (поне  с русенките, раждали в Тутракан е така)

# 9
  • Мнения: 159
Взима се от общината,където си родила. Аз родих в Тина Киркова и взех акта за раждане на детето от общ. Красна Поляна(тогава постоянния ми адрес не беше софийски).

# 10
  • Мнения: 1 264
И аз бях с временна регистрация в Пловдив, а постоянен адрес в друг град. Акта за раждане на детето си го взех от общината по настоящ (временен) адрес.

# 11
  • Мнения: 766
Аз съм така - временна регистрация тук в София, а постоянен адрес - в провинцията.
Раждах в Тина Киркова и акта си го взехме от община Красна поляна /май болницата се води към тази община  newsm78/

# 12
  • Мнения: 984
Аз съм така - временна регистрация тук в София, а постоянен адрес - в провинцията.
Раждах в Тина Киркова и акта си го взехме от община Красна поляна /май болницата се води към тази община  newsm78/
И аз так а Peace Малчо се води с постоянен адрес във Варна, само е роден в София. Обаче "помощта" от 200 лв можеш да си я вземеш от общината където ти е постоянния адрес.

# 13
  • Мнения: 814
  Аз съм от Бургас, но раждах във Варна и акта за раждане ми го издадоха от Община Варна

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Че от къде на къде - би трябвало от общината където се родило детето
Peaceсъгласна

Общи условия

Активация на акаунт