Сладките полу-закачки/полу-лъжи

  • 682
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
щурчето - вече на 6, на път за някъде в мъгла, минавайки покрай детската градина:
"мааамооо, а ти помниш ли как преди, като имаше мъгла и те питах къде е градината, ти ми казваше, че е изчезнала."

същото щурче - редовно прибирано по едно и също късно време, беше убедено, че ние, като видни магьосници, палим уличните лампи, минавайки покрай тях.

и през тези сладки времена в комина живя едно джудженце, което всекидневно записваше как щурчо се държи ("чуваш ли го как чегърта с моливчето?")

какво казвате/казвахте на поотрасналите си деца, за да има вълшебство живота им?

# 1
  • Мнения: 2 891
Рознежващо си го разказала  Grinning У нас няма магии. Има едни джуджета, обаче, които му взеха гърнето, за да го дадат на малките бебета.

# 2
  • Мнения: 516
У нас има птиченце, дето издава белите. И Дядо Коледа още съществува... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 640
  Уви,никакви вълшебства  и приказни герои не намесвам в действителността.Представям я такава ,каквато е ,понякога по деликатен начин,но все пак без джуджета и щурчета.Мисля,че ако веднъж почна да обяснявам така ,после трудно ще излезем от създадената"приказка".Изкушавам се понякога.

# 4
  • Мнения: 6 417
Вкъщи имаме мистериозен приятел-заек, който носи малки подаръци отвреме-навреме  tooth

# 5
  • Мнения: 436
Чакаме Дядо Коледа с нетърпение, тайнствените джуджета украсяват цялата къща преди това  Heart Eyes
Иначе се старая да му обяснявам разбираемо повечето интересни и необичайни неща.

# 6
  • Мнения: 2 891
По-добре джуджета, които му взимат гърнето, отколкото Торбалан, който се движи в линейки и пожарни и прибира лошите деца  Wink Последната информация я донесе от градината.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Ние имаме баба-ангел, която (като майката на Пипи) гледа от небето и се грижи за Дария.Вярваме в Дядо Коледа и с нетърпение очакваме момента, когато ще ни посети Зъбната Феичка.

# 8
  • София
  • Мнения: 938
По-добре джуджета, които му взимат гърнето, отколкото Торбалан, който се движи в линейки и пожарни и прибира лошите деца  Wink Последната информация я донесе от градината.

На мен ми бе представен преди 2 дни дядо Цоцолан  Laughing Питам я кой е тоя Цоцолан, а тя объркано ми обяснява, че не знае кой е и какво прави, ама Кая (нейна приятелка) й казала, че ще дойде. Та сега съм обяснила, че дядо Цоцолан е дядото на Сънчо, който разказва приказки на децата  Laughing

Повечето приказни и измислени герои при нас имат доста практическа насоченост. Има Сънчо, който вечер се спуска с луната като лодка, събира децата и ги води в страната на приказките. Всяка вечер си говорим в коя приказка иска да бъде заведена от Сънчо. Имаме и непослушни мишлета, които всяка вечер като заспи изпълзяват от дупчиците си, събират всички играчки, които намерят на земята, защото си мислят, че след като не са прибрани, тя вече не ги иска  Wink

# 9
  • Мнения: 3
Ние имаме баба-ангел, която (като майката на Пипи) гледа от небето и се грижи за Дария.Вярваме в Дядо Коледа и с нетърпение очакваме момента, когато ще ни посети Зъбната Феичка.

зъбната фея я бях забравила ... но аз не я бях споменавала, дъщеря ми сама пожела да си оставя зъбките под възглавницата .. подозирам, че и тя самата много не вярваше, а си искаше левчето  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Дребната има кариес и сега сме я убедили, че Феятана зъбите не взима развалени и трябва да се поправи.
Дядо Коледа идва все още, Оле Затвори очички носи сънищата и залепва очетата.
 

Общи условия

Активация на акаунт