Нощни истерии?

  • 644
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 634
Здравейте мами,

Надявам се да ми дадете накакви съвети, защото вече незнам какво да правя. Cry Синът ми е на 1 год 1 мес, късно захранен, до 11 мес ядеше само в 12 и 18 ч храна, различна от кърма. Постенно му заместих обедното и следобедното хранене и оставихме кърмата сутрин, вечер и през нощта. Той почти никога не е заспивал наа гърда и през деня не търсеше да папа и затова ми хрумна идеята,че вече може да е готов за отбиване. Заместих му преди 2-3 седмици и закуската с попара и оттогова започна абсолютен кошмар: буди се постоянно, понякога иска да суче, но често не иска нищо, нито биберон или вода, пищи и се извива и едвам успявам да го успокоя. Първо си мислех, че е от зъбите, но сега започвам да се чудя дали не е от намаленото кърмене... newsm78 А странното е, че когато баща му го гушне, почти веднага се успокоява.
Незнам какво да мисля - искам се да го отбивам вече, но без да го стресирам. Явно не е готов още, но пък не иска и да суче през нощта...просто незнам какво да правя..... Thinking

# 1
  • Мнения: 1 091
AndyB, възможно е да са зъби. Може и да е в ревлив период... ThinkingКърменето нали си го намалила постепенно...но знам ли...Да пробваш да върнеш сутрешното кърмене и да видиш дали ще има промяна? Явно не е решение щом искаш да отбиваш, ве4е така и така си го махнала. Може би трябва малко време и нещата ще се оправят. Децата са на периоди, и това ще мине.

# 2
  • Мнения: 742
Според мен си е период на зъбоникнене - при нас е същото, с тази разлика, че все още се кърмим по всяко време...а вечерите са понякога през час...Според мен не си разваряй вече въведения режим-и спокойно изчакай да отмине този период - когато ти си спокойна и детето ще се успокои Hug
п.п все отлагах и сега не знам как ще намалям кърмения и ще отбивам...а ти си направила най -важните крачки - разредила си-продължавай така!

Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
Според мен ако беше от намаленото кърмене, щеше с охота да суче през ноща всеки път...щом е само по някога надали е заради кърмата....може да са зъби, може да е по-емоционален просто, може да са сънища....

Др, което ме хрумва са ушите - но тогава обикновенно и Т има....

Споделяла ли си с лекаркя ви?

# 4
  • Мнения: 634
Мами благодаря ви за отговорите.  bouquet

bubu_to не съм разговаряла с лекарката ни, защото хм....имаме малки различия за кърменето и храненето Mr. Green, а и тя със сигурност ще ми каже, че проблемът е от зъбите. Но може наистина и това да се окаже причината, защото имаме само два долни зъба, а и вчера увеличих кърменето, а нощта беше кошмарна. Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 43 904
ами аз не знам...бих го завела детето на УНГ профилактично...консултирай се поне за това с лекарката ви...нека го прегледа - да види дали е ок здравословно, да прецени дали трябва някакъв допълнителен преглед, тя ще види и дали наистина са тръгнали зъбки да растът...за кърменето - не отваряй въпроса щом сте на различни позиции...няма нужда от излишни спорове...

Общи условия

Активация на акаунт