Все ми намаля кърмата!!

  • 665
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Момичета!Вече ще се побъркам!Не знам дали има друг такъв случай и не знам на какво се дължи!Последния месец и половина по 3 дена имам кърма и по 4-5 намаля драстично и се пощурвам да стимулирам!То не бяха ли лактогонни чайове,ядене,наливане с течности,цедене на поразия,хомеопатични таблетки,диети ... и резултата е един и същ-все количеството намалява след 3-4 ден,до толкова,че едвам успявам да изцедя 20мл!!!Все ми се искаше да го кърмя докато мога и затова толкова упорито се мъчих,обаче вече ми дойде до гуша!Какво да я правя тази кърма??Някой има ли някакви идеи??Сблъсквали ли сте се с такова нещо?

П.С. Опитах се да го дохранвам с АМ,но не съм замествала хранене

# 1
  • София
  • Мнения: 277
а бебока не суче ли направо от гърда? защо изцеждаш? много притеснено звучиш, а за да произведеш достатъчно трябва да си спокойна и уверена, че можеш... всичко останало я помогне, я не. не можеш да стимулираш лактация като дохранваш с АМ...

# 2
  • Мнения: 3 718
Кажи първо по какво съдиш, че ти е намаляла кърмата? Как се държи бебето(когато е само на кърма), неспокойно ли е, буди ли се често? Пишка ли редовно, когато е само на кърма, пие ли вода? Имате ли наложен режим, кърмиш ли нощем?
Много важно е да се успокоиш и да даваш на бебето да суче на честичко за да стимулира производството на нужното му количество. Дори да ти се струва, че в гърдите ти няма нищо, остави го да посуче още, така ще се стимулира производството на още кърма.

# 3
  • Мнения: 373
loli4ka, не си само ти. Аз пък имам чувството че един ден имам, един ден нямам. Тъкмо се успокоя и на другия ден пак притеснения. Ама се забелязвам че като се успокоя и май намалявам течностите, щото за по принцип не пия много вода , а сега гледам да се наливам. За това  по честичко да  й давм да суче на беба, независимо дали има или няма, та да си наваксва. Всякакви средства- лактогонни чайове, хомеопатични и др.- имам чувството че имат временен ефект и като ги спра, а дори и да ги приемам продължително и кърмата пак намалява. После как да не се тъпчеш с всичко, което би могло да помогне... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 159
Не съм притеснена,просто вече прекалено мн. ми писна!Последните няколко дена е непоносимо нощем. буди се през 1 час,мрънка...Толкова съм изморена вече,че мушкам само бибата в устата или му давам малко вода.Иначе до сега имахме изграден режим. След храненето в 23 се будеше към 6 сутринта.Не мога да го държа дълго на гърда,понеже като види,че няма толкова кърма започва да удря,блъска и нервничи. Отказва да суче. Именно поради тази причина се помпам. Повечето пъти му давам с лъжичка,от време на време с шише.През останалото време не е нервен,смее се! Чудя се от време на време дали все пак кърмата не му е достатъчна,но е просто абсурдно за 2 мин сукане да се е наял. след това вече нищо не мога да изцедя.Страх ме е,да не му се свие стомахчето и за това 3-4 пъти му давах АМ,когато съм сигурна че почти нищо не е сукал.Умира за вода,но гледам да му давам по малко,не повече от 100мл.
...А толкова мн ми се искаше да караме само на кърма...!!!!

# 5
  • Мнения: 3 718
Ако правилно съм разбрала ти го храниш предимно от шише или лъжичка. Лошото е, че така наистина хабиш много енергия и нерви и умората сигурно се натрупва. А и със помпа стимулацията на кърмата е по трудна. Предлагам ти да пробваш през нощта когато е сънен да му предложиш гърда, дори да е на всеки час. Пробвай да го вземеш при теб за да не се налага да ставаш или да долепиш легълцето му до твоето. Така може би ще засуче и ще се успокои и същевременно ще стимулира лактация.
Ако ми хрумне друго, ще пиша пак  Peace

