Помогнете - силна болка и температура след вадене на зъб!

  • 13 510
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Преди 48 часа ми извадиха мъдрец с много усложнения (имаше сраствания, 1 час не можаха да го извадят, рязаха ми венеца и т.н.) Впоследствие 24 часа поддържах темп. от около 38 градуса. Два дни подред ходя на контролни прегледи и уж всичко е наред, но от днес следобед вече не мога да се справя с болката, въпреки че пия всякакви силни болкоуспокоителни през 3 часа. Единственият ефект е, че ме заболя стомах.Пробвах да изплакна раната с алкохол, както ми препоръча зъболекаря - и това не помага.

Моля  някой ако има идея как да се справя с болката, да ми пише!

# 1
  • Мнения: 3 410
Откъде си Тами?

# 2
# 3
  • Мнения: 3 410
Жалко, ако беше във Варна щях да прескоча да ти дам едно спрейче с алое което много помага след хирургични интервенции в устата. Преживявала съм три такива операции и искрено ти съчувствам. Все пак ето ти телефона на моя приятелка в София, която може би има спрей и би ти помогнала ако и се обадиш 0898538200 -оранова Златка Г
Болката е от травмата при ваденето и може да продължи доста време, но ако темп продължава може и да се наложи антибиотик.
И в никакъв случай не трябва да пипаш съсирека върху раната - той подпомага зарастването.Успех

# 4
  • Мнения: 158
Мама Тин, благодаря ти! Ще видя утре как ще се чувствам и ако няма подобрение, ще се обадя на приятелката ти.

# 5
  • Мнения: 4 150
Боклата може да трае по едно уравнение...Колкото минути,часове е интервенцията,умножаваШ по седем и се получава среден максимум zа нормална продьлжителност  на болка...Т.е.ако един час ти е ваден zьба,по седем,zначи 42 (48) часа е в рамките на нормалното.До 4 дни трябва да е намаляла и да спре след това.
Опитай с аулин или ибупрофен,а не с аналгин и аспирин,или парацетамол.Слаби са.

Яж смачкани банани..повечко.СьЩо действат вьрху болката.
Температурата е нормално и поzитивно явление след такава операция.

Обаче трябва да идеШ на преглед,ако това продьлжава пове4е от 4 дни. Peace

# 6
  • Мнения: 158
Благодаря ти за съветите, Christian. Оказа се, че съм получила усложнение, което се нарича "суха алвеола" (dry socket) и представлява възпаление на костта вследствие на изпадане на кръвния съсирек, който би трябвало да затвори раната. Разбира се, това не е единствената причина - получава се още и при травматично вадене на зъб, особено на долен мъдрец и най-често при жени. Въобще пак изтеглих късата клечка! Казаха ми, че ще ме боли поне 2 седмици. При някои обаче минавало за повече от месец...

Общи условия

Активация на акаунт