# 6
  • Мнения: 629
И аз имах този проблем. През първия месец изкарах един мастит, а след това кърмата почти изчезна.
Но аз се заинатих, че няма да се предавам. Предлагах й на малката да яде на всеки час, час и половина. Без АМ и вода, каквото си вземе от мене. А гърдите ми бяха като "спихнати мяхове" - едни меки-меки. Събличах се гола, взимах я в леглото и се сгушвах до нея - за да я усещам с кожата и да почуствам аромата й. Естествено пиех лактогонни чайове, бирена мая, вода (поне 2.5 л на ден) и хомеопатично (ricinus comminis 5 Ch). И се цедях до побъркване. Зори хапваше, ако спи след час аз хващам помпата, цедя и пазя в хладилника. Като се събуди пак сукане, ако се поуспи пак цедене. За денонощие ми се събираше по 15-20 пъти сукане и цедене - луда работа.
Но проработи. След една такава кошмарна седмица нещата се позакрепиха и кърмата се поувеличи. И до сега много трудно ни стига. Ние сме на 9 месеца и аз продължавам да се цедя по 4-5 пъти на ден.
Иначе зелените работи много помагат, но сега няма нито коприва, нито спанак, нито марули. При мен те винаги помагаха. Можеш да пробваш и с кълнове от люцерна - ефектът е половин идея, но все пак е нещо. Продават и коприва на прах в някои магазин. Аз си взех такава от 345.
Но най-вече майката му е често кърмене, и ако се налага допълнително цедене между храненията за да  се стимулира лактацията.
Оооо и още нещо. Организмът произвежда кърма колкото за бебето и още 20 % запас за между храненията вместо вода (тя природата си знае работата). И на определени периоди когато бебето има нужда от повече кърма суче по-упорито и си ги дърпа тези 20 %. По този начин организмът сам увеличава количеството (на теория, не и при мен).
Та аз това откакто го прочетох третия месец му хванах цаката. Цедя докато има и после продължавам - тъпо и упорито. И след 5-10 или 15 минути (за съжаление всеки път е различно) пак потича кърма - въпросният запас. Не е много (поне при мен), но тези 15-20 гр са си нещо. До сега винаги когато ми е намалявала кърмата това дава резултат за два-три дни. Успех!

# 7
  • Мнения: 130
Аз имам подобен проблем. Намаля ми кърмата. Може би защото вчера не пих от чайовете за стимулация. Днес обаче почнах пак да ги хия .. по 3 на ден. Обаче и цвета на кърмата се промени .. стана по водниста и прозрачна. Не знам какво означава това?  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Аз имам подобен проблем. Намаля ми кърмата. Може би защото вчера не пих от чайовете за стимулация. Днес обаче почнах пак да ги хия .. по 3 на ден. Обаче и цвета на кърмата се промени .. стана по водниста и прозрачна. Не знам какво означава това?  Thinking
Цвета е нормално да се промени, само в началото е жълтеникава и гъста. А след първия месец гърдите вече не стават твърди и това не трябва да те навежда на мисълта, че кърмата ти е намаляла, просто се е регулирала.

# 9
Здравейте!
Забелязала съм, че кърмата ми намалява около менструация (при мен на 6 мес). При първата менструация ситуацията беше драматична - нито чайове помагаха, нито увеличените течности. Просто не и не. След това количеството се нормализира.
За съжаление направих една голяма глупост при втората менструация, знаейки че количеството на кърма намалява, просто взех АМ и започнах с него - така вече 10 дни. Резултатът : количеството на кърмата ми намаля, но най-лошото : Вики вече предпочита шишето и страшно реве, дърпа се и нервничи когато се опитам да го накърмя.
Така че първо : не правете като мен !
Има ли някой идея какво мога да направя, за да увелича отново кърмата си и най-вече бебето да не реагира така при кърмене.
 

# 10
  • Мнения: 159
Здравейте!
Забелязала съм, че кърмата ми намалява около менструация (при мен на 6 мес). При първата менструация ситуацията беше драматична - нито чайове помагаха, нито увеличените течности. Просто не и не. След това количеството се нормализира.
За съжаление направих една голяма глупост при втората менструация, знаейки че количеството на кърма намалява, просто взех АМ и започнах с него - така вече 10 дни. Резултатът : количеството на кърмата ми намаля, но най-лошото : Вики вече предпочита шишето и страшно реве, дърпа се и нервничи когато се опитам да го накърмя.
Така че първо : не правете като мен !
Има ли някой идея какво мога да направя, за да увелича отново кърмата си и най-вече бебето да не реагира така при кърмене.
 

Сега и аз се сблъсках с този проблем. Пуснах и друга тема точно по този въпрос!Виж какво предлагат другите мами:)

Общи условия

Активация на акаунт